W czasie wyjazdu zaproszone gwiazdy oraz  dziennikarze mieli  okazję zmierzyć się z kitesurfingiem oraz przyjrzeć się treningom najlepszej polskiej zawodniczki, Karoliny Winkowskiej. Karolina od wielu lat reprezentuje Team Forda i jest aktualną Mistrzynią Świata PKRA w konkurencji Freestyle. Na Martynice Karolina przygotowywała się do kolejnych startów tegorocznego sezonu, który rozpoczęła od zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata w Maroko.

Wśród zaproszonych gości, którzy w tropikalnym słońcu stawiali pierwsze kroki pod okiem doświadczonych instruktorów, zaczynając od teorii i szybko przechodząc do praktyki, byli: Marcelina Zawadzka - Miss Polonia 2011, Jakub Wesołowski wraz z żoną Agnieszką oraz Krystian Wieczorek. W turkusowej i ciepłej  wodzie morza Karaibskiego, przy doskonałych warunkach wiatrowych kursanci szybko robili postępy w nauce na jednym z najpiękniejszych spotów na wyspie,  na plaży Pointe du Marin.

Agnieszka Kawiorska oraz Maria Niklińska, które w ubiegłych latach razem z Ford Kite Cup próbowały już kitesurfingu miały okazję pływać razem z instruktorami po dzikich lagunach usytuowanych pomiędzy rafą koralową a brzegiem w miejscowości Cap Chevalier doskonaląc swój styl i umiejętności.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu przeżyli wiele emocji na wodzie, a dodatkowych, niezapomnianych wrażeń dostarczyło im także zwiedzanie wyspy, nurkowanie na rafach koralowych oraz rejs katamaranem.
Treningi mistrzyni Karoliny Winkowskiej oraz postępy gwiazd rejestrowały ekipy reporterów TVN i TVP2, dziennikarze popularnych magazynów: Party, Gala, Men's Health, Logo, Viva, Show, Esquire, Twoje Imperium, Życie na Gorąco, Przegląd Sportowy, Voyage oraz portal Vipnews.pl

Przed nami cztery etapy Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup zaplanowane według następującego kalendarza:

8 - 10 maja Chałupy

4 - 7 czerwca Rewa (Mistrzostwa Polski w konkurencji Foilboarding)

24 - 26 lipca  Łeba

14 - 16 sierpnia Jastarnia (Mistrzostwa Polski w konkurencji Course Racing)