W Jastarni rozegrane zostaną także zawody w rozwijającej się dynamicznie konkurencji Twin Tip Racing.

Możemy spodziewać się niezwykle zaciętej rywalizacji we wszystkich rozgrywanych konkurencjach i kategoriach. Dotychczas wielu zawodników wykazało się bardzo dużym zaangażowaniem, wysoką formą sportową i na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony w czasie ostatnich zawodów sezonu. Kibice mogą więc liczyć na ogromną dawkę emocji, a organizatorzy na udane zawody szczególnie, iż swój udział potwierdziło kilku zagranicznych kitesurferów.

We Freestyle'u kobiet, mimo wyraźnej przewagi technicznej Karoliny Winkowskiej z Teamu Forda, w walce o Puchar Polski FKC liczą się również Natalia Grabowska i Katarzyna Lange.

Wśród mężczyzn zwycięzca zawodów w Rewie i Łebie Posito Martinez z Dominikany musi wciąż uważać na będących tuż za nim w rankingu Victora Borsuka i Marka Rowińskiego. Wszyscy trzej świetnie zaprezentowali się w dotychczas rozegranych zawodach i wciąż mają szansę na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji.

Wśród młodzików Puchar Polski FKC wywalczył już Krzysztof Issel, pokonując trzykrotnie Denisa Żurika. W walce o trzecie miejsce w tej klasyfikacji liczą się trzej zawodnicy: Wojciech Andrzejewski, Wiktor Kun i Jan Szlagowski.

W konkurencji Formuła Kite Racing Puchar Polski FKC zapewnił już sobie Maksymilian Żakowski, który zwyciężył we wszystkich trzech rozegranych zawodach. Spodziewać się jednak można, że walka o Mistrzostwo Polski będzie bardzo zacięta, bo będący ostatnio w wyśmienitej formie Błażej Ożóg który zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata i Tomasz Janiak tegoroczny v-ce Mistrz Świata Masters też będą chcieli zawalczyć o ten tytuł.

Młodzi zawodnicy startujący w konkurencji Freestyle zbierać będą punkty do klasyfikacji Ligii Szkół Kitesurfingowych.
Pula nagród w całym cyklu zawodów wynosi 110 000 PLN. Nagrody ufundował sponsor główny, firma motoryzacyjna Ford, a także: North Kiteboarding i Ion - wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Aztorin - dystrybutor nowoczesnych, wodoodpornych zegarków, GoPro - producent kamer sportowych oraz firma Evokaii - surferska marka odzieżowa. Energii do sportowej walki doda Red Bull.

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która jak co roku gości znanych aktorów, sportowców oraz dziennikarzy.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie www.fordcup.pl. Bieżące informacje o zawodach w Jastarni śledzić będzie można na stronie wydarzenia na facebooku.

Program zawodów:

1 dzień zawodów 14 sierpień (piątek)

8:00-9:30 Rejestracja zawodników

10:00 Skippers meeting oraz losowanie grup

10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów 15 sierpień (sobota)

9:00 Skippers meeting

9:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

3 dzień zawodów 16 sierpień (niedziela)

Dzień rezerwowy zawodów

9:00 Skippers meeting

9:30-16:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

18:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

Więcej informacji na stronie: www.fordcup.pl oraz na FB.