Charakterystyka spotu w Rewie, pozwala na równoczesne rozgrywanie konkurencji po dwóch stronach cypla. Dzięki temu zarówno Race jak i Freestyle odbywa się blisko brzegu, ułatwiając kibicowanie. Do samego końca zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, a o ich energię zadbał niezawodny Red Bull.

W konkurencji Freestyle udało się rozegrać zarówno pojedynczą i podwójną eliminację. Rewa to ulubione miejsce zawodników. Płaska woda i równy wiatr to świetne warunki do wykonywania skomplikowanych ewolucji. Wśród mężczyzn znowu niedościgniony okazał się reprezentant Dominikany. Posito Martinez doskonale dobrał sprzęt do warunków, dzięki czemu płynął równo, prezentując swój bardzo dynamiczny styl. W finale bardzo blisko zwycięstwa był Marek Rowiński. Zabrakło bardzo niewiele, a Marek może być zadowolony ze swojego występu. Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Lange, która popłynęła bezbłędnie. W kategorii młodzików zwyciężył Maice Dittrich, który po niefortunnej porażce w kategorii Open, odzyskał determinację i pewnie wykonywał wszystkie tricki.

AZTORIN Kite Challenge - świetne warunki w RewieMat. prasowe

Równolegle, po drugiej stronie cypla odbywały się wyścigi. Najpierw rozegrana została kategoria Twin Tip Race, a następnie Foilboard Open. W pierwszej z nich najlepiej popłynął Arkadiusz Kusalewicz, który zwyciężył w pięciu wyścigach. Kategoria Foilboard Open to dosyć młoda dyscyplina. Zawodnicy konkurują na tzw. hydroskrzydle - desce, która w ślizgu wchodzi w lewitację, osiągając bardzo dużą prędkość. Dzięki temu regaty wyglądają bardzo widowiskowo i przyciągają dużą publiczność. W tej konkurencji najlepszy okazał się Błażej Ożóg, który wygrał większość wyścigów i pokonał swojego partnera treningowego - Maksa Żakowskiego.

Niestety drugi dzień zawodów był zupełnie bezwietrzny. Mimo paru prób, nie udało się rozegrać kolejnych wyścigów. Jako konkurencję zastępczą, zawodnicy mieli okazje podjąć wyzwanie w Jet Foil Challenge, które polegało na użyciu hydroskrzydła, aby z pomocą skutera jak najdłużej utrzymać stan lewitacji. W tej konkurencji najlepiej sprawdził się Tomek Glazik, który utrzymał się całe 3 minuty, a drugie miejsce zajęła Agnieszka Grzymska, która w sumie lewitowała ponad półtorej minuty.

AZTORIN Kite Challenge - świetne warunki w RewieMat. prasowe

O 15:30 odbyło się rozdanie nagród. Wszyscy zwycięzcy otrzymali zegarki Aztorin z limitowanej kolekcji z wygrawerowanym logiem AZTORIN Kite Challenge. Nagrody dla zawodników ufundowali North Kiteboarding, Ion, Ford Kite Cup oraz GoPro, partnerzy zawodów.

Dzięki firmie Wind Freaks, można było oglądać live stream z zawodów http://windfreaks.pl/.

Kolejny przystanek pucharu Polski odbędzie się 11 - 15 sierpnia w Jastarni. Ford Kite Festival będzie połączeniem zawodów kitesurfingowych i targów, podczas których będzie można zobaczyć i przetestować sprzęt, który producenci przygotowali na przyszły rok.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.forcup.pl oraz oficjalnym profilu Facebook: https://www.facebook.com/fordkitecup.

AZTORIN KITE CHALLENGE 2016 - wyniki

FREESTYLE KOBIET

Katarzyna Lange

Natalia Grabowska

Julia Wira

Oliwia Fittkau

FREESTYLE MŁODZICY

Maice Dittrich

Mateusz Włodarczyk

Wiktor Kun

Filip Nawój

Maksymilian Stępniewski

Kacper Łępicki

FREESTYLE OPEN

1.Felix ?Posito? Martinez

2. Marek Rowiński

3. Victor Borsuk

4. Wojtek Issel

5. Denis Żurik

6. Rafał Hoc

7. Krzysztof Issel

7. Mateusz Włodarczyk

9. Wojtek Andrzejewski

9. Wiktor Kun

9. Maice Dittrich

9. Dariusz Ziomek

13. Kacper ŁępickI

13. Borys Zawada

TWIN TIP KOBIETY

1. Agnieszka Grzymska

2. Paulina Ziółkowska

TWIN TIP OPEN

1. Arkadiusz Kusalewicz

2. Dariusz Ziomek

3. Tomek Glazik

4. Bartosz Kulczyński

5. Jakub Jurkowski

6. Adam Ramczyk

7. Andrzej Fal

8. Robert Niziołek

9. Dawid Jurkowski

10. Jan Koszowski

11. Jakub Wątorowski

12. Kasper Czernik

13. Kuba Kompała

14. Bartek Czernik

15. Piotr Siwek

16. Rafał Pawłowicz

TWIN TIP MŁODZICY

1. Tomek Glazik

2. Jakub Jurkowski

3. Dawid Jurkowski

4. Jan Koszowski

5. Jakub Wątorowski

TWIN TIP MASTERS

1. Dariusz Ziomek

2. Adam Ramczyk

3. Andrzej Fal

4. Piotr Siwek

5. Rafał Pawłowicz

FOILBOARDING OPEN

1. Błażej Ożóg

2. Max Żakowski

3. Tomasz Janiak

4. Tomasz Glazik

5. Arkadiusz Kusalewicz

6. Andrzej Fal

7. Agnieszka Grzymska

8. Adam Ramczyk

9. Jakub Jurkowski

10. Jan Koszowski

11. Dawid Jurkowski

FOILBOARDING MłODZICY

Tomasz Glazik

Jakub Jurkowski

Jan Koszowski