W każdym dużym mieście oprócz zwiedzania zabytków i zażywania rozmaitych rozrywek warto też skorzystać z lokalnej oferty handlowej. Nasz przewodnik podpowiada, gdzie co i za ile możesz nabyć. Staraliśmy się wyszukać towary specyficzne dla danego regionu oraz słynne sklepy.
Życzymy udanych zakupów....

  

Zakupy w Nowym Yorku

  

Nowy York to handlowa stolica świata. Jest tu wszystko. Od luksusowych butików przez olbrzymie domy towarowe po outlety. Ważne: trzeba pamiętać o doliczanych podatkach.

  

Zakupy w Londynie 

  

Stolica męskich butów, koszul, garniturów i dodatków. Światowej sławy sklepy. Podpowiadamy, czego warto szukać w eleganckich butikach przy Bond Street i ekskluzywnych domach towarowych przy Oxford Street.  

  
  

Zakupy w Paryżu

   

Stolica mody i designerskich sklepów. Proponujemy nietypowy przewodnik po mieście - kultowe miejsca i najmodniejsze francuskie marki, których w Polsce nie można jeszcze kupić.

  

Zakupy w Rzymie

  

Włoscy projektanci są w ścisłej światowej czołówce. Większość wielkich domów mody ma swoje salony w Wiecznym Mieście - głównie w okolicy Schodów Hiszpańskich. Prezentujemy także marki u nas mniej znane, które warto poznać podczas weekendu w Rzymie.

   
  

Zakupy w Berlinie

  

Berlin to nie Mediolan czy Nowy Jork. Wprawdzie każda szanująca się modowa marka ma tu swój flagowy sklep, ale berlińscy projektanci są raczej awangardą. Stolica Niemiec to przede wszystkim sklepy z modą vintage, małe butiki niezależnych designerów oraz wytwory zwinnych rąk studentów wydziału projektowania tutejszej akademii.

 

  

Zakupy w Barcelonie

 

Jeśli lubisz ekskluzywne zakupy, polubisz Barcelonę. Stolica Katalonii to 35 000 sklepów i jeden z najbardziej atrakcyjnych szlaków shoppingowych Europy. Pięciokilometrowa trasa wiedzie przez piękne modernistyczne ulice - znaną Ramblas, rozległy Plaça de Catalunya, słynące z przepychu Passeig de Gracia i Avinguda Diagonal. Możesz zwiedzać i robić zakupy.