1. Silva Solar    

2. Energizer Hard Case Professional 

     

Bateria słoneczna

Umożliwia ładowanie akumulatorków paluszków (LR6 czyli AA). Słoneczko zmagazynowane za dnia w nocy może zasilić latarkę, odbiornik GPS lub umilić czas muzyką z walkmana. Bateria występuje również w odmianie przeznaczonej do ładowania telefonów komórkowych.

 

Cena: 269 zł

 

Przeciwpancerna latarka

Coś dla tych, którzy zupełnie nie troszczą się o swoje rzeczy. Latarka wykonana z supertrwałego tworzywa. Producent twierdzi, że jest w stanie wytrzymać nacisk gąsienicy czołgu. Nie sprawdziliśmy, bo nasz czołg akurat nie chciał zapalić.

 

Cena: 99 zł 

 

 

   
3. Campus   

4. MacTronic MD302W 

     

Sprzęt u pasa

Latarka (20 zł) i kompas (29 zł) z karabińczykiem. Idealne, kiedy zabraknie ci kieszeni 

 

Latarko-ładowarka

Latarka diodowa. Ładuje komórkę i sama nie potrzebuje baterii. Do generowania energii wykorzystuje wbudowane dynamo na korbkę. Według zapewnień producenta minuta kręcenia korbką pozwala na godzinę świecenia.

 

Cena: 44,90 zł 

 

 

   

5. Vango 

 

 6. Relags 

     

Samopompująca poduszka

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Przygotowanie tej poduszki nie wymaga pracy. Wystarczy wyjąć ją z opakowania i pozwolić się samoczynnie napompować.

Wymiary: 50x32 cm.

 

Cena: 29,90 zł 

 

Zwijany kubeczek

Składany z teleskopowych elementów turystyczny kubeczek. Dzięki pojemności 150 ml można go zabrać na wyprawę do Rosji (gdzie wódki w mniejszych podajnikach się nie pija). Pomiędzy imprezami z powodzeniem mieści się w kieszeni.

 

Cena: 19,90 zł 

 

 

7. Campus 

  8. Light My Fire
     

Sprzęt u pasa

Kubeczek zawsze pod ręką.

 

Cena: 25 zł

 

Superlekki niezbędnik

Połączenie noża z widelcem i łyżką dla podróżników to żadna nowość. Ten wyróżnia się wyjątkową jak na tworzywo sztuczne trwałością oraz niewielką wagą - tylko 11 g. Wygląda na to, że rzeczywiście jest to najlżejszy niezbędnik świata.

 

Cena: 9,90 zł 

 

 

 

   
9. Orikaso   

10. Relags 

     

Składane nakrycia stołowe

W wersji rozłożonej są płaskie i niewiele grubsze od kartki papieru. Przed konsumpcją należy złożyć swoje origami. Zestaw ma dożywotnią gwarancję producenta na zginanie. Wykonany z materiału łatwo dającego się zmywać lub czyścić, również z tłuszczu. Facetom zupełnie wystarczy wytarcie o trawę.

 

Cena: 31,90 zł

 

Szampon słonowodny

Już nie ma dzikich plaż. Ale gdyby były, to podstawowy problem stanowiłby tam brak słodkiej wody do mycia. Szampon "słonowodny" ten kłopot rozwiązuje - detergent pieni się również w morzu.

 

Cena: 25,90 zł 

 

 

   
11. SteriPEN    12. Relags 
     

Neutralizator do wody

Działa podobnie jak tabletki do uzdatniania wody - czynności koniecznej w przypadku wypraw do krajów tropikalnych.

 

Cena: 579 zł 

 

Prysznic turystyczny

Dwudziestolitrowy bukłaczek na wodę wyposażony w końcówkę prysznicową i uchwyt do mocowania. Waży ok. 200 g i nadaje się np. do noszenia w plecaku. Proste, wygodne i przydatne w wędrówce rozwiązanie.

 

Cena: 35,90 zł 

 

 

Dziękujemy sklepom: Horyzont, Sklep Podróżnika  i Joker-Sport (Warszawa, Dworzec Centralny) za pomoc w realizacji materiału.

 

Stylizacja: Ola Markowska

Zdjęcia: Marcin Klaban

 

 

Zobacz też na Logo24

 

  
 

LED prowadzi do celu  

Świecące rozgrzanym włóknem żarówki powoli znikają z latarek. Powiększa się za to oferta urządzeń wykorzystujących diody LED. Z takim sprzętem możemy bezpiecznie przemierzać lasy i góry nocą, nie narażając się na koszmary z filmu "Blair Witch Project".

 

Haz-Lo 

Czołówki do zadań specjalnych 

Wrzesień to ulubiony miesiąc podróżników, grotołazów i miłośników gór. Jeśli też czujesz zew przygody, nie zapomnij zabrać ze sobą największego przyjaciela turysty - porządnej latarki. Takiej, która nie krępuje rąk i świeci dokładnie tam, gdzie kierujesz wzrok. Jednym słowem: czołówki. W naszym butiku znajdziesz modele lekkie i praktyczne, odporne na wodę oraz uszkodzenia. Po prostu profesjonalne.

 

Lornetki 

Bliżej życia  

Dwie lunety w jednym poręcznym urządzeniu. Lornetka ma już 400 lat i nic nie traci na popularności.

  
 

10 razy Nawigacje na Wakacje

rzeczytaj ten artykuł, jeżeli planujesz zakup sprzętu do nawigacji satelitarnej. W ramach letnich obowiązków dziennikarskich "objeździliśmy" dziesięć najpopularniejszych na naszym rynku map GPS. Skupiliśmy się na nich, nie na samych urządzeniach. To oprogramowanie jest bowiem najważniejsze!  

Śpiwór 

 Noc na szlaku 

Z tymi śpiworami i namiotami możesz dać się złapać zmierzchowi nawet w kompletnej dziczy.

"Logo" poleca sprzęt na letnie wyprawy trekkingowe.