...  Rzym - turyści podziwiający barokową Fontannę di Trevi czy Panteon nawet nie zorientują się, kiedy sprawni kieszonkowcy pozbawią ich środków na pyszną pastę i wino.
Na podium znalazła się również czeska Praga -  nie warto rozmarzać się zbytnio spacerując po Moście Karola. Uważajcie również w Madrycie, Paryżu, Florencji, Buenos Aires, Amsterdamie, Atenach i Hanoi.

 

 

MR

 

Czytaj w Znam.to: Najlepsze auto na rynku

Zobacz też na Logo24:

 

Jeśli lubisz ekskluzywne zakupy, polubisz Barcelonę. Stolica Katalonii to 35 000 sklepów i jeden z najbardziej atrakcyjnych szlaków shoppingowych Europy. Pięciokilometrowa trasa wiedzie przez piękne modernistyczne ulice - znaną Ramblas, rozległy Plaça de Catalunya, słynące z przepychu Passeig de Gr?cia i Avinguda Diagonal. Możesz zwiedzać i robić zakupy.

Rzym pępek świata

Rzym zapowiada niespodzianki już samą swoją nazwą. Pamiętajmy, co uświadomił nam Norwid - że Roma czytana wspak daje nam wyraz "amor", czyli miłość. To tylko jedna ze sztuczek tego miasta - że widzi się jedno, a czuje drugie.

Poręczny podręczny

Jeśli kupiłeś bilet w klasie ekonomicznej, na pokład samolotu możesz zabrać jeden 8-kilogramowy bagaż, walizkę, torbę albo plecak o wymiarach: 55x40x23 cm (wys., szer., głęb.) Podróżującym w klasie biznes wolno mieć dwa bagaże, ale drugi tylko 4-kilogramowy o wymiarach: 57x54x14 cm. Dodatkowo przysługują ci m.in. parasol, laska, aparat fotograficzny i laptop.

Spokojnie to tylko awaria - lotniskowy survival

Niezawodny sposób na zepsute wakacje? Polecieć do Madrytu albo Wenecji i na miejscu się dowiedzieć, że przewoźnik zgubił twój bagaż. Strach pomyśleć, prawda? Razem z "Logo" zabezpieczysz się przed taką sytuacją i zobaczysz, jakie prawa ci przysługują, jeśli pojawi się perspektywa urlopu nawet bez pary skarpetek na zmianę.

Nie nastawiaj się, że musisz w tym roku zobaczyć Matchu Picchu - być może, znajdziesz tańsze bilety do Indii. Łap okazję! I przeczytaj nasze rady, jak wyszukiwać połączenia, rezerwować noclegi i wypożyczać samochód.

Wytworny bądź jak Ritz

Gdyby rzecz się działa w Stanach Zjednoczonych, powiedzielibyśmy: oto prawdziwy American dream. Chłopiec, który pasł owce, stał się królem. Może nie całego świata, ale na pewno świata hoteli. Nie ma chyba w tym świecie marki bardziej prestiżowej niż Ritz.