Jeden z największych portali podróżniczych na świecie - Tripadvisor.com, co roku publikuje rankingi najbardziej odrażających hoteli. Zestawienia opracowywane są na podstawie dziesiątek opinii podróżników, którzy dzielą się z innymi internautami swoimi wrażeniami. Na co dzień pozwala to upewnić się czy zarezerwowany przez nas hotel rzeczywiście wygląda tak ładnie, jak na oficjalnej stronie. Od święta - opracować rankingi najlepszych albo najgorszych miejsc na świecie.

 

Z tegorocznego rankingu wynika, że najgorzej z czystością radzą sobie hotelarze w Anglii - zajmują aż 8 z 10 pierwszych miejsc na europejskiej liście. Do czołówki spoza Wysp "udało się" awansować jedynie hotelowi Villaggio Club Porto Ainu we włoskim Budoni na Sardynii oraz amsterdamskiemu Dam Hotel.

 

Czym zasłużył sobie hotel Grosvenor na taki wątpliwy zaszczyt? "Nawet nie pytajcie o łazienkę, widziałem czystsze szalety publiczne", "okna były tak brudne, że nic nie było przez nie widać", "odrażający", "najgorsze miejsce, w jakim się kiedykolwiek zatrzymałem" - to niektóre z opinii gości tego przybytku.

 

TripAdvisor opracował też osobne rankingi m.in. dla USA, Włoch, Francji i Azji.

 

mk