Nationalgeographic.com

 

 

kayak.com

Warto tu zaglądać choćby dla zdjęć - przez dziesiątki lat z magazynem amerykańskiego towarzystwa geograficznego współpracowali najlepsi fotografowie na świecie. Cząstkę ich twórczości można odnaleźć na stronie miesięcznika wraz z naprawdę dobrymi radami dotyczącymi fotografowania.

Wyszukiwarka lotów samolotowych, hoteli, rejsów, wypożyczalni samochodów. Przeszukuje oferty bezpośrednie (linie lotnicze, sieci hotelowe), jak i duże serwisy rezerwacyjne (np. orbitz.com, hotels.com). Znakomity interfejs, użyteczny w przypadku poszukiwania połączeń lotniczych - możesz np. ograniczyć długość podróży, określić precyzyjnie godzinę startu, wykluczyć niektórych przewoźników itd.

 

 

 

 

seatguru.com

 

 

airsafe.com

Pomocny przy rezerwacji miejsc w samolocie. Obejmuje najważniejsze linie lotnicze i podstawowe latające w nich typy maszyn. Zobaczysz plan pokładu, a najeżdżając myszą na konkretne miejsce, uzyskasz o nim więcej informacji. Ponadto dane o szerokości foteli i standardowej (dla wybranego samolotu w wybranej linii lotniczej) odległości między rzędami.

Kopalnia wiedzy o transporcie lotniczym. Znajdziesz tu informacje o liczbie ofiar w wypadkach lotniczych (w podziale na poszczególne linie i typy samolotów), poczytasz opisy wypadków, dowiesz się, jak opanować strach przed lataniem oraz jak domagać się odszkodowania za opóźniony lot czy zagubiony bagaż...

 

  

 

 

Skyscanner.com

 

 

Booking.com

Wyszukiwarka połączeń lotniczych. Skyscanner ma dwie wielkie zalety. Po pierwsze, przeszukuje również systemy rezerwacyjne tanich linii lotniczych (Wizz Air, Ryanair, easyjet itd.). Po drugie, pozwala rozszerzyć zakres czasowy wyszukiwania - nie trzeba deklarować konkretnych dat, można próbować znaleźć najtańsze loty w danym miesiącu, a nawet w całym roku.

Nasz ulubiony europejski system rezerwacji hotelowej. No właśnie - europejski, nie amerykański, dlatego ma na Starym Kontynencie więcej ciekawych propozycji. W dodatku serwis nie pobiera żadnych opłat rezerwacyjnych, numer karty kredytowej podajesz tylko jako zabezpieczenie, całą płatność uiszczasz dopiero na miejscu, w wybranym przez siebie hotelu.

 

 

 

 

Tripadvisor.com

 

 

Couchsurfing.org

Serwis zawierający ponad 30 milionów (!!!) opinii użytkowników. Przede wszystkim o hotelach, ale też o restauracjach i lokalnych atrakcjach. Oprócz recenzji użytkownicy zamieszczają zdjęcia i filmy video. Większość wpisów po angielsku. Do tego wielkie forum, z tysiącami dobrych porad.

Dla oszczędnych i ceniących nowe znajomości. To po prostu wielki (1,6 mln użytkowników) serwis społecznościowy, na którym ludzie z różnych krajów proponują sobie nawzajem gościnę podczas podróży. W ten sposób możesz przenocować za darmo nawet w najdroższych krajach. I poznać ciekawych ludzi z całego świata, kiedy będą szukali noclegu w Polsce.

 

 

 

 

Maps.Google.com

 

 

Lonelyplanet.com

Popularny serwis Google'a to niezbędne narzędzie każdego podróżnika. Nie tylko dlatego, że pozwala jeździć palcem po mapie i snuć marzenia o zwiedzaniu dalekich krain. Najlepszy sposób, by przekonać się, czy rezerwowany hotel leży 50 m od plaży oraz czy w jego sąsiedztwie znajduje się urokliwa starówka z dziesiątkami knajpek czy może raczej gminne wysypisko śmieci.

Wydawnictwo jednych z najlepszych przewodników na świecie oferuje w swojej internetowej księgarni nietypową usługę - zakup fragmentów swoich książek. Jeśli wybierasz się na Lazurowe Wybrzeże, nie potrzebujesz przecież przewodnika po całej Francji i rozdziałów o Bretanii czy Normandii. Niestety, to oferta tylko dla anglojęzycznych.

 

 

 

Zdjęcia: Shutterstock, archiwum redakcji (montaż)

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

 
  Poręczny podręczny  

Jeśli kupiłeś bilet w klasie ekonomicznej, na pokład samolotu możesz zabrać jeden 8-kilogramowy bagaż, walizkę, torbę albo plecak o wymiarach: 55x40x23 cm (wys., szer., głęb.) Podróżującym w klasie biznes wolno mieć dwa bagaże, ale drugi tylko 4-kilogramowy o wymiarach: 57x54x14 cm. Dodatkowo przysługują ci m.in. parasol, laska, aparat fotograficzny i laptop.

Spokojnie to tylko awaria - lotniskowy survival

Niezawodny sposób na zepsute wakacje? Polecieć do Madrytu albo Wenecji i na miejscu się dowiedzieć, że przewoźnik zgubił twój bagaż. Strach pomyśleć, prawda? Razem z "Logo" zabezpieczysz się przed taką sytuacją i zobaczysz, jakie prawa ci przysługują, jeśli pojawi się perspektywa urlopu nawet bez pary skarpetek na zmianę.

Nie nastawiaj się, że musisz w tym roku zobaczyć Matchu Picchu - być może, znajdziesz tańsze bilety do Indii. Łap okazję! I przeczytaj nasze rady, jak wyszukiwać połączenia, rezerwować noclegi i wypożyczać samochód.


Wszędzie, gdzie pojawiają się turyści, są i ci, którzy chcą ich oskubać. Strona dla podróżników TripAdvisor ogłosiła listę 10 miejsc, gdzie najlepiej powodzi sie kieszonkowcom. Parszywą dziesiątkę otwiera Ramblas w Barcelonie - całodobowy deptak pełen turystów, muzyki, rozrywki, alkoholu i prostytutek  po prostu raj dla złodziei. Drugie miejsce zajął ...
Wytworny bądź jak Ritz

Gdyby rzecz się działa w Stanach Zjednoczonych, powiedzielibyśmy: oto prawdziwy American dream. Chłopiec, który pasł owce, stał się królem. Może nie całego świata, ale na pewno świata hoteli. Nie ma chyba w tym świecie marki bardziej prestiżowej niż Ritz.