Gen występuje w trzech odmianach. Panowie, których los pokarał typem genu LL kończą dwa razy szybciej niż ci z typem SL i SS. Gen jest związany z aktywnością serotoniny, substancji przekazującej sygnały z mózgu, a mającej wpływ na czas trwania stosunku. Badania przeprowadzono na uniwersytecie w Utrechcie na mężczyznach, którzy mają problem z przedwczesnym szczytowaniem (opublikował je magazyn naukowy Journal of Sexual Medicine). Uczestnikami było 89 Holendrów cierpiących na zbyt szybki wytrysk oraz grupa kontrolna 92 zdrowych mężczyzn.
Faceci w czasie tego badania musieli być bardzo zestresowani. Seks pod całkowitą kontrolą. Przez miesiąc ich partnerki, podczas uprawiania seksu, miały stoper w ręku i mierzyły czas każdego stosunku do momentu ejakulacji.
- To badanie dotyczy facetów, którzy zawsze mieli za szybki wytrysk - od czasu swojego pierwszego kontaktu seksualnego, a nie mężczyzn, którzy zaczęli mieć problemy później - mówi neuropsychiatra dr Marcel Waldinger, współautor badania. - Te wyniki przeczą powszechnej teorii, że przedwczesna ejakulacja jest zaburzeniem natury psychologicznej i mogą mieć znaczenie w ewentualnej terapii genowej.

 

Czytaj także w Znam.to: Żel potęgujący doznania?