Oczywiście jesteśmy przyzwyczajeni, że politycy kłamią, ale, jak się okazuje, wielu Amerykanów podzielało wówczas poglądy prezydenta. Prestiżowy Journal of the American Medical Association opublikował wtedy wyniki badań reprezentatywnej grupy studentów, których zapytano, co jest, a co nie jest seksem. I tak kobiety częściej niż mężczyźni odpowiadały, że seks oralny i wzajemna masturbacja to nie seks. Tylko 37 proc. kobiet i 44 proc. mężczyzn uznało seks oralny za seks.

 

Kilka lat później własny sondaż przeprowadził Playboy. Zadał tylko jedno pytanie: Czy seks oralny to seks? 52 proc. mężczyzn i 46 proc. kobiet powiedziało tak. Wniosek jest oczywisty - nie jesteśmy zgodni, co jest seksem. Ten brak zgodności może mieć daleko idące konsekwencje. Wyobraź sobie, że twój pociąg do innej kobiety zauważyła stała partnerka.

 

Uprawiałeś z nią seks? - pyta.

 

Nie - odpowiadasz zgodnie z prawdą. W końcu uprawialiście tylko seks oralny, a to się nie liczy.

 

Ten aspekt sprawy zauważyli również amerykańscy badacze. Zwrócili też uwagę na jeszcze jedną kwestię. Otóż wielu ankietowanych różnicowało pojęcie seksu w zależności od tego, kto go uprawiał (mówiąc inaczej: ja czy moja partnerka).

 

Amerykanie, którzy są narodem pruderyjnym, w latach 60. wymyślili porównanie różnych stopni intymności seksualnej do gry w baseball, w której funkcjonują pojęcia pierwszej, drugiej, trzej bazy i home plate, czyli miejsca, do którego gracze dążą. We wspomnianych latach 60. przyjmowano, że trzecia baza, to dotykanie się poniżej pasa. Dzisiaj, jak się wykazują współczesne już badania, trzecia baza to seks oralny.

 

BM

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

  Seks oralny  
  Afrodyzjak przyszłości 
  Sex shop dla mamusi 
seks 

Numerek w plenerze