Kobiecie seks, i to w dodatku seks satysfakcjonujący, jest po prostu bardzo potrzebny do harmonijnego rozwoju. Ma wpływ na jej zdrowie fizyczne i psychiczne, na funkcjonowanie w społeczeństwie i na samoocenę. A ponieważ organizmy kobiece tak znakomicie są wyposażone do przeżywania, także samotnej, rozkoszy, praktycznie wszystkie cywilizacje i religie  starają się kobiecy seksualizm przytłamsić i zdecydowanie ograniczyć jego uzewnętrznianie.

 

 

Traktuj dobrze jej łechtaczkę

 

To kobieta ma o wiele więcej punktów erogennych niż mężczyzna, są one o wiele bardziej unerwione, i to kobieta ma organ, który służy tylko i wyłącznie do produkowania rozkoszy. A kobiece narządy płciowe są tak skonstruowane, że jeśli kolejne kontakty nie kończą się orgazmem, czyli naturalnym rozładowaniem napięcia seksualnego i związanym z tym ustąpieniem przekrwienia i lekkiej obrzmiałości, to zaczynają się kłopoty zdrowotne. Doświadczony i bezpruderyjny lekarz potrafi w takich przypadkach poradzić pacjentce, żeby, jeśli partner tego nie robi, starała się po stosunku samodzielnie doprowadzić do szczytowania, bo to po prostu ważne dla jej zdrowia. Nie na darmo wiktoriańscy lekarze rodzinni chadzali do domów swych pacjentek z machinami do wywoływania orgazmów. Tak, to kobiecie natura dała łechtaczkę. Absolutnie niezawodny organ produkujący rozkosz w dowolnie wybranym miejscu i czasie - o ile dobrze o niego dbamy - czytaj jest odpowiednio pieszczony. Niestety mężczyźni mają zwyczaj traktować łechtaczkę jak rodzaj ułomnego penisa, czyli coś, co trzeba mocno wytarmosić. A tymczasem łechtaczka ma unerwienie, o którym penis może jedynie marzyć.

 

 

CO POWINIENEŚ ROBIĆ

Łechtaczkę pieść tylko wtedy, gdy jest wilgotna. Jeśli brakuje naturalnego nawilżenia, postaraj się o sztuczne. Unikaj systematycznych, posuwistych ruchów, mogą zacząć sprawiać ból. Pieść nie samą łechtaczkę, a wszystko dookoła, stosuj naprzemienne dotyki, pocałunki, muśnięcia i dotknięcia mocniejsze. Jeśli doprowadzisz partnerkę do szczytowania pieszczotami oralnymi lub dotykaniem, na czas orgazmu wypełnij jej pochwę - palcami, penisem lub sztucznym członkiem. Nie kończ pieszczot po pierwszym szczytowaniu. Zmień natomiast obszar pieszczot, jeś-li pierwszy orgazm był łechtacz-kowy, zacznij po nim intensywniej pieścić wnętrze pochwy.

 

 

Naucz ją orgazmu

 

Kolejna ważna dla kobiecego seksualizmu właściwość, o której powinieneś wiedzieć - kobieta orgazmu się uczy. Wrodzone ma jedynie zdolności orgastyczne. Dla mężczyzn to mało zrozumiałe. Zazwyczaj uważa, bo sam tak ma, że orgazm to coś, co w naturalny sposób kończy stosunek, i jeśli jego kobiecie się nie przytrafia, to trzeba jakoś tę maszynkę naprawić. A tymczasem kobiety, mając tak znakomitą rzecz, jak łechtaczka, która jest w stanie wyprodukować kilka, a nawet kilkanaście orgazmów następujących po sobie kolejno, często przez dużą część życia nie zaznają rozkoszy, do jakiej są zdolne. Nie mają rozbudzonego tego punktu erogennego, a zdarza się, że każdego innego też nie. Optymalny schemat dojrzewania seksualnego dla kobiety zakłada, że najpierw przechodzi fazę autoerotyzmu, bada i rozbudza swoje punkty erogenne, następnie przechodzi do pieszczot z partnerem. Kontakty te nie kończą się stosunkiem, ale orgazmem - owszem. Im dłużej trwa ta faza, tym więcej punktów erogennych ulega rozbudzeniu, kobieta sprawdza swoje seksualne możliwości. Może nauczyć się orgazmu wielokrotnego i orgazmu bez dotykania. Pełny stosunek z partnerem zaspokaja wtedy o wiele więcej potrzeb - nie tylko seksualnych. Niestety, ten optymalny schemat nie zawsze jest możliwy do uzyskania. Z różnych przyczyn. Niektóre dziewczyny są tak wychowywane, że autoerotyzm wzbudza w nich wstręt lub poczucie winy i całą masę innych negatywnych odczuć i lęków, a wtedy raczej trudno o uczenie się rozkoszy. Inne zbyt szybko rezygnują z fazy pieszczot, które kończą się szczytowaniem bez stosunku.

 

 

CO POWINIENEŚ ROBIĆ

Pamiętaj zawsze, że kobieta przeżywania swojego orgazmu musi się nauczyć. Staraj się badać jej punkty erogenne, szukać najlepszych pieszczot, czasem podaruj jej seans zakończonych orgazmem pieszczot bez stosunku, chyba że sama będzie koniecznie chcieć. Punkty erogenne kobiety można rozbudzić zawsze, w każdym momencie jej życia. Jeśli akurat zmieniasz partnerkę, nie stosuj tych samych pieszczot, nawet gdy twoja poprzednia miłość była nimi zachwycona i szczytowała na samo wspomnienie twoich dotyków. Każda para musi wypracować własny styl odbywania stosunków - także dlatego że kobiety mogą mieć całkowicie odmienne style dochodzenia do orgazmu.

 

 

Podaruj jej seksualny odlot

 

Zasadniczo uważa się, że kobiecie do prawidłowego funkcjonowania przydają się trzy orgazmy tygodniowo. Oczywiście jest to średnia, proszę więc pamiętać, że oprócz średniej istnieją jeszcze takie sprawy jak indywidualne cechy organizmu, niemniej orgazm, i to dość częsty, chroni kobietę przed niektórymi chorobami narządów płciowych. Nie musi być to orgazm uzyskany w trakcie stosunku. Niektóre kobiety same sobie dają prawo do samodzielnego zaspokajania się po stosunku, jeśli partner o to nie zadba, a już szczególnie te wiedzące, że bóle podbrzusza, odczuwalne także po kochaniu, to nie fanaberia, a zablokowana krew, która po wybuchu szczytowania powinna odpłynąć.

 

 

CO POWINIENEŚ ROBIĆ

Nie wszystkie kobiety uzyskują orgazm w trakcie stosunku, choć tego właśnie oczekują mężczyźni. Dla męskiej tzw. dumy owszem, ale dla kobiecego organizmu nie ma znaczenia, czy orgazm zostanie uzyskany na skutek ruchów frykcyjnych w pochwie, czy innym sposobem. Nawiasem mówiąc, jeśli brać pod uwagę jedynie wskaźniki czysto fizjologiczne, to orgazmy uzyskiwane przez kobiety na skutek samodzielnego pieszczenia są o wiele silniejsze. Jednak te z partnerem zaspokajają wiele innych potrzeb, pamiętaj o tym. Mężczyzna oprócz penisa ma wiele innych orgazmodajnych atutów: palce, język, stopy - i może nimi znakomicie wywołać szczytowanie u partnerki.

 

 

No i w końcu najważniejsze: seks u kobiet zaspokaja niezwykle dla nich ważną potrzebę - przynależności. I dlatego kobieta jest absolutnie zadowolona ze swojego pożycia seksualnego, nawet nie mając orgazmów. Wpływ na to ma także seks naszych praprzodków. Mamy go w genach, nawet jak nie lubimy o tym pamiętać, a pełnił on odmienne funkcje w zależności od płci. Jaskiniowym mężczyznom pomagał sprawować władzę i walczyć o dominację, jaskiniowym kobietom pomagał przetrwać. I dlatego kobieta umie udawać rozkosz i ma aż tyle różnych odkrytych i ukrytych punktów erogennych i możliwości ich pobudzania.

 

Tekst: Kamila Nowakowska

Zdjęcia: Shutterstock

 

Czytaj w Znam.to: Akcesoria erotyczne...

Zobacz też na Logo24:

Zarzucanie sieci

Lekcja nr 1

Dlaczego chodzimy z wami do łóżka

Dlaczego kobiety uprawiają seks z facetami? Odpowiedź mogę streścić w jednym zdaniu. Uprawiają, bo muszą. I jeśli mężczyźnie uda się jakimś cudem tego nie zepsuć, może mieć dosłownie wszystko i na każdy sposób.

Instrukcja obsługi kobiety

Jest taki film "Żony ze Stepford" - o miasteczku, gdzie mieszkają szczęśliwi mężczyźni. Mają idealne żony, które znakomicie gotują, wzorowo wychowują dzieci, są dobre w łóżku, a i trawnik potrafią równiutko skosić. Jednym słowem - Stepford to męski pomysł na raj.

Dekalog Don Juana

Kiedyś byłem nędznym kochankiem. Dziś jestem znakomitym. Przyznaję się do jednego i drugiego bez fałszywego wstydu. Zaspokajania kobiecych potrzeb uczyłem się długo. Jeszcze dłużej mam zamiar korzystać z rozkoszy, którą wiem, jak dawać i brać.