Wibratory działają - świetnie! To jedna z niewielu naprawdę potrzebnych - a nie tylko figlarnych - zabawek seksualnych. Są bardzo praktyczne i to dla obu płci. Szczególnie polecane tak zwanym kobietom przedorgazmicznym, czyli tym, które nie miały jeszcze szczytowania pomimo uprawiania seksu z partnerem lub samodzielnie. Bardzo często przyczyną takiej sytuacji jest zwyczajny brak rozbudzenia punktów erogennych - wibrator znakomicie w tym pomaga. Nadaje się do użytku osobistego oraz do zabaw we dwoje. Jeszcze całkiem niedawno, bo w epoce wiktoriańskiej, w wibratory - potężne machiny na korbkę - zaopatrzeni byli lekarze domowi. Pełen poświęcenia doktor przynosił to ustrojstwo do łoża zbolałej i używał z pożytkiem. Sprzęt leczył migreny, wapory, blednicę i parę innych przypadłości, w których specjalizowały się męczennice tamtych czasów. Nie wiedziano wówczas jednak, że również mężczyźni mogą być pieszczeni wibratorami. I to na różne sposoby: od dotykania z różną siłą i częstotliwością mocno unerwionych miejsc - na przykład okolic sutków, wzgórka łonowego, całego członka - aż po płytszą lub głębszą penetrację. Dorośli jesteśmy, pewnie więc wszyscy wiemy, że okolice odbytu na zewnątrz oraz prostaty w środku są bardzo podatne na wszelkie bodźce seksualne i drażnienie tych okolic może dostarczyć mocnych wrażeń. Zasadniczo rzecz biorąc, da się to wszystko robić jednym wibratorem. Nie za dużym, nie za małym - uważając, by penetracja u mężczyzny nie była zbyt głęboka - i ewentualnie zakładając jakąś zabawną końcówkę. Ta sprawdzi się lepiej podczas penetracji pochwy. Można też od razu dobrać wibratory do najróżniejszych zadań. Cięższe do masowania punktów erogennych na ciele, inne do penetracji pochwy oraz specjalne do penetracji analnej - i u mężczyzn, i u kobiet. Wibratorem można również na różne sposoby pobudzać okolice łechtaczki, przy czym lepiej zacząć od masowania wzgórka łonowego i czekać, co z tego wyniknie. Pamiętaj, że po pierwsze - wibrowanie plus sama nowość podniety mogą bardzo szybko doprowadzić do orgazmu, a po drugie - wibrator to jednak nie własna ręka, język czy palec, trzeba nabrać wyczucia i wiedzieć, kiedy jest zbyt mocno. Spróbuj też zrobić partnerce - i samemu tego zaznać - masowanie wibratorem całego ciała, nie tylko organów płciowych.

Rzadko kto to robi, a szkoda. Taki masaż i relaksuje, i pobudza. Jeśli chodzi o odpowiedź na twoje ostatnie pytanie, to sądzę, że możesz przejawić inicjatywę i zrobić taki prezent przy najbliższej okazji. Nie jest to przecież zakup na całe życie. Wypróbujecie, spodoba się, to po następny pójdziecie razem i wybierzecie model bardziej dostosowany do waszych potrzeb. Lepiej ode mnie znasz upodobania swojej kobiety, więc trudno doradzić coś konkretnego.

 

Eliza Nowicka, seksuolog

Rysunek: Małgorzata Ślińska

 

Czytaj w znam.to: Żel Durex nic nie potęguje, wręcz przeciwnie!

Zobacz też na Logo24:

 

 

 

Zaskakująco inny seks

Droga redakcjo, chcę zaskoczyć partnerkę czymś nowym. Potrzebuję podpowiedzi, bo nie mamy pomysłów na fajny seks. Stosunek klasyczny na razie odpada, bo moja partnerka stosuje dopochwowe leki i często zbliżenie nie jest możliwe. Nie bardzo wiemy, co wymyślić. Ona, co prawda, mówi, że może mnie zaspokajać ręką i ustami, ale wolałbym coś innego. Także ze względu na nią. Chodzi mi o coś, co zastąpi sam stosunek, nie pieszczoty przed.      Marcin

Droga redakcjo!

Bardzo lubię oglądać filmy pornograficzne. Dotychczas robiłem to w samotności, ale coraz częściej myślę o tym, by zaproponować żonie wspólny seans. Wydaje mi się, że to dobrze wpłynęłoby na nasze pożycie. Tylko nie wiem, jak poruszyć temat... Jakie są argumenty za oglądaniem we dwoje?             Maciek

Kiedyś byłem nędznym kochankiem. Dziś jestem znakomitym. Przyznaję się do jednego i drugiego bez fałszywego wstydu. Zaspokajania kobiecych potrzeb uczyłem się długo. Jeszcze dłużej mam zamiar korzystać z rozkoszy, którą wiem, jak dawać i brać.

Instrukcja obsługi kobiety

Jest taki film "Żony ze Stepford" - o miasteczku, gdzie mieszkają szczęśliwi mężczyźni. Mają idealne żony, które znakomicie gotują, wzorowo wychowują dzieci, są dobre w łóżku, a i trawnik potrafią równiutko skosić. Jednym słowem - Stepford to męski pomysł na raj.

Dlaczego chodzimy z wami do łóżka

Dlaczego kobiety uprawiają seks z facetami? Odpowiedź mogę streścić w jednym zdaniu. Uprawiają, bo muszą. I jeśli mężczyźnie uda się jakimś cudem tego nie zepsuć, może mieć dosłownie wszystko i na każdy sposób.