Logo24: - Najpierw trzeba uświadomić żonę. Mówię całkiem poważnie. Powinna zdać sobie sprawę z tego, że - no cóż, spójrzmy prawdzie dzielnie w oczy - mężczyzna nie jest niezawodną maszynką do robienia seksu. Zdarzają mu się odpływy pożądania.

Także w trakcie funkcjonowania związku intensywność pożycia ulega najróżniejszym zmianom, zależy to nie tylko od fizjologii, ale i od tego, co się dzieje między ludźmi i wokół nich, jak reagują na wzajemne relacje. Nawet w związkach bardzo dobrych i na pierwszy rzut oka pozbawionych problemów odpływy pożądania są naturalne.

Co do podejrzeń o zdradę... tak to już jest, że dla wielu kobiet zmniejszenie częstotliwości pożycia to sygnał ewentualnej zdrady. Starają się wtedy za wszelką cenę doprowadzać do większej ilości kontaktów, co nie zawsze się udaje, więc podejrzenia rosną i całkiem dobry związek przemienia się w piekło. Ciekawostką w tym kontekście może być więc to, że bardzo często zdrada - szczególnie na początku - wcale nie ogranicza pożycia małżeńskiego, a wręcz na odwrót - znakomicie je intensyfikuje. Z różnych powodów. Także dlatego, że wielu panów właśnie w ten sposób stara się swą małżeńską niewierność ukryć, a nową partnerką i samą sytuacją są na tyle pobudzeni, że dobrze im to idzie.

A teraz część dla ciebie. Jeśli jest tak, jak piszesz, i przyczyną zmniejszonego braku zainteresowania seksem jest wyłącznie zmęczenie stresującą pracą, a nie inne - na przykład wynikające z waszych wzajemnych kontaktów - przyczyny, to poważny sygnał ostrzegawczy dawany ci przez organizm, efekt przechodzenia na zasilanie awaryjne i wyłączania funkcji mniej koniecznych do codziennego funkcjonowania. Często lekceważy się takie sygnały - to błąd! Seks jest bardzo czułym miernikiem tego, co się z człowiekiem dzieje i w sferze psychicznej, i w fizycznej.

Pognaj więc do pana doktora. Opowiedz, co się dzieje. Zrób podstawowe badania. A przede wszystkim - zafunduj sobie porządny odpoczynek.

 

 

Zobacz też na Logo24:

Nowa dziewczyna i problem z seksem

Nowa dziewczyna i problem z seksem, erekcja, dziewczyny, sztuka kochania

Mężczyźni i seks: wielki sondaż

Mężczyźni i seks: wielki sondaż, sztuka kochania, erotyka, seks

Kłopoty z erekcją

Kłopoty z erekcją, erekcja, penis, seks