Stosuje się go m.in. jako domieszkę przy wytwarzaniu półprzewodników oraz tranzystorów, do produkcji luster czy polepszania właściwości spoiw lutowniczych. Jeśli zawsze chciałeś coś takiego robić albo masz jakiś inny pomysł (np. ulepić koledze z galu łyżeczkę do herbaty), możesz kupić sobie 15 g tego pierwiastka zapakowane w plastikową butelkę. Życzymy dobrej zabawy.

 

http://www.mcssl.com/store/gallium-source 

Cena: 39 dol.

 

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

  

Czytaj też na Logo24:

gadżety 

Boeing kontra Airbus, czyli III Światowa Wojna Powietrzna
To jedna z tych branżowych rywalizacji, które potrafią rozpalić do białości nawet zwykłego szaraka - jak wojna MacOS z Windowsami, Canona z Nikonem czy Nike'a z Adidasem.
Wojny dronów
Roboty bojowe to nowoczesne i skuteczne narzędzia walki zbrojnej. Amerykańskie bezzałogowe, zdalnie sterowane samoloty regularnie atakują cele w Pakistanie i Afganistanie. Predator wspierał żołnierzy w akcji, podczas której zginął polski kapitan. Gdyby nie maszyna, straty mogły być znacznie poważniejsze.
Lecą Gwiazdy

Lecą Gwiazdy

Zarezerwuj noc 13 sierpnia. Koło północy ulokuj się wygodnie na leżaku i patrz w niebo w kierunku północno-wschodnim. Masz szansę zobaczyć fascynujące zjawisko - spadające gwiazdy z roju Perseidów. 

W przyszłym roku możesz zostać następcą Gagarina i psa Łajki. Unosząc się w nieważkości, podfrunąć do okna i spojrzeć z kosmosu na Ziemię. Bez wieloletnich przygotowań, liofilizowanego jedzenia i radzieckiej techniki. Wystarczy zapłacić przedsiębiorcy, celebrycie i?wizjonerowi Richardowi Bransonowi nieco ponad pół miliona złotych.