Już wyjściowy model SE ma umieszczony z tyłu silnik o mocy 160 KM i osiąga prędkość przelotową około 350 km/h. Może się wznieść na wysokość 6000 tysięcy metrów. Do startu i lądowania wystarczy mu pas o długości 420 metrów.

Najmniejszy z samolotów może zabrać na pokład dwie osoby, ale są i wersje, które zabiorą cztery.

Firma pracuje już nad modelem Turbo z silnikiem o mocy 1200 KM. To już prawdziwa awionetka, która będzie mogła przewieźć sześciu pasażerów na odległość do 2600 kilometrów.

 

velocityaircraft.com

Cena zestawu do montażu modelu SE: 33 000 dol.

 

Tekst: CJ

Zdjęcia: materiały promocyjne (montaż)

 

Czytaj też na Logo24:

gadżety

Człowiek musi sobie czasami polatać

Królem przestworzy możesz zostać już za równowartość bardzo dobrego samochodu. Ultralekki wiatrakowiec kosztuje tylko 50 tys. euro plus VAT.

Smak latania

Po dwugodzinnym locie Cessną z Warszawy do Modlina i z powrotem nie mam pojęcia, jak wygląda pejzaż Mazowsza z lotu ptaka. Wiem za to mniej więcej, jak startować, sterować samolotem i lądować. I najważniejsze - wiem, że już przez całe życie będę myślał o lataniu.

Z Kawą w kominie

Z Kawą w kominie

Szybowiec nagle wznosi się nieomal pionowo w górę. Widzę tylko niebo. Po kilku długich sekundach prawie zatrzymujemy się w miejscu. Wtedy dziób szybowca opada gwałtownie w dół i zaczynamy pędzić nieomal pionowo w kierunku lasu.

Podniebne gadżety - Airbus A380

Podniebne gadżety - Airbus A380

- To najwspanialszy gadżet, jakim dane mi się było bawić - tak pewien pilot Singapore Airlines opisał Airbusa 380 inżynierom, którzy to cacko zaprojektowali.