Są potężne, ciche, przyjazne użytkownikowi i charakteryzują się zróżnicowanym wzornictwem. Wysoka estetyka tych maszyn powoduje, że awansowały one z pozycji skrzynek chowanych pod biurkiem do miana centrum domowej rozrywki i często stanowią stały element salonów, zajmując miejsce tuż obok telewizora.

GEFORCE EXPERIENCE - ŁATWO JAK NA KONSOLI

Znacznie większe możliwości komputerów PC w stosunku do tradycyjnych konsol to ogromny atut takich rozwiązań. Komputer nie służy tylko gier i dzięki niemu możemy obrabiać filmy wideo, zdjęcia czy realizować inne najbardziej nawet ambitne zadania. Jednakże dużym argumentem miłośników konsol była łatwość obsługi tych urządzeń. Była, ponieważ od momentu udostępnienia przez firmę NVIDIA aplikacji GeForce Experience życie pecetowych graczy stało się prostsze.

Dzięki GeForce Experience zniknął podstawowy problem, z którym borykali się użytkownicy mniej biegli w niuansach technicznych, czyli kwestia odpowiedniego skonfigurowania gry tak, aby w pełni wykorzystywała moc oferowaną przez komputer przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej płynności działania. Coś, co kiedyś było domeną konsol (zainstaluj, uruchom, graj) jest w tym momencie osiągalne na każdym komputerze wyposażonym w kartę graficzną GeForce GTX. Optymalizacji ustawień w grach dokonuje się za pomocą jednego kliknięcia myszą.

ZACHOWAJ NAJWSPANIALSZE MOMENTY Z GIER I BAW SIĘ RAZEM Z PRZYJACIÓŁMI

Karty graficzne GeForce GTX wspierają również niezwykle atrakcyjną funkcję GameStream Co-op, która umożliwia strumieniowanie gry z własnego komputera do przyjaciela przez Internet i granie z nim w trybie kooperacji. Zupełnie, jakby siedział obok. Korzystając z tej funkcji można również uzyskać pomoc przyjaciela w trudniejszym momencie rozgrywki lub po prostu strumieniować grę do jego komputera, aby ten mógł na żywo obserwować postępy w zabawie. To zupełnie nowy sposób interakcji w grach PC.

Inną niezwykle przydatną funkcją jest NVIDIA ShadowPlay, która umożliwia nagrywanie filmów z gier w wysokiej jakości i umieszczanie ich w serwisach społecznościowych, takich jak Twitch czy YouTube. Filmy można ubarwić własnym komentarzem, bez potrzeby stosowania jakichkolwiek dodatkowych narzędzi i programów do przechwytywania obrazu.

KOMPUTER MÓJ WIDZĘ WYJĄTKOWY

Oferta gotowych zestawów komputerowych każdego może przyprawić o zawrót głowy. Komputery różnią się między sobą wyposażeniem, wyglądem, no i przede wszystkim ceną. Stąd poniższa próba podstawowego usystematyzowania ich konfiguracji. W przypadku większości zadań realizowanych na pecetach, do których należą również gry komputerowe, decydujące znaczenie ma wydajność karty graficznej. Dlatego posłużymy się właśnie ich parametrami, aby określić zakres zastosowań danej konfiguracji.

Dobór odpowiednich komponentów to naprawdę zadanie dla profesjonalisty. Mnogość platform, na które składają się różnego rodzaju płyty główne, procesory, pamięci, nośniki danych, sprawia że mniej doświadczona osoba może popełnić zbyt wiele pomyłek, które mogą niekorzystnie wpłynąć na wydajność komputera lub jego cenę.

Kupując gotowy zestaw, oprócz gwarancji producentów na każdy podzespół, otrzymujemy zazwyczaj dwuletnią gwarancję na cały komputer. To standard w takich firmach jak Komputronik, Morele czy X-KOM. Często oferują one również gwarancję door-to-door, dzięki czemu nie ponosimy kosztów wysyłki komputera do serwisu. W przypadku ewentualnej awarii diagnozowany jest cały komputer - nie musimy wysyłać poszczególnych komponentów do serwisów ich producentów. Każda konfiguracja jest testowana pod kątem wydajności i optymalnej pracy - gotowa maszyna jest poddawana szczegółowym testom diagnostycznym. Dzięki temu mamy też pewność, że użyte w zestawie części są ze sobą w pełni kompatybilne. To niepodważalne argumenty.

ZABAWA W ROZDZIELCZOŚCI FULL HD - KOMPUTERY Z KARTAMI GRAFICZNYMI GEFORCE GTX950

Dużym powodzeniem wśród mniej wymagających graczy cieszą się pecety wyposażone w karty graficzne GeForce GTX 950. Śmiało rywalizują z konsolami i zapewniają płynną zabawę w klasycznych grach w rozdzielczości Full HD przy 60 klatkach na sekundę. Spełnią one również wymagania stawiane przez entuzjastów wideo, fotografii cyfrowej czy szeroko rozumianych multimediów.

Zestawy te są szczególnie polecane miłośników gier typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), do których należą takie hity jak League of Legends, Heroes of the Storm czy Smite. Wiele z tych tytułów stanowi oficjalne konkurencje w turniejach e-sportowych, cieszących się ogromnym powodzeniem na całym świecie. Przykładami polecanych konfiguracji są komputery Komputronik Sensilo SX-700 [S007] v2, Morele Super Efficient G2800 oraz X-KOM Tesla GB-500 i5-6400/GTX950/8GB/1TB/WX.

WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ W KAŻDYM DOMU - KOMPUTERY Z KARTAMI GRAFICZNYMI GEFORCE GTX970

Ten rok zdecydowanie należeć będzie do wirtualnej rzeczywistości. Wybrańcy, którzy będą mogli pozwolić sobie na zakup gogli VR, doświadczą nowych, niezapomnianych wrażeń. Należy jednak pamiętać że wirtualna rzeczywistość wymaga bardzo dużej mocy obliczeniowej. Nie każda karta graficzna jest w stanie zapewnić odpowiednią wydajność, niezbędną do wyświetlenia płynnego obrazu VR. Podstawowym modelem, który spełnia wymagania stawiane przez gogle HTC Vive oraz Oculus Rift jest właśnie GeForce GTX 970.

Jednocześnie GeForce GTX 970 jest najbardziej popularną kartą wśród graczy komputerowych, o czym świadczą statystyki podawane przez serwis Steam. Godnymi polecenia komputerami z tą kartą są Komputronik Intel Extreme Masters Champion 2016 [HC001], Morele Super Efficient G4000 oraz X-KOM Tesla GS-500 i5-6500/GTX970/8GB/1TB/WX.

BEZ KOMPROMISÓW - KOMPUTERY Z KARTAMI GRAFICZNYMI GEFORCE GTX 980 TI

W świecie kart graficznych, litery Ti oznaczają najwyższy poziom wydajności i możliwości. Nie inaczej jest w tym przypadku. Flagowy model GeForce GTX 980 Ti przeznaczony jest dla prawdziwych entuzjastów grafiki komputerowej. Oprócz bezkonkurencyjnych wrażeń podczas korzystania z gogli wirtualnej rzeczywistości, karta pozwala cieszyć się grami w jakości 4K oraz najwyższej jakości obrazu.

GeForce GTX 980 Ti radzi sobie z najnowocześniejszymi technikami graficznymi i zdecydowanie sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wybrednego miłośnika gier. Szczególnie wyróżniamy komputery Komputronik Sensilo CX-200 [E026], Morele Uber Power oraz X-KOM Tesla GR-500 i7-6700/GTX980Ti/16GB/240SSD+1TB/WX, które są napędzane przez ten model.

NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ I NIEDOŚCIGNIONA SPRAWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Komputery dla graczy są dostępne w różnych konfiguracjach, ale ich wspólnym mianownikiem są wydajne karty graficzne GeForce GTX. Ich wykorzystanie sprawia, że gry wyglądają lepiej, a ich konfiguracja jest łatwa i przyjemna.