mokai

 

cena: 3500 dolarów

 

Zdjęcia: materiały promocyjne

 

Czytaj też na Logo24:

 

 

Jak RIB-a w wodzie - motorówki RIB 

Ich zalety doceniają ratownicy wodni i piraci. Są lżejsze, oszczędniejsze i lepiej sobie radzą z wysoką falą niż klasyczne łodzie. Ale to nie zabawki - pontony ze sztywnym dnem mogą rozwijać prędkości nawet 100 km na godzinę. Coraz częściej widujemy je na naszych wodach.

    Śladami Pana Samochodzika 

Dzisiaj, jeżeli ktoś chce powtórzyć wyczyny detektywa amatora, poruszającego się skrzyżowaniem ferrari motorówką, nie musi czekać na spadek po stryju majsterkowiczu. Amerykańska Hydra Spyder ma silnik o mocy 450 KM, dzięki któremu na asfalcie jest rasowym samochodem sportowym

.

 
 

Duzi chłopcy, Małe łodzie 

Warte 150 tys. funtów (za sztukę) repliki ogromnych tankowców otrzymali studenci Warsash Maritime Academy w Southampton. Szczęściarze na takich zabawkach będą uczyli się sterowania prawdziwymi kolosami. Wbrew pozorom zapanowanie nad stateczkiem to trudna sztuka.

   

Dla tasmańskich diabłów

Co łączy wiekowy drewniany kuter z gaflami, na którym w porcie wino leje się szeroką strugą między rozbawionymi załogantami, i ultranowoczesny jacht typu maksi wprost z superdrogiej pracowni projektowej? Obydwa mogą wystartować w 64. słynnych regatach z Sydney do Hobart.

 
 

 Wakacje z prądem rzeki

Wakacje na wodzie? Najlepiej w kajaku - będzie sportowo i naprawdę tanio. Jednego dnia możesz na kamienistym przełomie sprawdzić, czy jesteś prawdziwym twardzielem, a już nazajutrz leniwie snuć się przez zupełną dzicz.