Simply Espresso ma zaledwie 8 cm średnicy i 23 cm wysokości. Według producenta to najmniejsze tego typu urządzenie na świecie i jedno z nielicznych zasilanych bateriami. Zaparzone w nim espresso podobno niczym nie różni się od przygotowanego w tradycyjnych maszynach.

 

www.madeindesign.co.uk

 

cena: 174 funty

 

 

Tekst: Tomasz Kostrzewa

Zdjęcia: Daniel Adamski, Sławomir Kamiński, Wojciech Surdziel, Shutterstock, materiały prasowe (montaż)

 

 

Zobacz podobne testy na Logo24:

  

Wysokoczuła kamera termowizyjna, suwmiarka, sześć ekspresów ciśnieniowych, pięcioro zagorzałych amatorów i dwoje zawodowców. Czy z takiej mieszanki uda nam się wycisnąć espresso idealne? I to dla leniucha!? Spróbujmy.

Ta kawa to wspomnienie Holandii, wspomnienie dawne, bo sięgające lat 80., gdy wielu studentów jeździło "na cebulki", czyli do pracy w holenderskich szklarniach. Ja też jeździłem, wprawdzie nie na tulipany, a na goździki, ale i praca, i wspomnienia są podobne. Holandia jest mi bliska. Piło się wówczas w Holandii kawę Douwe Egberts i wreszcie, po z górą 20 latach, można tę kawę kupić w naszych sklepach.
 

Kawa czy herbata?

Nie ma w narodzie jednomyślności, czy po jedzeniu należy pić kawę czy herbatę. Dlatego na święta trzeba mieć i i. W najlepszym gatunku.
Toaleta jest jednym z ostatnich miejsc na świecie, gdzie mężczyzna może w spokoju usiąść i zrelaksować się bez obecności kobiet i innych problemów - mówi austriacki przedsiębiorca Stefan Holz. Kierując się tą myślą postanowił zainwestować w "Spokojne miejsce" dla mężczyzn. I wcale nie chodzi o sieć szaletów. "Spokojne miejsce" to kawiarnia, w której przy ścianach zainstalowane są sedesy