Od dzisiaj w takiej pozycji będzie można czytać książkę lub oglądać telewizję. Wszystko dzięki systemowi soczewek, które zakrzywiają linie naszego wzroku o 90 stopni.

 

www.hammacher.com

 

Cena: 50 dol.

 

 

Tekst: Tomasz Kostrzewa

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

 

Dziwne, że wymyślono to dopiero teraz. Ileż razy zimą, leżąc na kanapie i próbując sięgnąć po piwo czy pilota do telewizora, zrzuciliśmy z siebie cieplutki koc, odgradzający nas od nieprzyjemnego chłodu. Slanket, czyli skrzyżowanie pledu z polarem, rozwiąże ten problem raz na zawsze.

W tym roku zamiast laptopów będziemy używali tabletów, stacjonarne komputery pójdą w odstawkę zastąpione przez internetowe telewizory, a dzięki e-readerom tradycyjne książki pokryje warstwa kurzu. Przesada? Tylko trochę. Telewizja 3D, o której piszemy na stronach 62-69, nie jest jedyną technologią, na jaką czekamy w tym sezonie.

Podpowiadamy, na co jeszcze warto zbierać pieniądze.

Popularny od ładnych paru lat w Stanach długopis-dyktafon Smartpen, dzięki któremu przeniesiemy zapiski do komputera w formacie PDF, doczekał się polskiego dystrybutora. Wyposażone w procesor, OLED-owy ekranik i kamerkę urządzenie rozpoznaje położenie mikropunktów rozmieszczonych co 0,3 mm na kartkach specjalnego notatnika. W ten sposób odwzoruje wszelkie bazgroły.