Możliwości są ponoć trzy. Na niektórych stadionach murawa między meczami wyjeżdża poza stadion i grzeje się w słońcu. Na innych specjalne lampy doświetlają płytę boiska w nocy. Na jeszcze innych po prostu co pół roku wymienia się całą trawę. Na pocieszenie dodamy, że nie ma się czego wstydzić. Na zbudowanym za 800 milionów funtów nowym Wembley trawę kładziono już 10 razy w ciągu 3 lat, a wciąż jest w skandalicznym stanie.

 

 

Tekst: Mikołaj Kirschke

Zdjęcia: Kuba Atys, Shutterstock, materiały prasowe (montaż)

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

Nie chodzi tu o sport uprawiany podczas II wojny światowej, kiedy to gra w piłkę nożną była dla Polaków zabroniona, ale o stadion powstający właśnie w katarskiej Dauże.
 
Lanki - z korkami przytwierdzonymi na stałe, czy wkręty - z wymiennymi? Udzielimy ci korepetycji, żebyś wiedział, jakich butów potrzebujesz do gry w piłkę na trawie.

W Niemczech kibice przeciwnych drużyn piją razem piwko na trybunach, we Włoszech mecze to czasami małe wojny, za to w Anglii nikt o zadymach nawet nie myśli - bandytów odstraszają nieuniknione i wysokie kary.

Nike Football+ to internetowa platforma z cyklem treningów doskonalących technikę gry w piłkę nożną. Treningi opracowali trenerzy najlepszych europejskich klubów (Juventus, FC Barcelona), a prezentują je słynni piłkarze (Fernando Torres czy Cesc F?bregas). Kupując nowy model butów piłkarskich Nike Total90 Laser III dostajesz specjalny kod, który da ci dostęp do rozszerzonych materiałów w dziale "Mistrzowska Kontrola".