Przygotowaliśmy dla Was 5 złotych zasad dotyczących oszczędzania i odkładania na przyszłość. Pokażemy jak zacząć oszczędzać i jak nawet niewielkim kosztem możecie zwiększyć swoje bezpieczeństwo finansowe w przyszłości.

 

Złoto to pieniądz, który naprawdę dobrze wygląda Na zdjęciu 1 uncja czyli 31,1 gramów złota

1.    Oszczędzanie jest dla Ciebie

Ponoć nawet 60 procent z nas nie oszczędza i nie ma odłożone nic na czarną godzinę. Często mówimy „oszczędzanie nie jest dla mnie”. Jednak Polacy słyną też z zaradności. Doskonale wiemy, gdzie kupować taniej, jak oszczędzać na domowych wydatkach. Wiele z takich domowych oszczędności może łatwo przerodzić się w niewielkie kwoty które możemy odkładać.

2.    Zadbaj o regularność

Czy wiesz, że dzisiejszy 30 latek po 20 latach odkładania 100 zł miesięcznie może mieć na koncie ponad 30 tys. oszczędności? To wyliczenie zakłada regularne odkładanie pieniędzy w banku na ok. 3,5 procent. Jednak dziś na rynku pojawia się coraz więcej ofert banków czy firm ubezpieczeniowych, które oferują rozwiązania typowo emerytalne.

3.    Licz na swoją zaradność

Kiedy uda Ci się znaleźć w domowym budżecie nawet niewielką kwotę, którą możesz odkładać regularnie, zastanów się jak ją zagospodarować. Być może warto skorzystać z dwóch różnych sposobów odkładania na przyszłą emeryturę. Choć trudno do nich zaliczać to, co ma wypłacać ZUS. Według ekspertów przyszłe emerytury od państwa mogą większości z nas nie wystarczać na godne życie.

4.    Zabezpiecz swoje oszczędności

Korzystanie z różnych sposobów na gromadzenie oszczędności, czyli dywersyfikacja, to zasada, którą stosują także profesjonalni inwestorzy i bankierzy. Polega głównie na tym, że poza oszczędnościami gromadzonymi w banku czy na funduszu emerytalnym zabezpiecza się część pieniędzy w trwałych środkach. W Polsce tradycyjnie takim zabezpieczeniem były np. nieruchomości, zegarki lub wyroby ze złota i srebra. Dziś dostępne jest też czyste złoto w postaci fizycznych sztabek, które kupujemy w wyspecjalizowanych sklepach i przechowujemy np. w domu.

5.    Zdobywaj wiedzę

Zabezpieczanie oszczędności, o którym wspomnieliśmy jest ważne, choćby ze względu na fakt, że żyjemy w niepewnych czasach, zawirowań politycznych i kryzysów gospodarczych. Warto wiedzieć, jak się przed tym zabezpieczyć. Warto śledzić też najnowsze oferty specjalnych kont emerytalnych, oferty ubezpieczycieli czy szukać innych sposobów na odkładanie. Z kolei w przypadku zabezpieczania oszczędności, nie każdego stać na zakup nieruchomości, ale złoto, które wydaje się produktem luksusowym, jest tak naprawdę bardzo dostępne cenowo. Najmniejsze sztabki kosztują mniej niż 200 zł, a pojawiają się także takie oferty jak oferta sklepu Goldsaver, gdzie możemy kupować fizyczne złoto regularnie, za niewielkie kwoty. To prosty sposób na zakup dużej sztabki, bez konieczności wydawania dużych kwot jednorazowo. Więcej o korzyściach jakie daje złoto i ofercie „złota na raty” dowiecie się z infografiki na stronie obok i na Goldsaver.pl

Specjalnie dla czytelników logo przygotowaliśmy pakiet z „Kasą na start” w sklepie Goldsaver, wystarczy założyć konto i użyć specjalnego kodu: LOG2X

goldsaver.pl

 

Blogerzy o sklepie Goldsaver:

Goldsaver.pl jest zapełnieniem ważnej luki na rynku sprzedaży fizycznego złota. Pozwala regularnie  oszczędzać, nawet niewielkie kwoty w złocie, bez konieczności płacenia dużych prowizji. Jest idealną alternatywą dla tych, którzy chcą posiadać fizyczne złoto w rozsądnej cenie, a nie mogą pozwolić sobie na jednorazowy wydatek rzędu 5000 zł na 1-uncjową sztabkę. Zasady goldsaver.pl są jasne i przejrzyste, a obsługa prosta i intuicyjna.

Ratel -autor bloga prostaekonomia.pl

Serwis jest prosty i przy zachowaniu reguły, że po uzbieraniu na daną sztabkę od razu zlecamy jej odbiór, to korzystanie z niego sprawia, że nie ryzykujemy. Możemy za to zmniejszyć problem wahań kursów złota uśredniając cenę zakupu i systematycznie zbierać na fizyczne sztabki złota
Grzegorz, autor bloga Przegląd Finansowy
przeglad-finansowy.pl"

Serwis jest prosty i przy zachowaniu reguły, że po uzbieraniu na daną sztabkę od razu zlecamy jej odbiór, to korzystanie z niego sprawia, że nie ryzykujemy. Możemy za to zmniejszyć problem wahań kursów złota uśredniając cenę zakupu i systematycznie zbierać na fizyczne sztabki złota 

Grzegorz, autor bloga Przegląd Finansowy przeglad-finansowy.pl