Gadżety dla biegaczy

ZLLL
Abebe Bikila udowodnił, że do zdobycia olimpijskiego złota w maratonie nie potrzeba nawet butów. Jeśli jednak nie jesteś niesamowitym Etiopczykiem, przydadzą ci się i buty, i ciekawe dodatki.

 

OAKLEY RADAR PITCH

Chronią przed jaskrawym słońcem, a dzięki specjalnym powłokom odpychają kurz, brud, tłuszcz, pot i deszcz.

Za to na pewno nie odpychają dziewczyn - w tych okularach będziesz wyglądał lepiej niż Brad Pitt i żadna lekkoatletka ci się nie oprze.

Cena: 849 zł

bieganie,gadżety do biegania,okulary, czapka

NEW BALANCE MOMENTUM STRIDE

Biegnąc samotnie przez trzy godziny nie sposób uciec od myślenia, nawet jeśli nie jest to nasza ulubiona rozrywka. Pracującemu mózgowi przyda się ochrona przed słońcem i wentylacja (dzięki wbudowanej w części skroniowej czapki specjalnej siatce).

Cena: 69,99 zł

1

 

 

bieganie,gadżety do bieganiaADIDAS MICOACH

Marcin Lewandowski, mistrz Europy na 800 m, uczył się biegać od Kenijczyków. Jeśli nie stać cię (albo nie masz czasu) na wyjazd do Afryki, spraw sobie lepiej genialny gadżet Adidasa. Micoach dopasuje treningi do twoich możliwości i rozpisze ci cały plan przygotowań np. do maratonu. Albo do schudnięcia o 20 kilogramów.

Cena: ok. 500 zł

RONHILL MP3 ARMBAND

Myślenie ma - jak wiadomo - kolosalną przyszłość, ale nam się nudzi po jakimś kwadransie. Wtedy odpalamy w odtwarzaczu "Drive Thru Booty" Freak Power, najlepszy album do biegania. Empetrójka spoczywa na ramieniu, w wygodnej opasce Ronhilla, chroniącej urządzenie przed zamoczeniem.

Cena: 69 zł (w zestawie z diodą LED poniżej)

RONHILL VIZION LED

Mruganie jaskrawoczerwoną diodą to jedyny sposób, żeby zwrócić na siebie uwagę świata, jeśli biegasz głównie wieczorami. Bateria starczy na 150 godzin.

Cena: 25 zł (lub w zestawie z opaską powyżej)

2

 

 

bieganie,gadżety do biegania

BROOKS PULSE LITE

Lekkie jak jedwabne rękawiczki Rity Hayworth Pulse Lite świetnie sprawdzą się w chłodny, wiosenny poranek. Opuszki kciuka i palca wskazującego pokryto warstwą ułatwiającą obsługę empetrójki, niby można też wysunąć kciuk przez specjalny otwór, ale ekran dotykowy i tak lepiej uruchamia się nosem.

Cena: 59 zł

 

 

bieganie,gadżety do biegania, SPRINTER STICK

SPRINTER STICK

Wynalazek z USA. Wbrew nazwie polecany maratończykom. Kijek doskonale rozmasowuje mięśnie, zarówno przed, jak i po wysiłku. Odpręża, przyspiesza regenerację i wzmacnia mięśnie. Fajny gadżet, ale my i tak nie zrezygnujemy z tajskich masażystek.

Cena: 130 zł

3

bieganie,gadżety do biegania,PAS

PAS NA MARATON KALENJI

Niezbędny przy biegach na dluższe dystanse. Zamiast trzymać butelkę z izotonikiem w ręce, rozlewasz napój do czterech buteleczek po 115 ml (w komplecie). Z przodu trzymasz żele energetyczne, możesz też schować klucze czy pieniądze. Do ostatniej buteleczki możesz - w ramach nagrody - nalewać sobie piwo.

Cena: 59,99 zł

 

Opracowanie: Mikołaj Kirschke

Zdjęcia: Andrzej Krasowski (montaż)

4
Więcej na ten temat: akcesoria do biegania