Zegarek z Mini Coopera

KD
W zeszłym tygodniu prezentowaliśmy zegarki, których tarcze produkowano z karoserii Fordów Mustangów. Tym razem wcześniejszy model - cyferblaty zaprojektowane na bazie Mini Cooperów.
Fot. REC Watches Fot. REC Watches

Cooper

REC Watches to duńska firma, której dewiza brzmi: "Recover, Recycle, Reclaim". Założyciele, wykorzystując modę na recykling, postanowili stworzyć zegarki z karoserii starych samochodów. Model wzorowany na Mini Cooperze poprzedził edycję inspirowaną Fordem Mustangiem, którą opisywaliśmy w zeszłym tygodniu.

- Pomysł zrodził się z fascynacji tymi dwoma światami: samochodów i zegarków - tłumaczą założyciele REC Watches. Christian Mygh i Jonathan Kamstrup sami siebie opisują jako "młodych twórców, z nadmierną skłonnością do opowiadania sucharów".

1
Fot. REC Watches Fot. REC Watches

Cooper

To, co wyróżnia model Cooper to z pewnością dwa charakterystyczne pasy na cyferblacie. Fani Mini Cooperów i takich filmów jak "Włoska robota" z pewnością natychmiast rozpoznają ten wzór. Każdy egzemplarz jest wyposażony w numer VIN samochodu, z którego powstał, ponadto do zegarków dołączane są certyfikaty potwierdzające autentyczność części.

Nie ma dwóch takich samych zegarków REC Watches - zarówno pod względem części użytych do wykonania, jak i wyglądu.

2
Fot. REC Watches Fot. REC Watches

Cooper

Dzięki wymiennym paskom, Cooper może być zegarkiem noszonym zarówno do kreacji wieczorowej, jak i tej bardziej luźniejszej. Paski mogą być skórzane lub nylonowe. Zegarki są również dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, różniących się barwą cyferblatu.

3
Fot. REC Watches Fot. REC Watches

Cooper

Cena zegarka to 345 dolarów. Nawet etui, w którym urządzenie trafia do klientów jest biodegradowalne. Wizjonerzy z REC Watches już zapowiadają kolejne innowacyjne projekty.

4
Więcej na ten temat: mini cooper, zegarek