Polski zegarek zrobiony z... drewna!

KD
Z dębu, klonu, hebanu - wybór jest szeroki. Drewniane zegarki firmy Plantwear zyskują coraz więcej fanów. A to nie wszystko - marka proponuje również okulary. Drewniane, a jak!
Fot. Plantwear Fot. Plantwear

Seria Heritage - Dąb

Firma Plantwear to zdolni projektanci z województwa lubelskiego. Pomysł na drewniane zegarki zrodził się w 2013 roku. Inspiracja nadeszła, a jakże, zza Oceanu! Maciej Bielak - właściciel firmy - stwierdził, że w Polsce da się produkować równie stylowe gadżety i to za dużo mniejsze pieniądze. Opłaciło się - obecnie marka ma swoich partnerów biznesowych na całym świecie.

Pomysłodawcy na start zainwestowali ponad 200 tysięcy złotych.

1
Fot. Plantwear Fot. Plantwear

Seria Sierra - Dąb

Tarcze wykonywane są z naturalnego drewna, a paski - z nylonu i naturalnej skóry (choć firma ma również w ofercie takie modele, gdzie nawet paski są drewniane). Za dodatkową opłatą można zamówić dowolny grawer, który zostanie umieszczony na zakupionym przez nas zegarku. Urządzenia, niestety, nie są wodoodporne.

Zegarki najczęściej wykonywane są z drewna egzotycznego (mahoń, heban), ale, jak podkreślają twórcy, ogromną popularnością cieszą się też modele powstałe z polskiego dębu.

2
Fot. Plantwear Fot. Plantwear

Seria Smooth - Starzony Dąb

Zegarki Plantwear to wyrób ekologiczny. Co miesiąc firma sadzi w Brazylii ok. 50 drzew, a drewno, którego używa do wyrobu swoich produktów pochodzi z upraw kontrolowanych przez Forest Stewardship Council, czyli instytucję dbającą o zrównoważone wykorzystanie zasobów leśnych.

3
Fot. Plantwear Fot. Plantwear

Seria Urban - Klon

Koszt jednego zegarka to ok. 400zł. Nie ma dwóch takich samych modeli.

4
Więcej na ten temat: polska, zegarek