Jesteś fanem motoryzacji? Te zegarki są dla ciebie!

KD
Formuła 1, samochodowa Grupa B, Ford Mustang... Motoryzacja od dawna inspiruje producentów zegarków. Te cyferblaty jasno nawiązują do swoich czterokołowych pierwowzorów. Uwaga - można się zachwycić!
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Autodromo Group B Automatic

Era rajdowej Grupy B to, zdaniem wielu, najlepszy okres w dziejach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. W 1982 roku wprowadzono nową klasę aut rajdowych, której pierwszym przedstawicielem była Lancia 037. Szybkie wozy, nowatorskie pomysły, skok technologiczny... Niestety na skutek licznych wypadków śmiertelnych z udziałem "Group B", zaprzestano prac nad kolejnymi modelami.

Zegarek Autodromo w oczywisty sposób nawiązuje do tamtego okresu. Ascetyczny wygląd przypomina designerskie rozwiązania, które dominowały w sportach motorowych na początku lat 80. To jednocześnie najlżejszy zegarek wyprodukowany przez Autodromo.

1
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Halda Race Pilot

Nazwa mówi sama za siebie. Ten niezwykły zegarek składa się z dwóch modułów - cyfrowego cyferblatu, który widać na zdjęciu oraz tradycyjnego mechanicznego, którego części dostarczane są przez szwajcarską firmę Zenith. W zależności od naszych potrzeb, możemy paradować z konkretnym modułem.

Zegarek został zaprojektowany przez samochodowych inżynierów, a testowali go kierowcy Formuły 1. Jak piszą twórcy - to unikalne połączenie tradycji z nowoczesnością.

2
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

REC Watches P-51 Automatic

Cyferblat w serii REC P-51 zbudowany jest z... karoserii starych, zniszczonych Fordów Mustangów! Każdy egzemplarz wzbogacony jest o numer VIM samochodu, z którego karoserii powstał, a nazwa inspirowana jest myśliwcem z okresu II wojny światowej.

Cyferblat, również pod względem wizualnym, wprost nawiązuje do kultowego Mustanga - design tarczy oparto o wygląd tablicy rozdzielczej samochodu Forda.

Zegarki te, których premiera już wkrótce, będą dostępne w trzech wersjach, różniących się przede wszystkim kolorami tarczy i wskazówek. Modele zostaną także zaopatrzone w dodatkowe paski - jeden z nich będzie imitował... jeansy!

3
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Porsche Design 1919 Globetimer 1

Porsche Design funkcjonuje na rynku od 1972 roku. Przy produkcji zegarków przedstawiciele firmy współpracują z takimi markami jak m.in. Eterna czy Orfina, które od lat dostarczają swoim klientom produkty najwyższej jakości.

Zegarek łączy komfort noszenia z atrakcyjnym, ekskluzywnym wyglądem, dlatego Porsche reklamuje go jako urządzenie, które można mieć ze sobą zarówno w podróży jak i na spotkaniu biznesowym. No i kosztuje dużo mniej niż wspaniałe 911...

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Armin Strom Racing Gravity

Kolejny model inspirowany zawodami Formuły 1. Serge Michel - założyciel Armin Storm - wielokrotnie podkreślał jak bardzo w sporcie ważny jest czas (odkrywcze, nie?). Dlaczego by więc nie stworzyć... czasomierza? Co ciekawe, przy produkcji tego zegarka używane są dokładnie te same materiały, które są stosowane w bolidach F1.

Również kolorystyka nawiązuje do szybkich samochodów.

5
Więcej na ten temat: samochody, zegarki