Wskazówki na nowy sezon - męskie zegarki

ZLLL
Niektóre tendencje nigdy nie wychodzą z mody. Czerń obecna jest niemal od zawsze i jak bumerang powraca co kilka sezonów. Oprócz niej na czasie jest też kolor niebieski. A materiały? Większość zegarków ma koperty stalowe, ale w tym roku przebojem wdarła się także ceramika.

Świeży powiew

Ceramika to hit tegorocznych kolekcji. Nadaje zegarkom świeży i nowoczesny wygląd. Poza tym jest ceniona za swoją wytrzymałość i niepowtarzalny wygląd.

zegarki, męski zegarek

1. Fossil CE5010 - ciekawe połączenie głębokiej czerni i wyrazistego granatu. Na tarczy dominują duże indeksy godzinowe i grube wskazówki. Mechanizm: kwarcowy; koperta: ceramika; średnica: 47 mm; ceramiczna bransoleta; utwardzone mineralne szkło; wodoszczelność: 100 m.

Cena: 1050 zł                                    następne

2. Emporio Armani Ceramica AR1421 - masywny czasomierz ze stoperem i datownikiem. Mechanizm: kwarcowy; koperta: czarna ceramika; średnica: 42 mm; bransoleta z czarnej ceramiki; utwardzone mineralne szkło; wodoszczelność: 50 m.

Cena: 2410 zł

3. Burberry Sport Chrono BU1770 - gdzie jest słynna kratka? Na ogniwach ciekawie zaprojektowanej bransolety. Zegarek, oprócz wskazań czasu, ma stoper i datownik. Mechanizm: kwarcowy; koperta: ceramika; średnica: 39 mm; ceramiczna bransoleta; szafirowe szkło; wodoszczelność: 100 m.

Cena: 3500 zł

4. GC I43001M2 Diver Chic - oryginalne detale, stoper i datownik z dodatkiem modnej ceramiki. Mechanizm: kwarcowy; koperta: stal z czarną powłoką PVD; średnica: 40 mm; ceramiczna bransoleta; mineralne szkło; wodoszczelność: 100 m.

Cena: 2015 zł

5. Jacques Lemans - bez zbędnych ozdobników, za to z datownikiem. Mechanizm: kwarcowy; koperta: stal, ceramika; średnica: 41 mm; ceramiczna bransoleta; szafirowe szkło; wodoszczelność: 50 m.

Cena: 1220 zł

1

Czarno to widzę

Nie mija moda na czarne zegarki. Wiele modeli utrzymanych jest w głębokiej, matowej czerni, mają przyczerniane koperty, które w połączeniu z paskiem lub bransoletą tworzą jedną całość. Są wśród nich zarówno masywne, sportowe czasomierze, jak i modele o bardziej stonowanym wzornictwie.

zegarki, męski zegarek

1. The One Ibiza Ride 01 - to nie jest zwykły zegarek, a mierzący czas designerski gadżet. Stąd niekonwencjonalny odczyt godzin, minut i datownika: wskazania pojawiają się na wyświetlaczu LED w systemie zero-jedynkowym. Mechanizm: kwarcowy; koperta: stal szlachetna z czarną powłoką; wymiary: 28×44 mm; skórzany pasek; wodoszczelność: 30 m.

Cena: 980 zł

2. TW Steel Canteen Style TW822 - zegarki tej marki mogą być duże lub bardzo duże. Ich znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczna, masywna osłona koronki i awangardowe wzornictwo. Mechanizm: kwarcowy; koperta: stal szlachetna z czarną powłoką PVD; średnica: 50 mm; utwardzane mineralne szkło; pasek: skórzany; wodoszczelność: 100 m.

Cena: 1480 zł

3. Swatch SUIB413 Chrono Plastic -  ten czarny model ze stoperem i datownikiem jest idealnym przykładem najnowszych trendów. Mechanizm: kwarcowy; koperta: matowe tworzywo sztuczne; średnica: 42,5 mm; hesalitowe szkło; bransoleta z tworzywa sztucznego; wodoszczelność: 30 m.

Cena: 360 zł

4. Timex T2N389 - model wielofunkcyjny ze stoperem, datownikiem i tachometrem. Podświetlenie całej tarczy pozwala na sprawdzenie godziny nawet w ekstremalnych warunkach. Mechanizm: kwarcowy; koperta: stal szlachetna; średnica: 45 mm; utwardzane mineralne szkło; pasek: skórzany; wodoszczelność: 100 m.

Cena: 459 zł

5. Aztorin Sport - choć w jego nazwie jest sport, to ten model z powodzeniem może uchodzić też za przedstawiciela casualowego stylu. Wskazuje godziny, minuty, sekundy, ma funkcję stopera i datownik. Mechanizm: kwarcowy; koperta: stal szlachetna z czarną powłoką; średnica: 41,5 mm; szafirowe szkło; kauczukowy pasek; wodoszczelność: 100 m.

Cena: 660 zł

6. Atlantic Seashark Chrono - drapieżna nazwa i równie drapieżny design. Można z nim nurkować, nie tylko w krytym basenie. Przydatną funkcją dodatkową jest stoper i obrotowy pierścień do nurkowania. Mechanizm: kwarcowy; koperta: stal szlachetna z czarną powłoką PVD; średnica: 45 mm, podwójne szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną; stalowa bransoleta; wodoszczelność: 300 m.

Cena: 2799 zł                                    następne

2

Wielki błękit

Na topie są różne odcienie niebieskiego. Błękitne i granatowe tarcze pojawiły się już w ubiegłym roku, jednak nie w takich ilościach. Tegoroczne kolekcje aż roją się od modeli z niebieskimi detalami.

zegarki, męski zegarek

1. Nautica A16565G - nie tylko dla wilków morskich. Masywny, obrotowy pierścień do nurkowania podkreśla sportowy charakter tego zegarka, a stoper pozwala mierzyć krótkie odcinki czasowe. Mechanizm: kwarcowy; koperta: stal szlachetna; średnica: 45 mm; mineralne szkło; pasek żywiczny; wodoszczelność: 100 m.

Cena: 690 zł

2. Tommy Hilfiger 1781054 - niebieskie detale na tarczy plus modny, jasnoniebieski pasek. Mechanizm: kwarcowy; koperta: stal szlachetna; średnica: 44,5 mm; skórzany pasek; utwardzone mineralne szkło; wodoszczelność: 50 m.

Cena: 780 zł

3. Diesel DZ1423 - dwukolorowy model o dosyć ekstrawaganckim wzornictwie. Raczej dla młodych chłopaków. Mechanizm: kwarcowy; koperta: silikon; wymiary: 44×29 mm; silikonowy pasek; utwardzone mineralne szkło; wodoszczelność: 30 m.

Cena: 390 zł

4. Police Lancer - pod każdym względem na czasie: tarcza i koperta są w bardzo modnym kolorze granatowym. Oryginalne wzornictwo z ciekawą lupą nad datownikiem. Mechanizm: kwarcowy; koperta: stal szlachetna; średnica: 43 mm; skórzany pasek; utwardzone mineralne szkło; wodoszczelność: 100 m.

Cena: 489 zł

5. Lacoste Sport - zegarek w casualowym stylu. Oprócz wskazań czasu ma także datownik. Mechanizm: kwarcowy; koperta: stal szlachetna; aluminiowy pierścień; średnica: 43 mm; mineralne szkło; gumowy pasek; wodoszczelność: 50 m.

Cena: 590 zł

 

Tekst i wybór: Magdalena Piekarska,

Stylizacja: Katarzyna Tkaczyk-Domagała

Zdjęcia: Agata Jakubowska, Paweł Kiszkiel (montaż)

następne

3

Zobacz też na Logo24:

 

Zegarki

Legenda głosi, że kiedy w 1944 r. Amerykanie przez pomyłkę bombardowali fabrykę IWC w Schaffhausen, jedna z bomb wpadła do biura dyrektora finansowego Otto Hellera i nie wybuchła. Niewiele myśląc, Heller zapakował dymiący jeszcze pocisk do kosza na śmieci i spokojnie wyniósł go na podwórze. Jakaś tam bomba nie mogła przecież przeszkodzić w czymś najważniejszym na świecie: produkcji szwajcarskich zegarków.

Zegarkowa Formuła 1

Dokładność i precyzja w mierzeniu tego, co najszybsze - taka była obsesja rodziny Heuerów. Żadna inna marka zegarków nie jest tak silnie i trwale związana ze sportem samochodowym.

Lądowanie na Księżycu, pomoc superagentowi Jamesowi Bondowi w ratowaniu świata i odmierzanie czasu na igrzyskach olimpijskich - uff, szwajcarskie zegarki Omega nie mają chwili wytchnienia.

Już w XIX w. były męskim obiektem pożądania i wielką pokusą dla producentów podróbek. Odmierzały czas spektakularnych rekordów, dotarły na oba bieguny i okrążyły Ziemię w niecałe cztery dni. Zegarki Longines cenione były przez pionierów lotnictwa: Charlesa Lindbergha, Howarda Hughesa, słynnego fizyka Alberta Einsteina i kilku prezydentów USA, a ostatnio m.in. Andre Agassiego.

Breitling - Wysokie loty i odloty

W czasach, gdy nie było radarów, wzbudzały zachwyt policjantów. Później znalazły się w kokpitach samolotów, nosili je piloci największych linii lotniczych i testował nawet James Bond.

4
Więcej na ten temat: zegarki