Najciekawsze aquaparki na świecie - tu Twoje dziecko nie będzie się nudzić!

MW
Woda, piasek, akwaria z egzotycznymi rybami, restauracje i całe mnóstwo innych atrakcji - tak wyglądają najlepsze parki wodne na świecie, do których co roku przybywają tysiące gości. Zobaczcie, dokąd warto się wybrać, aby bawić się najlepiej!
Fot. Kotsovolos Panagiotis / shutterstock.com Fot. Kotsovolos Panagiotis / shutterstock.com

Aquaventure Waterpark (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Jak przystało na Dubaj, tutaj wszystko musi być "naj". Ta gigantomania nie ominęła również miejscowego parku wodnego. Aquaventure Waterpark (160 tys. metrów kwadratowych powierzchni) może pochwalić się między innymi największą na świecie zjeżdżalnią oraz najdłuższą w całym regionie sztuczną rwącą rzeką, która ma ponad dwa kilometry długości. Można tu także zobaczyć z bliska rekiny lub... własnoręcznie nakarmić płaszczki. Mało tego, warto dodać, że kompleks w całości położony jest na utworzonej u dubajskiego wybrzeża sztucznej wyspie w kształcie palmy.

Bilet wstępu do Aquaventure Waterpark kosztuje 260 AED. Dzieci poniżej drugiego roku życia wchodzą za darmo.

1
Fot. Darios / shutterstock.com Fot. Darios / shutterstock.com

Siam Park (Teneryfa, Hiszpania)

W ciągu siedmiu lat od swojego otwarcia Siam Park stał się niezaprzeczalnie jedną z największych atrakcji Teneryfy, co - biorąc pod uwagę uroki wyspy - jest nie lada sztuką. Obecnie to największy tematyczny park wodny w Hiszpanii - na ponad 18-hektarowej powierzchni kompleksu znajduje się kilkanaście zjeżdżalni, liczne wodospady, sztuczne rzeczki oraz plaża z białym piaskiem sprowadzonym tu aż z Portugalii. Sporą zaletą tego aquaparku jest też architektura. Tutejsze zabudowania przypominają zabytki Tajlandii i - co ciekawe - tworzą największą światową kolekcję architektury tajskiej poza samą Tajlandią. Siam Park to także jeden z najdroższych tego typu kompleksów w Europie - jego budowa kosztowała ponad 52 miliony euro.

2
Fot. wikimedia commons Fot. wikimedia commons

World Waterpark (Edmonton, Kanada)

Ten obiekt robi wrażenie przede wszystkim swoim ogromem. World Waterpark jest częścią największego centrum handlowego na kontynencie amerykańskim, które znajduje się w kanadyjskim Edmonton. Ten wyjątkowy park wodny otwarto w 1986 roku i aż do inauguracji działalności niemieckiego ośrodka Tropical Islands uważany był za największy tego typu kryty kompleks na świecie. Do dzisiaj zresztą kanadyjski World Waterpark może pochwalić się najokazalszym na całym globie krytym basenem ze sztucznymi falami, który mieści ponad 12 milionów litrów wody. Poza tym w kompleksie znajdują się także aż 23 zjeżdżalnie (z czego największa mierzy 25 metrów wysokości), akwen dla surferów oraz kilka barów i restauracji.

Całodzienny bilet wstępu do kompleksu to koszt 45 dolarów kanadyjskich.

3
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Tropical Islands (Krausnick, Niemcy)

Kiedyś budowano tu słynne sterowce, a obecnie można popływać, skorzystać z jacuzzi lub po prostu poleżeć pod palmą... Tak, to nie żart. Zaledwie nieco ponad 80 kilometrów od Berlina, w byłym ogromnym hangarze, powstał ośrodek Tropical Islands. Pod ogromną kopułą utworzono nie tyko baseny, lecz również ogromny ogród, lagunę i plażę z setkami palm. Co więcej, abyśmy mogli poczuć się jak w prawdziwych tropikach, w obiekcie utrzymywana jest stała temperatura około 28 stopni Celsjusza. Poza typowo "plażowymi" rozrywkami, można tu także szaleć na trampolinach, wspinać się na ściance, pograć w koszykówkę lub odpocząć w saunie.

Bilet uprawniający do skorzystania ze wszystkich atrakcji Tropical Islands to koszt 44 euro.

4
Fot. Paweł Pietraszewski / shutterstock.com Fot. Paweł Pietraszewski / shutterstock.com

Jungle Aquapark (Hurgada)

Egipt, do niedawna okupujący czołową lokatę na liście najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów, może pochwalić się wyrastającymi jak grzyby po deszczu parkami wodnymi. Obiekty te głównie powstają w okolicach najbardziej znanych miejscowych kurortów - synajskiego Szarm El-Szejk i Hurgady. To właśnie w tym drugim ośrodku na terenie kompleksu należącego do sieci Pickalbatros Hotels od kilku lat funkcjonuje Jungle Aqua Park. To jeden z najciekawszych tego rodzaju obiektów w kraju - znajduje się w nim łącznie aż 14 basenów z 35 zjeżdżalniami, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Poza tym do dyspozycji gości są także bezpłatne leżaki, parasole oraz kilkanaście barów i restauracji.

5
Philip Lange / shutterstock.com Philip Lange / shutterstock.com

Yas Waterworld (Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie)

"Gabarytowo" może nie jest w stanie konkurować ze swoim "starszym bratem" z Dubaju, ale za to konstruktorzy znajdującego się w Abu Zabi kompleksu mogą pochwalić się zastosowaniem przy jego budowie najnowocześniejszych ekologicznych rozwiązań - między innymi wykorzystywaniem w basenach odsalanej wody z Zatoki Perskiej. Yas Waterworld oprócz kilkudziesięciu zjeżdżalni ma także największy na świecie basen ze sztucznymi falami dla surferów oraz wodny rollercoaster o długości ponad 550 metrów!

Cena za całodniową wejściówkę waha się od 240 AED (wersja bronze) do 460 AED (wersja gold).

6
Fot. wikimedia commons Fot. wikimedia commons

Aquatica (Orlando, USA)

Od lat w ścisłej czołówce najliczniej odwiedzanych parków wodnych na świecie. Fenomenem znajdującego się na Florydzie kompleksu jest bez wątpienia niezwykle szeroki wachlarz atrakcji - Aquatica łączy w sobie to, co najlepsze w parku wodnym i oceanarium. Park może pochwalić się zgromadzeniem wielu gatunków zwierząt pochodzących z Australii i Oceanii - można podziwiać tu m.in. ptaki kiwi czy rzadko występujące delfiny czarnogłowe. Są także fantastyczne zjeżdżalnie, których fragmenty w postaci tub prowadzą przez baseny wypełnione różnymi morskimi stworzeniami, plaże oraz duże baseny ze sztucznymi falami.

Cena biletu wstępu to 89 dolarów.

7
Materiały Partnera Materiały Partnera

Eftalia Island (Alanya)

Zaledwie około 18 kilometrów od centrum Alanyi i 4 kilometrów, przy samej piaszczystej plaży, znajduje się jeden z ciekawszych parków wodnych na terenie Turcji. Kompleks Eftalia Island został otwarty w ubiegłym roku i jawi się jako idealne miejsce wypoczynku zarówno dla młodzieży, jak i rodzin z dziećmi. Znajduje się tu łącznie 17 zjeżdżalni, siłownia, spa, a także mnóstwo atrakcji adresowanych do najmłodszych - np. Monkey Club z brodzikiem, placem zabaw i minizjeżdżalniami. Dla dorosłych pragnących odpocząć od zgiełku przygotowano specjalną strefę - Silence Beach, a dla tych, którzy lubią coś regularnie przekąsić obiekt oferuje aż dziewięć barów, restaurację i cukiernię!

8
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Aqualand El Arenal (Majorka, Hiszpania)

Ten położony nieopodal stolicy Majorki park wodny to największy tego typu kompleks na całej wyspie. Słynie ze stromych i ciekawie zaprojektowanych zjeżdżalni, z których niektóre wymagają od gości sporej odwagi. Świadczą o tym choćby nazwy - przejazd Kamikaze, Crazy Race czy Harakiri gwarantuje niezapomniane przeżycia i podniesienie poziomu adrenaliny. Odwiedzający Aqualand El Arenal uwielbiają także zjeżdżalnię Black Hole. Po wejściu do niej i przez pierwsze kilkanaście metrów przejazdu kompletnie nic nie widać, dopiero przed samym końcem ukazuje się widok tafli wody. Interesującą atrakcją jest również Plaża Surferów, czyli akwen, na którym stworzono sztuczne fale.

Bilet wstępu do kompleksu kosztuje 28 euro, a przy zakupie przez Internet - 26 euro.

9
Więcej na ten temat: podróże