Gorące trendy w modzie męskiej na 2016 rok

MR
Czy lista postanowień na 2016 rok już gotowa? Czy między tematami dotyczącym częstszych wizyt na siłowni i zdrowszego odżywiania znalazł się punkt dotyczący wizerunku i stylu? Może czas już skończyć z wyciągniętym swetrem i jedną sztuką porządnych spodni. Nie namawiamy cię do ślepego podążania za trendami - to jest fascynujące dla dojrzewających nastolatek - skoncentruj się na budowaniu własnego ciekawego stylu. Na dobry początek zapamiętaj - w modzie męskiej ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru i dodatki.
Fot. Vistula Fot. Vistula

Jeszcze więcej poszetki

Poszetka po prostu chusteczka noszona w brustaszy - kieszonce marynarki. Dawniej ten mały skrawek materiału miał bardzo praktyczne zastosowanie - służył do szybkiej polerki butów w razie konieczności. Dziś to jedynie ozdoba i jednocześnie najbardziej stylowy modowy dodatek. To jak będziesz nosić poszetkę, twoja sprawa, nie ma jednej słusznej metody. Jedno jest pewne coraz modnej jest pokazywać coraz więcej - Włosi znani z kreatywnego podejścia do mody wkładają nawet dwie poszetki, bo co dwie to nie jedna.

1
Red. Red.

Do butonierki

Wszystko zaczęło się kilka lat temu na targach Pitti Uomo - w butonierkach najmodniej ubranych facetów na świecie pojawią się kwiaty. I słowo stało się ciałem. Na pokazie zeszłorocznych jesienno-zimowej kolekcji w klapach wielu marynarek i płaszczy znalazły się florystyczne dodatki. Oprócz kwiatów pojawiają się również kokardki i inne fantazyjne maleństwa sprawiające, że najnudniejszy garnitur, staje się ciekawy.

2
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

Wystylizowany zarost

Czy długie brody są nadal modne? A może modniej jest nosić zarost trzydniowy? Nie to co modne, ale to w czym świetnie się czujesz i dobrze wyglądasz. Jedno jest pewne, broda powinna być zadbana, wystylizowana, wytrymowana, czysta i pachnąca. Taka broda jest modna, taka broda jest męska.

3
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Przełamać styl - garnitur z trampkami

Krzyżowanie stylów stało się dziś powszechne. Im mężczyzna modniejszy i z większym wyczuciem stylu, tym ciekawsze połączenia, kombinacje, przełamania. Jednak nie należy przesadzać i traktować tej tendencji zbyt nachalnie. Słowem - nie kombinuj za mocno. Sprawdzonym sposobem na udaną  krzyżówkę stylów jest utrzymanie całości w dość oficjalnym charakterze w połączeniu ze sportowymi butami - adidasami albo trampkami.

4
Fot. Groupon Fot. Groupon

Koszula z długim rękawami

Pamiętaj elegancka koszula to koszula z długimi  i tylko długimi rękawami. Koszula z krótkimi rękawami w połączeniu z krawatem nie istnieje nawet w najluźniejszej kategorii dresscodu. Jeśli więc planujesz zakup koszuli do eleganckiego zestawu - marynarki, garnituru, krawata, pamiętaj - tylko długie rękawy.

Link

5
Fot. shutterstock Fot. shutterstock

Garnitur smokingowy

Wieczór lubi czerń, zwłaszcza tę głęboką matową na smokingowym garniturze. Naprawdę elegancki wieczorowy strój to właśnie smoking, ale kostium ten zostawmy dyplomatom i gwiazdom Hollywood. Garnirur nawiązujący krojem do smokingu albo po prostu czarny garnitur na wszystkie wieczorowe okazje, które mogą spotkać zwykłego człowieka wystarczą.  Do tego biała koszula, mucha i lakierowane oxfordy. Pamiętaj - inna okazją na którą wypada założyć czarny garnitur jest pogrzeb, do biura nigdy.

6
Fot. Groupon Fot. Groupon

Garnitur granatowy

Pierwszy garnitur, który pojawia się w szafie każdego młodzieńca powinien mieć prosty krój, właściwy rozmiar i granatowy kolor. Dlaczego? Bo to najbardziej uniwersalny kolor - odpowiedni w ciągu dnia i wieczorem. Dobrze wygląda na mężczyźnie w każdym wieku, stosowany na każdą okazję.

Link

7
Fot. materiały producenta Fot. materiały producenta

Skarpety

Warto zapamiętać trzy rzeczy na nadchodzący sezon. Po pierwsze - skarpety do garnituru powinny być długie na tyle, by nie odsłonić nawet centymetra owłosionej męskiej łydki (zdarza się to najczęściej podczas siadania, kiedy nogawki spodnie automatycznie się skracają). Po drugie - w każdej casualowej stylizacji warto założyć skarpety z drobnym choćby wzorem. Na rynku pojawiło się mnóstwo ciekawych skarpet - kraty, kropli, paski, rysunki i wszystkie możliwe motywy (kaczki, piłki, usta, liście konopi).
Po trzecie - długie buty plus skarpety noszone na spodniach to absolutny hit tego sezonu.

8
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Wokół szyi

Bezspornym hitem tegorocznych męskich trendów jest szalik - wszystko jedno jak zdecydujesz się go nosić - możesz omotać wokół szyi, luźno przewiesić, zawiązać na raz,  nosić pod marynarką/kurtką, na marynarce/kurtce. To tak niewiele by stać się tej zimy modnym.

9
Fot. Vistula Fot. Vistula

Wzór

Boisz się kolorów? Nie lubisz nowych fasonów? Spróbuj wzoru - to najprostszy sposób, by w bezpieczny i wygodny dla ciebie sposób zmienić swój wygląd. Nie bój się przymierzyć - po  przekroczeniu tej bariery, przekonasz się, że można mieć ubranie w swoim ulubionym fasonie i kolorze a jednak wyglądać dużo ciekawiej.

10