Testowane Matuszewskim: przegryzki i popitki

Jarosław Matuszewski
Dziś testuję same słodkości. W płynie oraz w formie stałej.
fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor

No to... kisiel

Mój szczery podziw wzbudziła reaktywacja Frugo. Pojawiły się nowe smaki, nowe wielkości butelek, a nawet lody pod tą samą nazwą. Że mnie się wtedy nie zapaliła czerwona lampka... No bo w ślad za lodami mogą przecież pójść i inne produkty. I tak się stało: oto nabyłem kisiel Frugo. Kisiel jak kisiel, ani lepszy, ani gorszy od konkurencji. Ale czy aby na pewno powinien się nazywać Frugo? Frugo to jednak jakiś styl nastolatków. Czy oni na pewno kupią kisiel? A jeśli na kisiel się wkurzą, czy nadal będą kupować soczki? Bo ja chyba już bym nie kupował...

Frugo, Słodki kubek, różne smaki,

Cena: 30 g - 1,69 zł

1
fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor

Tylko nazwa nowa

Były sobie herbatniki Lu Go! Smaczne, zgrabne i całkiem zdrowe, jeśli zważyć, że pełnoziarniste, z witaminami i błonnikiem. A całkiem od niedawna na tych samych półkach sklepowych pojawiły się w podobnych opakowaniach herbatniki BelVita. O takich samych atutach. Jak uważnie spojrzeć, widać, że to ten sam właściciel. Dlaczego BelVita? Może dlatego, że to marka światowa. Dla nas istotne jest jedno: bez względu na nazwę jest smacznie i zdrowo.

Belvita, herbatniki z musli z owocami,

Cena: 300 g - 6,49 zł

2
fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor

Żubr na słodko

Choć znam żubrówkę od lat, choć dumą mnie napawa, że w każdym szanującym się barze na świecie żubrówka być musi, choć "szarlotka" podbiła podniebienia wielu moich znajomych, choć szczerze podziwiam ideę żubranka, żubrówki nie lubię. No nie lubię i już.

Ale żubrówkę paloną, i owszem. Za słodka ona nieco, może deczko za słaba (34%), ale w smaku wielce obiecująca. Leżakowanie w polskich dębowych beczkach po wiśniówce dobrze jej zrobiło. Nabrała owocowego, pestkowego charakteru, głębi, typowej dla whisky, i łatwości w piciu. Tak, tak, łatwości charakterystycznej np. dla żołądkowej gorzkiej. Można pić saute, można z wodą, lodem. W sukces, jeśli tylko palona nie jest zbyt słodka, nie wątpię. Sam chyba sięgnę nieraz. Mimo że to żubrówka.

Żubrówka palona,

Cena: 0,5 l - 28 zł

3
fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor

Przegryzka z bakalii

Bakalland to znany producent bakalii. Teraz już nie tylko, bo mistrz ceremonii firmy pozlepiał wszystko, co firma oferowała, ugniótł z tego baton i rozpoczął sprzedaż pod nazwą Ba! Batony złożone z bakalii i czekolady, z dodatkiem suszonych owoców są w porządku. Można pogryzać.

Ba! Żurawina i pomarańcza, jabłko, rodzynki, czekolada,

Cena: 40 g - 1,29 zł

4
fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor

Prawie setka

To, że moja mała N. za żelki oddałaby wiele, nie znaczy, że i ja jestem fanem gumiastych słodyczy. Ale fakt faktem: żelki są popularne wszędzie. Niedawno miałem okazję uczestniczyć w biznesowym spotkaniu w Niemczech. Na stole obok wody, soków i ciasteczek pojawiła się miska żelków. I to one zniknęły najszybciej. Żelki-miśki mają już 90 lat! Pan Haribo, czyli Hans Riegel z Bonn, stworzył pierwszego gumowego miśka właśnie w 1922 r. I choć dziś firma Haribo produkuje dziesiątki nowych odmian żelków słodkich, lukrecjowych i kwaśnych, złote misie są wciąż wizytówką firmy. Sto... nie, to za mało: dwieście lat, miśku!

5

Zobacz też na Logo24:

Vslv's World: jak nie zmarznąć na rowerze

Vslv's World: jak nie zmarznąć na rowerze, vislav, rowery, Krótka bawarska marynarko-kurtka ma dobre właściwości termoizolacyjne, nie boi się deszczu i co ważne przy szybszej jeździe rowerem - jest tkaniną w wysokim stopniu oddychającą

Testowane Matuszewskim: obiad, deser i popitka

Testowane Matuszewskim: obiad, deser i popitka, testowane matuszewskim

Top 10: gry o przełomowej grafice

top 10, gry, Top 10: gry o przełomowej grafice

Makaron po włosku: siedem prostych przepisów

kuchnia, kuchnie świata, Makaron po włosku: siedem prostych przepisów

6
Więcej na ten temat: kuchnia, testowane matuszewskim