Testowane Matuszewskim: coś na ząb

Jarosław Matuszewski
Smaczna przekąska, okropne nudle, ketchup z pomysłem. Jarosław Matuszewski przetestował, ty wiesz, co warto kupić. I zjeść.
fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor

Jeść ze skorupką

I jak tu chudnąć? Niby orzechy zdrowe, pełne minerałów itp. Ale jednak kaloryczne, a do tego tej soli dość dużo? Helio proponuje dwie nowości: migdały i nerkowce prażone, w słonej skorupce. Ciekawe, zgrabne, fajnie zapakowane. Ja wprawdzie wolę bez skorupki, ale przysmakiem nie pogardzę. Spróbujcie sami.

Helio, migdały i nerkowce prażone, solone, 70-80 g. Cena: 5,49-6 zł

1
fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor

Nudle w zębach

Zdarzyło mi się kiedyś spróbować flaków tej firmy i głupi postanowiłem kontynuować. Japońskie nudle są tragiczną pomyłką. Niby wszystko jest jak trzeba - wygoda przygotowywania, dołączony widelczyk, saszetka z przyprawami. Powinno było mnie ostrzec, że przyprawą posypujemy odcedzony makaron, a więc w pewnym sensie suchy. To niby z czego miałby się zrobić sos? Trzeszczący w zębach koszmar.

Ajinmoto Yakinoodles 82g. Cena: 2,29 zł

2
fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor fot. Jarosław Matuszewski, Michal Mutor

Malinowe, najlepsze!

Gratuluję państwu z Kotlina (kiedyś już gratulowałem za ketchup rosyjski, ale gdzie on jest, do diabła?). Producenci ketchupów od jakiegoś czasu szukają pomysłów, jak się wybić przed konkurencję. Mieliśmy już smaki z różnych stron świata albo piękny pomysł typu first flush, czyli "młody" ketchup z dopiero co zerwanych pomidorów. A Kotlin wpadł na pomysł nowy, świeży, bardzo udany. Jakie pomidory są synonimem najlepszego smaku? Malinowe, oczywiście. Więc i mamy malinowy ketchup. Wprawdzie ketchup to chyba jedyna rzecz z pomidorów, za którą nie przepadam, może z powodu octu, ale ten ma swój urok. Ale za pomysł piątka z plusem.

Kotlin, ketchup, 450 g. Cena: 3,99 zł

3
Więcej na ten temat: kuchnia, testowane matuszewskim