Wybraliście Mężczyznę Roku 2014 portalu Logo24. Zdobył aż 1/3 Waszych głosów!

red.
To już finał naszego plebiscytu, w którym wybieraliście Mężczyznę Roku 2014 portalu Logo24 spośród 13 kandydatów, którzy przez cały ubiegły rok pojawiali się na okładkach magazynu "Logo". Zabawa trwała od końca listopada ub. W tym czasie oddaliście prawie 8400 głosów, za co Wam serdecznie dziękujemy. A teraz poznajcie wyniki głosowania (spisane w samo południe, w piątek 16 stycznia) oraz jego zwycięzcę!
Fot. Tomasz Ćliwiski Fot. Tomasz Ćliwiski

Borys Szyc - 13. miejsce - 50 głosów (0%)

Kto ma szczęście w karierze filmowej, nie zawsze wygrywa we wszystkich plebiscytach. Borys Szyc przyciągnął najmniej głosów spośród wszystkich kandydatów, zdobywając 50 Waszych głosów. Szyc był bohaterem marcowego numeru magazynu "Logo".

Aktor teatralny i filmowy. Urodził się w 1978 r. w Łodzi, studia w warszawskiej Akademii Teatralnej skończył w 2001 r. Za tytułową rolę w "Płatonowie", spektaklu dyplomowym, dostał nagrodę na Festiwalu Szkół Teatralnych. Rok później zdobył Feliksa za najlepszy debiut - rolę Bucefała w spektaklu "Bambini di Praga" w Teatrze Współczesnym.

W kinie przełom nastąpił, gdy zagrał w "Symetrii". Potem były role m.in. w "Vincim", "Testosteronie", "Wojnie polsko-ruskiej", "Ślubach panieńskich" i "Krecie". Grywa w serialach, najlepszy to chyba "Oficer", w którym wcielił się w postać głównego bohatera.

LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: BORYS SZYC

"Nie jestem już larwą". Przeczytaj wywiad z Borysem Szycem na Logo24

1

Tymon Tymański - 12. miejsce - 113 głosów (1%)

Prawdziwej osobowości polskiego muzycznego undergroundu wyższy wynik w podobnym plebiscycie mógłby być może nawet zaszkodzić. Dlatego jesteśmy spokojni, że "zaszczytne" przedostatnie miejsce w wyborach na Mężczyznę Roku portalu Logo24 Tymona Tymańskiego ani parzy, ani ziębi - i ku radości wielu z nas nadal będzie robił swoje.

Rocznik '68 - kompozytor, muzyk, felietonista, aktor. Założyciel i lider (lub współlider) wielu kultowych zespołów, m.in. Miłość, Kury, NRD, Tymon i Trupy, Tymon & The Transistors. Twórca scenariusza filmu "Polskie gówno". Lider wielu kultowych zespołów muzycznych (m.in. Miłość, Kury, Tymon & The Transistors). Buddysta, karateka, prowadzi wraz z Piotrem Kędziorem Kędzierskim audycję "Ranne kakao" w Radiu Roxy.

LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: TYMON TYMAŃSKI

"Cała ta gadka na temat niezależności to temat zastępczy. Wszyscy jesteśmy w ten Babilon umoczeni". Przeczytaj wywiad z Tymonem Tymańskim na Logo24

2
fot. MAREK STRASZEWSKI fot. MAREK STRASZEWSKI

Bogusław Wołoszański - 11. miejsce - 211 głosów (3%)

I podobnie, najlepszy polski prezenter XX wieku nie musi się starać o zostanie gwiazdą internetu roku 2014, a poza tym 21. stulecie dopiero się zaczyna. Dla pokolenia, które nie wychowało się na jego pasjonujących filmach historycznych, ważna informacja: prawie wszystkie odcinki "Sensacji XX wieku" możecie znaleźć w intetnecie. Bohater majowego numeru magazynu "Logo" Bogusław Wołoszański zdobył 11. miejsce w naszym plebiscycie, zdobywając 211 naszych głosów.

Urodzony w 1950 r., przez 32 lata pracował w Telewizji Polskiej. W tym czasie zrealizował około tysiąca programów "Sensacje XX wieku" oraz kilkaset innych (m.in. "Punkt krytyczny". "Archiwum XX wieku", "To jest historia"). Jest autorem wielu audycji radiowych (m.in. "Sensacje XX wieku w Radiu Zet"), artykułów prasowych oraz książek przedstawiających mechanizmy polityczne i gospodarcze XX wieku.

W 2006 i 2007 roku na postawie jego scenariusza powstał 13-odcinkowy serial "Tajemnica Twierdzy Szyfrów" dla Telewizji Polskiej. Łączny nakład jego książek przekroczył milion egzemplarzy.

LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: BOGUSŁAW WOŁOSZAŃSKI

"Ale nie uprzedzajmy faktów". Przeczytaj wywiad z Bogusławem Wołoszańskim w Logo24

3
fot. Toyota fot. Toyota

Adam Małysz - 10. miejsce - 252 głosy (3%)

Orzeł z Wisły wylądował pod koniec naszego plebiscytu na 10. miejscu, zdobywając do południa, w piątek 252 głosy internautów.

Małysz to jeden z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii. Czterokrotny medalista olimpijski, czterokrotny indywidualny medalista mistrzostw świata, czterokrotny (w tym trzy razy z rzędu) zdobywca Pucharu Świata, zwycięzca 39 konkursów Pucharu Świata.

Rajd Dakar 2014 Adam Małysz ukończył na 13-stym miejscu. Zajął też drugą pozycję w odbywającym się w tym samym roku Abu Dhabi Desert Challenge. Niestety nie udało mu się ukończyć rajdu Dakar w 2015 r., jednak z pewnością jeszcze wiele razy usłyszymy o jego zwycięstwach - tak w sporcie, jak i internetowych plebiscytach.

LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: ADAM MAŁYSZ

Przeczytaj reportaż z przygotować Adama Małysza do Rajdu Dakar na Logo24.

4
Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl

Wojciech Modest Amaro - 9. miejsce - 347 głosów (4%)

Kolejną pozycję w naszym plebiscycie zajmuje niekwestionowany król polskich kucharzy - Wojciech Modest Amaro. Można go było zobaczyć na czerwcowej okładce magazynu "Logo".

Urodził się w 1972 r. i jest absolwentem technikum... elektronicznego. Przekonali go do tego rodzice, którzy uważali, że ta szkoła daje lepsze perspektywy. Po technikum Amaro zaczął jednak gotować, pracował m.in. w Londynie. W Polsce był szefem kuchni w restauracji Amber Room. W 2008 r. Międzynarodowa Akademia Gastronomiczna przyznała mu nagrodę Chef de l'Avenir.

Po odejściu z Amber Roomu założył Atelier Amaro. W 2013 r. jako pierwszy polski szef kuchni zdobył prestiżową gwiazdkę Michelina. Współpracował z najlepszymi kucharzami na świecie, m.in. Ferranem Adrią z El Bulli, Yannickiem Alléno z Le Meurice i Reném Redzepim z Nomy.

LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: WOJCIECH MODEST AMARO

Przeczytaj wywiad z Wojciechem M. Amaro na Logo24

5
Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Wyborcza.pl Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Wyborcza.pl

Abelard Giza - 8. miejsce - 390 głosów (5%)

Zdobył tylko 390 głosów, za to gdy umieściliśmy wywiad z nim z lipcowego numeru magazynu "Logo" na stronie głównej Gazeta.pl, prawie przegrzały nam się serwery. 8. miejsce w naszym plebiscycie zajmuje najzabawniejszy mieszkaniec Trójmiasta - Abelard Giza.

Kabareciarz, komik, scenarzysta, reżyser, twórca filmów niskobudżetowych, członek grupy teatralnej Muflasz. Z wykształcenia politolog, w zawodzie jednak nigdy nie pracował. Urodził się 15 września 1980 r. w Gdańsku, tam też mieszka z rodziną.

W VIII Liceum Ogólnokształcącym, którego był uczniem, wraz z kolegą, w 1999 r. założył kabaret Limo. Dziś formację tworzą: Abelard Giza, Ewa Błachnio, Szymon Jachimek, Wojciech Tremiszewski, Hugo Giza. W kwietniu tego roku grupa poinformowała, że z końcem 2014 r. kończy działalność, a członkowie kabaretu zajmą się własnymi projektami, które zresztą już - równolegle z kabaretem - prowadzą.

Od 2010 r. Abelard Giza występuje z Katarzyną Piasecką i Kacprem Rucińskim w projekcie Stand-up Bez Cenzury. Głośno o Abelardzie Gizie stało się po jego monologu o papieżu pokazanym w programie TVP "Dzięki Bogu, już weekend. Tylko dla dorosłych". "Papież jest tylko zwykłym facetem ( ). Na przykład puści bąka... Nie! Papież? No tak, normalnie. Zjada, przełyka, trawi. To nie zabierają tego anioły? Nie, to jest zwykły facet". Telewizja została ukarana karą 5 tys. zł za przekroczenie granicy swobody wypowiedzi.

LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: ABELARD GIZA

Przeczytaj wywiad z Abelardem Gizą na Logo24

6
Konrad Ćwik Konrad Ćwik

Robert Górski - 7. miejsce - 397 głosów (5%)

Na 7 miejscu i z bardzo podobnym wynikiem kolejny kabareciarz. Robert Górski, który był bohaterem listopadowego numeru "Logo", otrzymał 397 Waszych głosów.

Urodził się w 1971 r. w Warszawie. Lider i współautor tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju. Pisał dla nieistniejącego już pisma satyrycznego "Chichot", w 2012 r. wydana została jego książka "Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju".

Zagrał w dwóch filmach ("Baśń o ludziach stąd" oraz "Złoty środek"). Miał okazje zajmować się również dubbingiem ("Piorun", "Zambezia", "Sklep dla samobójców". Żonaty, ma synka.

LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: ROBERT GÓRSKI

Przeczytaj wywiad z Robertem Górskim na Logo24

7
fot. Tamara Pieńko fot. Tamara Pieńko

Kazik Staszewski - 6. miejsce - 490 głosów (6%)

Pana Kazika nie trzeba nikomu przedstawiać. To kolejny niepokorny rock'n'rollowiec, któremu za pewne nie zależy na zostaniu Mężczyzną Roku w jakimkolwiek internetowym plebiscycie. Do sesji okładkowej dla sierpniowego numeru "Logo" oczywiście nie udało nam się go ubrać w garnitur. W samym wywiadzie Staszewski - podobnie jak na swoich koncertach na największym festiwalu czy najmniejszej w Polsce salce - oczywiście okazał się błyskotliwy i czarujący. I choć wiele osób zajmujących się biznesem w naszej firmie kręciło nosem na myśl o Kaziku na okładce, właśnie ten numer okazał się strzałem w dziesiątkę.

Rocznik 1963, warszawiak. Lider i wokalista kultowego Kultu, który założył z kolegami w 1982 r. Wcześniej grał w zespole Poland i Novelty Poland.

Z Kultem nagrał 16 płyt (w tym dwie koncertowe). Oprócz tego gra w zespole Kazik na Żywo (pięć płyt) oraz El Dupa (cztery płyty). A do tego wydał 10 płyt solowych.

I choć trudno w to uwierzyć, znajduje jeszcze czas dla rodziny. Ma żonę Anię (dla niej napisał w 1986 r. przepiękną piosenkę "Do Ani"), dwóch synów oraz dwie wnuczki.

LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: KAZIK STASZEWSKI

Przeczytaj wywiad z Kazikiem Staszewskim na Logo24

8
fot. Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl fot. Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl

Vincent V. Severski - 5. miejsce - 532 głosy (6%)

W lutym magazyn "Logo" trafił do sprzedaży z dwiema alternatywnymi okładkami. Był to numer poświęcony szpiegom, dlatego na jednej z nich musiał się pojawić jeden z asów polskiego wywiadu i autor bestsellerwów, ukrywający się pod pseudonimem literackim Vincent V. Severski. W plebiscycie na Mężczyznę Roku 2014 portalu Logo24 zajął on 5. pozycję, uzyskując 532 Wasze głosy.

Severski urodził się w 1956 r. Oficer polskiego wywiadu, pisarz, felietonista, prawnik. Ukrywa swoje prawdziwe nazwisko, choć - jak twierdzi - dla wnikliwych jest łatwe do odnalezienia w internecie. Przez 26 lat pracy dosłużył się stopnia podpułkownika i stanowiska wicedyrektora jednego z najważniejszych wydziałów Agencji Wywiadu.

Absolwent tzw. szkoły szpiegów w Starych Kiejkutach i specjalistycznych kursów w centrali CIA w Stanach Zjednoczonych. Uczestniczył w prawie 150 misjach wywiadowczych w 50 krajach świata. Biegle mówi po angielsku, rosyjsku i szwedzku. Wielokrotnie odznaczany, w tym przez prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Baracka Obamę.

Z zamiłowania historyk, wielbiciel Umberta Eco, orientalnego jedzenia i jazdy na rowerze. Polscy czytelnicy kojarzą go przede wszystkim z jego świetną trylogią "Nieśmiertelni".

LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: VINCENT V. SEVERSKI

"Czasami zwykłe metody są najlepsze - idziesz do kibla, odwracasz płaszcz, zakładasz perukę i już w kamerach nie wyglądasz tak samo". Przeczytaj wywiad z Vincentem V. Severskim na Logo24

9
Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Dawid Podsiadło - 4. miejsce - 595 głosów (7%)

Jak na względnie nową osobą w show biznesie, Dawid Podsiadło poradził sobie w naszym plebiscycie całkiem dobrze i chyba możemy być pewni, że w najbliższych latach usłyszymy o nim jeszcze przy niejednej okazji.

Rocznik 1993, pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Wokalista i autor tekstów, członek zespołu Curly Heads. Karierę muzyczną rozpoczął w programie X Factor. W 2013 r. nagrał swój debiutancki album Comfort and Happiness. Nominowany m.in. do nagrody MTV Europe Music Awards 2013 i Paszportów Polityki. W 2014 r. otrzymał nagrodę Wiktor i cztery Fryderyki.

Zespół Curly Heads powstały w 2010 roku w Dąbrowie Górniczej. Aktualnie w składzie: Dawid Podsiadło - wokal, Oskar Bała - gitara, Damian Lis - perkusja, Tomek Szuliński - gitara, Tomek Skuta - bas. Pod koniec października nakładem Sony Music ukazał się ich debiut "Ruby Dress Skinny Dog". W listopadzie wyruszyli w trasę koncertową po całej Polsce.

LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: DAWID PODSIADŁO

Przeczytaj wywiad z członkami zespołu Curly Heads na Logo24

10
Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Wyborcza.pl Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Wyborcza.pl

Marcin Dorociński - 3. miejsce - 983 głosy (12%)

Czas na podium. Zajmujący 3. miejsce Marcin Dorociński był w pierwszej połowie 2014 r. niekwestionowanym bohaterem polskiego kina, kiedy na ekrany wychodził właśnie głośny film szpiegowski "Jack Strong". A jako, że lutowy numer "Logo" był własnie poświęcony szpiegom, nie mogło go zabraknąć na drugiej z alternatywnych okładek naszego magazynu.

Marcin Dorociński to jeden z najlepszych polskich aktorów teatralntych, filmowych i telewizyjnych. Urodził się w 1973 r. w Milanówku pod Warszawą. Zagrał w 40 filmach, 31 serialach i wielu przedstawieniach teatralnych. Jego najważniejsze role to podkomisarz Despero w "Pitbullu" (2005 r.) Patryka Vegi, ubek Bronisław w "Rewersie" (2009 r.) Borysa Lankosza, kapral AK "Wydra" w "Obławie" (2012 r.) Marcina Krzyształowicza i Tadeusz w "Róży" (2011 r.) Wojtka Smarzowskiego. Na ekrany weszły w zeszłym roku trzy filmy z jego udziałem: "Jack Strong" Władysława Pasikowskiego, "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego i "Serce, serduszko" Jana Jakuba Kolskiego.LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: MARCIN DOROCIŃSKI

Dowiedz się więcej: Marcin Dorociński jako "Jack Strong"

11
fot. Lukasz Glowala / Agencja Wyborcza.pl fot. Lukasz Glowala / Agencja Wyborcza.pl

Tomasz Kot - 2. miejsce - 1170 głosów (14%)

Wszyscy wciąż jesteśmy pod wrażeniem znakomitej roli Tomasza Kota w filmie "Bogowie" o Zbigniewie Relidze - dlatego też nikogo nie powinien dziwić doskonały wynik 1170 zdobytych głosów w plebiscycie Logo24. A skąd te wąsy? Aktor kończy właśnie przygotowania kolejnego filmu, w którym zagra ważną postać na rynku disco polo - premiera filmu "Disco Polo" w reżyserii Macieja Bochniaka już 27 lutego br.

Tomasz Kot urodził się w 1977 r. w Legnicy. Grywał w serialach, cały czas występuje na scenie - jest związany z kaliskim teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego. W filmie wcielił się m.in. w Hansa Klossa w "Stawce większej niż śmierć", w Ryszarda Riedla w "Skazanym na bluesa", grał w kultowym "Testosteronie" (i kilku popularnych komediach), "Yumie", a 10 października do kin wejdzie film "Bogowie", w którym wciela się w postać Zbigniewa Religi.

Tomasz Kot zajmuje się również dubbingiem. Podkładał głos m.in. w "Mikołajku" (jako tata Mikołajka), "Dżungli" (jako wiewiórka Benek), "Mysich agentach" (jako Stefan Malutki) czy "Asterixie na olimpiadzie" (jako Romantix).

LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: TOMASZ KOT

Przeczytaj wywiad z Tomaszem Kotem na Logo24

12
fot. Tamara Pieńko fot. Tamara Pieńko

Stephane Antiga - 1. miejsce - 2859 głosów (34%)

Zwycięzca plebiscytu jest tylko jeden - za pomoc Polakom w wywalczeniu mistrzostwa świata w siatkówce zdobył ponad 1/3 Waszych głosów.

Stephane Antiga ma 38 lat. Był pierwszym siatkarzem światowej klasy, który w 2007 r. zaczął grać w polskiej lidze. Jego klubami była Delecta Bydgoszcz i PGE Skra Bełchatów. W maju przejął naszą kadrę, zastępując Włocha Andreę Anastasiego, który kiedyś trenował go we włoskim Cuneo. Kontrakt podpisał do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r.

Osiągnięcia klubowe: pięciokrotny mistrz Polski, siedmiokrotny mistrz Francji, dwukrotny mistrz Hiszpanii. Osiągnięcia z reprezentacją: brązowy medal mistrzostw świata, dwa wicemistrzostwa Europy, srebrny medal Ligi Światowej.

LOGOTYP ROKU 2014, NOMINACJA: STEPHANE ANTIGA

13

Zobacz także:

Stéphane Antiga "Uwielbiam nurkowanie swobodne. Mistrzostwa świata w siatkówce porównam więc do zejścia pod wodę. Cały zespół na treningach zasuwał ciężko tylko w jednym celu - by wypłynąć na powierzchnię z rekordowym wynikiem"

Stéphane Antiga
Stéphane Antiga, fot. Tamara Pieńko

14

Wyniki plebiscytu w piątek 16 stycznia, w samo południe:

Wybraliście Mężczyznę Roku 2014 portalu Logo24. Zdobył aż 1/3 Waszych głosów!

15
Więcej na ten temat: logotyp roku 2014