Hajto i Borek - w mistrzowskim stylu

Zdjęcia: Albert Zawada, Stylizacja: Piotr Sałata, Karolina Klimczak-Oczkowska
Perfekcyjnie skrojony garnitur, wysokiej jakości koszula i idealnie dobrane akcesoria to jedynie dobry punkt wyjścia do osiągnięcia dobrego wizerunku. Równie ważne są: pewność siebie, męskość i... poczucie humoru. Dlatego do tej sesji zaprosiliśmy Mateusza i Tomka z komentatorskiego teamu Polsatu.
Fot. Albert Zawada Fot. Albert Zawada

Faworyci

LOGO: Kto wygra Euro?

Mateusz Borek: - Rozum podpowiada mi, że Francja. Ma młode pokolenie dobrych piłkarzy i mądrego trenera. Nie startuje wprawdzie w roli faworyta, ale jest mocna. Poza tym zawsze gra dobrze w turniejach, których jest gospodarzem. Pamiętamy pokolenie Platiniego i Euro'84 czy mistrzostwa świata w 1998 r. Francja zagrała kosmiczny turniej i zdobyła tytuł.

Niemcy, Włosi, Hiszpanie, te wielkie reprezentacje mają dziś swoje problemy, więc ja stawiam na trójkolorowych.

Tomasz Hajto: - Typowanie jest trudne, na tym polega piękno piłki nożnej, dlatego lubimy oglądać mecze. Nie wiem, kto zostanie mistrzem, ale pokuszę się o wytypowanie półfinalistów. Widziałbym tam Belgów i Francuzów. Nie można pominąć Niemców, bo mimo swoich problemów to wielka drużyna, drużyna turniejowa, która rozkręca się z meczu na mecz. I jeszcze jedna z dwóch drużyn - Anglia lub Austria, bo w każdym turnieju jakaś drużyna wraca do dawnej sławy.

Ale przede wszystkim Belgowie - to może być dla nich wielki turniej.

1
Fot. ERIC GAILLARD/REUTERS Fot. ERIC GAILLARD/REUTERS

Walczymy o półfinał?

LOGO: - Jak wypadnie Polska?

Mateusz Borek: - Realnie sukcesem będzie ćwierćfinał. Jak nam się uda zagrać półfinał, to będą Himalaje.

Tomasz Hajto: - Wyjście z grupy trzeba traktować jako minimum. Irlandia Północna była w naszym zasięgu, Ukraina też jest. Oby też zdarzył się mecz z Niemcami taki jak w Warszawie. Choć - jak żartuję - nie można dwa razy z rzędu w drewnianym domu dostać cegłówką w głowę.

2
Fot. Albert Zawada Fot. Albert Zawada

Szlagiery!

LOGO: - Na jaki mecz czekacie najbardziej?

Mateusz Borek: - Polska - Niemcy. Dla mnie to będzie papierek lakmusowy, gdzie jesteśmy w wielkiej piłce. Jeśli damy sobie radę z Niemcami na wielkim turnieju, to jest to drużyna gotowa na rzeczy wielkie. Czekam też na mecz Włochy-Belgia.

Tomasz Hajto: - Ja też. To będzie sprawdzian dla Belgów, którym kibicuję. Tak jak mówiłem, to może być ich turniej.

3
Fot. PHILIPPE WOJAZER Fot. PHILIPPE WOJAZER

Bezpieczeństwo

LOGO: - Po zamachach w Paryżu nie boicie się o swoje bezpieczeństwo?

Mateusz Borek: - Nie możemy się bać, i koniec. Chcemy pokazać dobrze wielki turniej i mieć z tego przyjemność.

Tomasz Hajto: - Nie. Górnik ma większe zagrożenie, bo ma je codziennie.

4
Fot. Albert Zawada Fot. Albert Zawada

Mistrzowski duet

Mateusz "Mati" Borek - dziennikarz i komentator sportowy. Komentował piłkarską Ligę Mistrzów (dziewięć finałów), Bundesligę oraz najważniejsze mecze mistrzostw świata w piłce nożnej w latach 1998, 2002 i 2006, a także Mistrzostw Europy 2008. Skomentował już ponad 60 spotkań reprezentacji Polski.

Tomek "Gianni" Hajto - były reprezentant Polski, grający na pozycji obrońcy. Słynął z dalekich wyrzutów z autu, groźnych strzałów z dystansu i precyzyjnych długich podań. Dokładność i dbanie o szczegóły to cecha, która przydaje się również przy zagraniach modowych.

5