10 stron podróżniczych, które musisz znać

Przygotowanie podróży bez internetu? Nonsens! Jak inaczej kupić bilet na samolot, znaleźć hotel i zarezerwować bilety do muzeów? Oto 10 stron, które naszym zdaniem najbardziej przydadzą się miłośnikom zwiedzania świata.

Nationalgeographic.com

 

 

 

Nationalgeographic.com

 

 

Warto tu zaglądać choćby dla zdjęć - przez dziesiątki lat z magazynem amerykańskiego towarzystwa geograficznego współpracowali najlepsi fotografowie na świecie. Cząstkę ich twórczości można odnaleźć na stronie miesięcznika wraz z naprawdę dobrymi radami dotyczącymi fotografowania.

1

kayak.com

 

kayak.com

Wyszukiwarka lotów samolotowych, hoteli, rejsów, wypożyczalni samochodów. Przeszukuje oferty bezpośrednie (linie lotnicze, sieci hotelowe), jak i duże serwisy rezerwacyjne (np. orbitz.com, hotels.com). Znakomity interfejs, użyteczny w przypadku poszukiwania połączeń lotniczych - możesz np. ograniczyć długość podróży, określić precyzyjnie godzinę startu, wykluczyć niektórych przewoźników itd.

2

seatguru.com

 

 

seatguru.com

Pomocny przy rezerwacji miejsc w samolocie. Obejmuje najważniejsze linie lotnicze i podstawowe latające w nich typy maszyn. Zobaczysz plan pokładu, a najeżdżając myszą na konkretne miejsce, uzyskasz o nim więcej informacji. Ponadto dane o szerokości foteli i standardowej (dla wybranego samolotu w wybranej linii lotniczej) odległości między rzędami.

3

airsafe.com

 

 

airsafe.com

Kopalnia wiedzy o transporcie lotniczym. Znajdziesz tu informacje o liczbie ofiar w wypadkach lotniczych (w podziale na poszczególne linie i typy samolotów), poczytasz opisy wypadków, dowiesz się, jak opanować strach przed lataniem oraz jak domagać się odszkodowania za opóźniony lot czy zagubiony bagaż...

4

Skyscanner.com

 

Skyscanner.com

Wyszukiwarka połączeń lotniczych. Skyscanner ma dwie wielkie zalety. Po pierwsze, przeszukuje również systemy rezerwacyjne tanich linii lotniczych (Wizz Air, Ryanair, easyjet itd.). Po drugie, pozwala rozszerzyć zakres czasowy wyszukiwania - nie trzeba deklarować konkretnych dat, można próbować znaleźć najtańsze loty w danym miesiącu, a nawet w całym roku.

5

Booking.com

 

Booking.com

Nasz ulubiony europejski system rezerwacji hotelowej. No właśnie - europejski, nie amerykański, dlatego ma na Starym Kontynencie więcej ciekawych propozycji. W dodatku serwis nie pobiera żadnych opłat rezerwacyjnych, numer karty kredytowej podajesz tylko jako zabezpieczenie, całą płatność uiszczasz dopiero na miejscu, w wybranym przez siebie hotelu.

6

Tripadvisor.com

 

Tripadvisor.com

Serwis zawierający ponad 30 milionów (!!!) opinii użytkowników. Przede wszystkim o hotelach, ale też o restauracjach i lokalnych atrakcjach. Oprócz recenzji użytkownicy zamieszczają zdjęcia i filmy video. Większość wpisów po angielsku. Do tego wielkie forum, z tysiącami dobrych porad.

7

Couchsurfing.org

 

Couchsurfing.org

Dla oszczędnych i ceniących nowe znajomości. To po prostu wielki (1,6 mln użytkowników) serwis społecznościowy, na którym ludzie z różnych krajów proponują sobie nawzajem gościnę podczas podróży. W ten sposób możesz przenocować za darmo nawet w najdroższych krajach. I poznać ciekawych ludzi z całego świata, kiedy będą szukali noclegu w Polsce.

8

Maps.Google.com

 

Maps.Google.com

Popularny serwis Google'a to niezbędne narzędzie każdego podróżnika. Nie tylko dlatego, że pozwala jeździć palcem po mapie i snuć marzenia o zwiedzaniu dalekich krain. Najlepszy sposób, by przekonać się, czy rezerwowany hotel leży 50 m od plaży oraz czy w jego sąsiedztwie znajduje się urokliwa starówka z dziesiątkami knajpek czy może raczej gminne wysypisko śmieci.

9

Lonelyplanet.com

 

Lonelyplanet.com

Wydawnictwo jednych z najlepszych przewodników na świecie oferuje w swojej internetowej księgarni nietypową usługę - zakup fragmentów swoich książek. Jeśli wybierasz się na Lazurowe Wybrzeże, nie potrzebujesz przecież przewodnika po całej Francji i rozdziałów o Bretanii czy Normandii. Niestety, to oferta tylko dla anglojęzycznych.

 

 

 

Zdjęcia: Shutterstock, archiwum redakcji (montaż)

10
Więcej na ten temat: podróże, wakacje