Madonna Di Campiglio: 5 powodów, dla których trzeba ją odwiedzić

Dominika Kopczyk
Nareszcie, to już ten moment, gdy w naszym nadprzewodniku możemy opisać rejon narciarski! Wśród setek kierunków alpejskich szczególnie lubimy okolice trydentu i jego zimowe serce - Madonnę Di Campiglio. Ze względu na zróżnicowane zaplecze sportowo-turystyczno-eventowe popularne miejsce i dla singli, i dla grup przyjaciół, i dla rodzin z dziećmi.
Fot. Fiat Fot. Fiat

Na stoku

Gdy dopadnie cię zmęczenie na stoku, nie będzie problemu ze znalezieniem perfekcyjnego miejsca do odpoczynku. Na piwko lub aperolka można wpaść do Chalet Fiat przy stacji Monte Spinali. To urokliwe i klimatyczne miejsce sygnowane marką Fiata. Stylistyka wnętrz nawiązuje do sylwetki włoskiego samochodu, a przed wejściem stoi fiat electro-snow z gąsienicami (na zdjęciu). Spoczywając na leżaku i kąpiąc się w promieniach słonecznych, uzupełnisz siły w Ristorante Montagnoli. Wielka dwupoziomowa knajpa z kilkoma barami wewnątrz i na zewnątrz przyciąga tłumy, nie zgub przyjaciół. Koniecznie weź udział w aprčs-ski - imprezy odbywają się codziennie przy dolnych stacjach po zamknięciu wyciągów. Do barów z głośną muzyką zjeżdżasz bezpośrednio ze stoku.

Chaletfiat.net

Ristorantemontagnoli.it

Jumpercampiglio.it

1
Fot. nikolpetr / shutterstock Fot. nikolpetr / shutterstock

Na narty

Istoty istnienia Madonny di Campiglio reklamować nie trzeba! To 150 km tras zróżnicowanych pod względem stopnia nachylenia i poziomu trudności, co roku przygotowywane jest również 50 tys. m2 snowparku. Na stokach 57 wyciągów, które mogą przetransportować 31 tys. osób na godzinę - w kolejkach stoisz chwilkę albo wcale. Wymagający narciarze mogą rozszerzyć karnet o trasy w całym regionie Pinzolo. Szusowanie na najwyższych (ok. 2600 m n.p.m.) oznacza niezapomnianą jazdę ponad chmurami. Po wjechaniu na samą górę zjedziesz kilkanaście kilometrów wprost na włoski obiad do centrum miasta. Wolisz narty "w poziomie"? 40 km tras biegowych czeka!

Campiglio.com

2
Fot. Alberto Campanile / Alberto Campanile Fot. Alberto Campanile / Alberto Campanile

Na zakupy

W centrum i jego bocznych uliczkach jest sporo ekskluzywnych butików, jak to w bogatym górskim kurorcie. Przy głównym placu od czterech dekad znajduje się również sklep Ballardini. W sprzedaży specjały kuchni włoskiej: regionalne makarony, oliwki, pesto, oleje, miody, zioła... Buszując między półkami, warto odwiedzić salę ze stolikiem i kieliszkami. Sprzedawczynie zachęcają do skosztowania płynnych specjałów, a po degustacji istnieje możliwość zaopatrzenia się w butelkę ulubionego trunku Bachusa.

Ballardini.to, Piazza Brenta Alta 21

3
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Na noc

W centrum miasteczka znajdziesz hotele, z których w kilka minut dotrzesz do wyciągów. Kilka większych obiektów oferujących dogodny dostęp do tras jest też w niedalekim sąsiedztwie. Residence Hotel Ambiez znajduje się na styku dwóch stoków. Niezmierzone korytarze budynku prowadzą wprost do krytego basenu z panoramą na góry, a tutejsza dyskoteka zapewnia atrakcje dla fanów nocnego życia.

Residencehotel.it, Via Cima Tosa 109

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Na pizzę i na piwo

To Włochy, a więc atmosfera i przepyszna kuchnia. A przede wszystkim pizza! Po krótkim oczekiwaniu dostaniesz stolik w Ristorante Pizzeria Le Roi - są tu też najwyższej jakości dania z regionu Trentino, wyśmienicie łączone z włoskim winem. Na wieczornej mapie Madonny di Campiglio jasnym punktem jest piwiarnia La Stube di Franz Joseph - znajdziesz ją w zakamarkach ulicy Viale Dolomiti di Brenta, między hotelem a sklepem, idąc wąskimi schodkami. Niewielki lokal słynie nie tylko z browaru, ale i z wyśmienitego likieru bombardini!

ristoranteleroicampiglio.com Via Cima Tosa 40,

La Stube di Franz Joseph, Viale Dolomiti di Brenta 1

5

Zobacz także:

Dokąd na narty? Poznaj najlepsze ośrodki w Polsce

KRYNICA: KOLEJKA GONDOLOWA NA JAWORZYNE KRYNICKA, FOT. JANUSZ MICZEK, 1998Fot. Janusz Miczek

6
Więcej na ten temat: alpy, europa, podróże, włochy