Dla nich kupujemy bilety do kina. Kto jest najbardziej dochodowym aktorem lub aktorką?

Agata Piasecka
Magazyn ?Forbes? po liście najbardziej przepłacanych aktorów Hollywood przygotował listę, tych, którzy zapewniają największy przychód producentom. Lista pokazuje, że nadszedł czas na docenienie aktorek.

Podobnie jak w przypadku listy najbardziej przepłacanych aktorów pod uwagę wzięto trzy ostatnie filmy, jakie gwiazdy zrealizowały do czerwca 2015 roku (bez animacji, filmów o ograniczonej dystrybucji i ról epizodycznych). Dochód z filmów porównano z zarobkami gwiazdy i przeliczono, ile dolarów zwrotu przyniósł każdy zapłacony gwieździe dolar.

W pierwszej piątce najbardziej dochodowych aktorów znalazły się aż cztery kobiety, co potwierdzana różnicę w gażach wpłacanych aktorkom i ich kolegom. Przykładowo zarobki Scarlett Johansson to tylko 1 proc. kwoty, jaką zarobiły filmy z jej udziałem.

Obecność na liście najbardziej dochodowych aktorów, wcale nie oznacza, że jest się najlepiej opłacanym. Z listy najlepiej opłacanych aktorów tylko Vin Diesel, Mark Walberg, Scarlett Johansson i Jennifer Lawrence są też najbardziej dochodowi.
Fot. mat. prasowe Fot. mat. prasowe

Miejsce 10. Dwayne "The Rock" Johnson

Przynosi 28,10 dol. zysku za każdego zapłaconego mu 1 dolara. Wszystko dzięki filmom "San Andreas" i "Szybcy i Wściekli 7"

1

Miejsce 9. Mark Wahlberg

Przynosi 37,90 dol. zysku za każdego zapłaconego mu 1 dolara. W ostatnim czasie jego największym finansowym sukcesem był występ w "Transformers: Wiek zagłady".

2
Pr Photos Pr Photos

Miejsce 8. Jennifer Lawrence

Najlepiej opłacana aktorka Hollywood przynosi 39,90 dol. zysku za każdego zapłaconego jej 1 dolara. Do takiego wyniku przyczyniła się między innymi seria filmów "Igrzyska Śmierci"

3
MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Miejsce 7. Vin Diesel

Przynosi 40,30 dol. zysku za każdego zapłaconego mu 1 dolara, a wszystko dzięki kolejnej części "Szybkich i Wściekłych", których jest główną gwiazdą

4
Bulls Bulls

Miejsce 6. Chris Hemsworth

Przynosi 42,10 dol. zysku za każdego zapłaconego mu 1 dolara. Mimo występu w "Hakerze", który okazał się finansową klapą, wartość Hemswortha podnosi wcielenie się w komiksowego Thora w adaptacjach komiksów Marvela.

5
YVES HERMAN / REUTERS / REUTERS YVES HERMAN / REUTERS / REUTERS

Miejsce 5. Emma Stone

Najbardziej dochodowa aktorka ostatnich dwóch lat obecnie przynosi 54 dol. zysku za każdego zapłaconego jej 1 dolara. Stone spadła z podium powodu słabego wyniku filmu "Aloha"

6
Pr Photos Pr Photos

Miejsce 4. Gwyneth Paltrow

Przynosi 82,90 dol. zysku za każdego zapłaconego jej 1 dolara. Wyniki były by pewnie jeszcze lepszy, gdyby nie występ u boku najbardziej przepłacanego aktora Johnnego Deppa w "Bezwstydnym Mortdecaiu". Słaby wynik filmu z Deppem aktorka odrobiła jednak występem w ?Iron Man 3?.

7
A.Soc / PRPhotos.com / A.Soc / PRPhotos.com A.Soc / PRPhotos.com / A.Soc / PRPhotos.com

Miejsce 3. Scarlett Johansson

Przynosi 84,90 dol. zysku za każdego zapłaconego jej 1 dolara. Johansson ostatnio gra w samych hitach. Forbes policzył, że filmy "Avengers: Czas Ultrona", "Lucy" i "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" zarobiły w sumie 2,58 miliarda dolarów, honorarium aktorki stanowiło tylko 1 proc. tej kwoty.

8
Dave Norton / Featureflash / (c)Paul Smith/BULLS Dave Norton / Featureflash / (c)Paul Smith/BULLS

Miejsce 2. Mila Kunis

Przynosi 87,30 dol. zysku za każdego zapłaconego jej 1 dolara. Mimo występu w "Jupiter: Intronizacja", który ledwo zwrócił koszty produkcji Kunis zajęła drugie miejsce dzięki występom w takich hitach jak "Ted"  i "Oz Wielki i Potężny".

9
Fot. Film Frame Fot. Film Frame

Miejsce 1. Chris Evans

Przynosi 181,80 dol. zysku za każdego zapłaconego mu 1 dolara. Aby osiągnąć taki wyniki wystarczyło wcielić się w superbohatera Kapitana Amerykę, który ostatnio pojawił się w filmach "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" i "Avangers: Czas Ultrona"

10

Polecamy

11
Więcej na ten temat: celebryci, filmy, po godzinach