Niektóre z tych nazw mogą zmylić. Nie uwierzysz, że to polskie produkty!

kło
Ta polska firma zapełnia pewnie połowę szafek w naszych kuchniach.

Zaczęło się ćwierć wieku temu - w 1990 roku powstała firma Maspex Wadowice. Stworzyło ją pięciu polskich inżynierów. Przez pierwsze dwa-trzy lata ta polska firma zajmowała się tylko dystrybucją i pakowaniem dwóch artykułów spożywczych, czyli kakao i zabieraczy do kawy. Zaraz potem Maspex zaczął wprowadzać na rynek kolejne produkty, tym razem już wytwarzane przez siebie. Firma przejmowała inne zakłady, a jej oferta wciąż się rozszerzała. Otwierała oddziały zagranicą, przejmowała udziały firm zagranicznych. Budowała fabryki, centra logistyczne, magazyny.

Teraz produkty Maspeksu trafiają do 50 krajów na świecie, jest jednym z największych producentów w Europie Środkowo-Wschodniej i właścicielem wielu marek.
Co kupujesz od Maspeksu, chociaż nawet o tym nie wiesz?
mat. prasowe mat. prasowe

Malma

Marka kojarzona jest przede wszystkim z makaronami i słusznie.

1
mat. prasowe mat. prasowe

Cremona

Historyczny produkt, jeden  pierwszych. Zabiela kawę i nadaje jej śmietankowy smak.

2
mat. prasowe mat. prasowe

DecoMorreno

To nie tylko powszechnie kojarzone kakao. DecoMorreno LaFesta Chocolatta to również rozpuszczalny czekoladowy napój w czterech wariantach smakowych.

3
mat. prasowe mat. prasowe

DrWitt

Pod tą marką sprzedawane są soki i napoje, wzbogacone witaminami i minerałami. Każdemu ze smaków ?patronuje? inny składnik lub cecha: witalność, odporność, koncentracja, równowaga, właściwości antyoksydacyjne, błonnik.

4
mat. prasowe mat. prasowe

Caprio

To owocowe napoje, pomarańczowe, malinowe i inne, które w Rumunii można kupić pod marką Ciao.

5
mat. prasowe mat. prasowe

Tiger

Tiger to siła i moc, czyli napoje energetyzujące - orzeźwiające,  przywracające energię. Napój jest gazowany i zawiera taurynę oraz kofeinę, które działają na organizm mobilizująco.

6
mat. prasowe mat. prasowe

Lubella

Pod tą marką oferowane są makarony, mąki, kasze, paluszki słone i nie, gotowe sosy, płatki śniadaniowe

7
mat. prasowe mat. prasowe

Kubuś

To soki dla dzieci - powie każdy. Ale nie tylko. Kubuś to też napoje, woda z dodatkiem soku owocowego, musy owocowo-warzywne, lemoniada.

8
mat. prasowe mat. prasowe

Tarczyn

To owocowe smaki znane Polakom od prawie 50 lat. Ciekawostką są ukryte pod nakrętką podpowiedzi, co oznaczają trudne lub nietypowe słowa.

9
mat. prasowe mat. prasowe

Puchatek

Rozpuszczalny kakaowy napój wzbogacony jest w wapń i witaminy. Na deser można też wybrać czekodraże.

10
mat. prasowe mat. prasowe

Fruktus

Musztarda Kozacka marki Fruktus w wersji ostrej jest podobno szczególnie lubiana na południu Polski. Pod tą marką sprzedawane są też majonez i krem chrzanowy oraz koncentrat czerwonego barszczu i ocet, a jakby tego było mało również warzywne przetwory: ogórki konserwowe, buraczki, sałatki warzywne itd.

11
mat. prasowe mat. prasowe

Ekland

Rozpuszczalne napoje herbaciane są w dwóch wersjach: dla wszystkich i dla juniorów od trzeciego-czwartego roku życia. Do wyboru jest wiele smaków: malinowy, cytrynowy, wielooowocowy i inne. Na tym nie koniec produktów marki Ekland - to również słodziki oparte na bezkalorycznym i 400 razy słodszym od cukru sacharynianie sodu albo na 300 razy słodszej stewii.

12
mat. prasowe mat. prasowe

Tymbark

Są to soki, nektary, napoje gazowane i nie, ice tea, linia Owoce Świata i Vega, owocowe przekąski Fruktajl, czyli rodzaj przecierów, a także odwołującą się do wspomnień z lat 70. Cytronelę,

13
mat. prasowe mat. prasowe

Krakus

Marka znana od lat. Sygnowane są nią gotowe zupy w kartonach i ich koncentraty, np. barszcz czerwony, także ogórki konserwowe, chrzan oraz popularne: groszek, kukurydza i fasola w puszce.

14
mat. prasowe mat. prasowe

Kotlin

Ta marka również oferuje ketchupy, musztardy i koncentraty pomidorowe.

15
mat. prasowe mat. prasowe

Łowicz

Ta marka firmuje rozmaite produkty: gotowe sosy - klasyczne, włoskie i egzotyczne, gotowe dania - do wyboru do koloru: fasolki, pulpety i flaczki albo mięso z makaronem, kaszą lub warzywami przygotowane w ?kociołku?. Pod marką Łowicz sprzedawane sa też dżemy oraz konfitury, powidła, koncentraty pomidorowe, dodatki do mięs i syropy. To także powszechne w kuchni koncentraty pomidorowe.

16
mat. prasowe mat. prasowe

Włocławek

Produkty niezbędne w wielu kuchniach: koncentrat pomidorowy, musztarda, ketchup.

17
Więcej na ten temat: poradnik konsumenta, zakupy