Co pośladki mówią o jej zdrowiu?

KD
Moglibyśmy patrzeć na nie całymi dniami. Teraz będzie to miało swoje naukowe uzasadnienie - kształt pośladków może być ostrzeżeniem przed groźnymi chorobami!
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Co musisz wiedzieć?

Nie od dziś wiadomo, że z kształtu pupy można wyczytać charakter człowieka. Rumpologia - bo tak nazywa się ta dziedzina - staje się coraz popularniejsza, a ekspertów przybywa. Jednak mało kto wie, że ułożenie pośladków informuje również o potencjalnych problemach zdrowotnych, na przykład z sercem!

Oczywiście budowa ciała w dużej mierze jest uwarunkowana genetycznie. Pupę można modelować dzięki różnym ćwiczeniom, ale całkowicie jej struktury nie zmienimy. Zobacz, jakie są najpopularniejsze kształty pośladków i przed jakimi chorobami mogą one ostrzegać.

1
Źródło: Better But Challenge Źródło: Better But Challenge

Kwadratowa

Nadmiar tłuszczu bywa groźny, zwłaszcza w okolicy najważniejszych narządów, takich jak chociażby serce. Bardziej krągłe i pełne pośladki zmniejszają ryzyko pojawienia się podwyższonego poziomu cholesterolu. Sprzyjają jednocześnie produkcji hormonów odpowiedzialnych za gospodarowanie węglowodanami. Ponadto, pupa w kształcie H może oznaczać, że organizm przyjmuje duże dawki kwasu Omega-3, a ten - wspiera pracę mózgu. Dlatego nieco więcej tłuszczu w tej części ciała, może okazać się zbawienne dla pracy najważniejszych narządów.

2
Źródło: Better But Challenge Źródło: Better But Challenge

Okrągła

Okrągła pupa to generalnie dobry znak. Kobiety odznaczające się takim kształtem pośladków, z łatwością pracują nad figurą - tłuszcz odkłada się głównie w górnych partiach tej części ciała, a te bardzo łatwo uformować nawet najprostszymi ćwiczeniami. Jeśli natomiast pupa, mimo treningów, sprawia wrażenie "opadłej", może przestrzegać to przed problemami mięśniowymi.

3
Źródło: Better But Challenge Źródło: Better But Challenge

W kształcie serca

Tego typu pośladki to domena głównie starszych kobiet. Wiążą się ze spadającą liczbą estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Ich niedobór może prowadzić do zaburzeń miesiączkowania, a nawet - niepłodności!

4
Źródło: Better But Challenge Źródło: Better But Challenge

Trójkąt

Taka pupa może być poważnym ostrzeżeniem - tłuszcz odkładający się w wyższych partiach ciała (a kobiety z pośladkami w kształcie V miewają ku temu tendencje) bywa niezwykle niebezpieczny, czasem prowadzi wręcz do zawału! Jeśli zauważymy u kobiety takie pośladki, warto delikatnie, namówić ją na ćwiczenia - jeśli te nie pomogą, powinno się sprawdzić pracę hormonów.

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Choroby

Dużo trudniej ocenić zdrowie po męskich pośladkach. Jak podkreślają naukowcy, pupy panów różnią się między sobą bardziej, niż te kobiece. Jednak różne dolegliwości w tej części ciała, mogą być objawami bardzo poważnych chorób - w tym nowotworu! Dlatego choć hemoroidy dotykają niemal co drugiego mężczyznę na świecie, warto profilaktycznie badać jelita. Zachęca do tego m.in. ta kampania społeczna:

6
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Warto

Warto ćwiczyć, nie tylko ze względu na poprawę swojego wyglądu. Wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie, a brak efektów, mimo intensywnych treningów - jak już wskazywaliśmy - może być asumptem do przebadania się.

Ważne jest także noszenie odpowiedniej bielizny, gdyż wiele materiałów sprzyja rozprzestrzenianiu się infekcji bakteryjnych.

7
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Podsumowanie

Pamiętaj - to jedynie luźne wskazówki, opracowane w oparciu o specjalistyczne badania. Kształt pupy twojej partnerki nie musi od razu oznaczać poważnych chorób. Warto jednak zwracać uwagę na niepokojące oznaki. Wszak lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?

8
Więcej na ten temat: ciało, zdrowie