Najgroźniejsi seryjni mordercy w historii. To oni zamordowali najwięcej osób

mk
Ich zbrodnie szokowały cały świat, a często przez lata pozostawali nieuchwytni. Zabijanie było dla nich niemalże chlebem powszednim, nierzadko mieli na swoim koncie nawet kilkaset ofiar. Prezentujemy listę dziesięciu najgroźniejszych seryjnych morderców w historii.
Police Police

10. Gary Ridgway - "Zabójca znad Zielonej Rzeki"

Amerykańskiemu mordercy udowodniono 49 zbrodni, przyznał się do 71. Policja podejrzewa jednak, że dokonał ich łącznie ponad 90.

Gary Ridgway urodził się w 1949 r., pracował jako lakiernik samochodowy. Morderstw dokonywał w latach 80. i 90. ubiegłego stulecia, jego ofiarami padały prostytutki. Jego przydomek "Zabójca znad Zielonej Rzeki" podchodzi od rzeki Green River, przy której porzucał ciała. Został złapany w 2001 r., sąd skazał go na 50 wyroków dożywocia.

1
policja policja

9. Anatolij Onoprijenko - "Bestia z Żytomierza", "Obywatel O."

Ukraińskiemu mordercy udowodniono 52 zbrodnie. Mogło być ich jednak znacznie więcej.

Anatolij Onoprijenko urodził się w 1959 roku. Mężczyzna wybierał domy stojące na uboczu, wkraczał tam z bronią i mordował mężczyznę, następnie kobietę i dzieci, a następnie podpalał budynek. Zabijał również ewentualnych świadków, którzy pojawiali się na jego drodze.

W 1999 r. został skazany na karę śmierci, ostatecznie w wyniku moratorium zamieniono karę na dożywotnie więzienie. Onoprijenko zmarł w 2013 r. na zawał serca.

2
Youtube.com Youtube.com

8. Andriej Czikatiło - "Rzeźnik z Rostowa"

Cziktaile udowodniono 53 morderstwa, najprawdopodobniej popełnił ich 56.

Andriej Cziktaiło urodził się na Ukrainie w 1936 roku. Pierwszego morderstwa dokonał w 1978 roku, w bestialski sposób zabijał kobiety i dzieci, często posuwając się także do gwałtu i kanibalizmu. Został aresztowany w 1990 roku, podczas przesłuchania przyznał się do morderstw. Został skazany na śmierć, rozstrzelano go w 1994 roku. Przed egzekucją powiedział: "Teraz mój mózg powinien zostać zabrany i zbadany, kawałek po kawałku, aby już nigdy nie było nikogo takiego".

3
mat. hist. mat. hist.

7. Abdul Djabar

Zabił łącznie 65 chłopców i mężczyzn, chociaż podejrzewa się, że liczba morderstw mogła wynieść nawet ponad 300.

Pochodzący z Afganistanu seryjny morderca miał swoją własną metodę zabijania - dusił ofiary turbanem i je gwałcił. Został zatrzymany podczas próby kolejnego morderstwa. Powieszono go w październiku 1970 roku.

4
screen Youtube.com screen Youtube.com

6. Yang Xinhai

Chiński seryjny morderca dokonał 67 zabójstw i 23 gwałtów.

Urodził się w 1968 roku. Nocą wchodził do domów swoich ofiar i bez skrupułów mordował mieszkańców z użyciem m.in. młotków, siekier i łopat. Dokonywał także gwałtów;  od jednej z ofiar zaraził się wirusem HIV.

Zatrzymano go w 2003 r. Został skazany na karę śmierci i rozstrzelany w 2004 r.

5
police police

5. Kampatimar Shankariya

Indyjskiemu mordercy udowodniono zabójstwo 70 ofiar.

Urodził się w 1952 r. Swoje ofiary mordował za pomocą młotka. Skazano go na śmierć i powieszono w 1979 roku. Jak twierdził, zabijanie przynosiło mu przyjemność. Krótko przed powieszeniem przyznał, że nikt nie powinien być taki, jak on.

6
screen Youtube.com screen Youtube.com

4. Pedro Rodrigues Filho

Udowodniono mu 71 morderstw, chociaż mógł ich popełnić ponad 100.

Pedro Rodrigues Filho urodził się w Brazylii w 1954 r. Pierwszego morderstwa dokonał jako 14-latek. Zamordował wówczas wiceburmistrza miasta za to, że zwolnił jego ojca pracującego jako strażnik w szkole. Zabijał także osoby, które podejrzewał o związek ze śmiercią swojej partnerki zamordowanej przez gang narkotykowy. Zabił też własnego ojca, który zamordował matkę mężczyzny za pomocą maczety.

W 1973 r. został skazany na więzienie, zabił potem ok. 50 współwięźniów. W 2003 r. skazano go na 128 lat więzienia, mimo to został wypuszczony w 2007 r. Aresztowany ponownie w 2011 r.

7
police police

3. Daniel Camargo - "Bestia z Andów"

Udowodniono mu 72 morderstwa, mógł ich popełnić ponad dwa razy więcej.

Daniel Camargo urodził się w 1930 r. w Kolumbii. W rodzinnym kraju dokonał gwałtu i morderstwa na dziewięcioletniej dziewczynce, w 1986 r. uciekł z więzienia do Ekwadoru, gdzie także dopuścił się wielu zbrodni. Aresztowano go w 1988 r. Został skazany na dożywocie w 1989 r.

Carmago w listopadzie 1994 r. sam został zamordowany przez krewnego jednej z ofiar, który postanowił wymierzyć mężczyźnie sprawiedliwość.

8
police police

2. Pedro López

Udowodniono mu 110 morderstw, mogło być ich jednak nawet trzykrotnie więcej.

López urodził się w 1948 roku w Kolumbii. Jako 8-latek został wyrzucony z domu po tym, gdy odbył stosunek seksualny z jedną ze swoich sióstr. W Bogocie został zgwałcony przez mężczyznę, a później, według swoich relacji, molestowany przez nauczycielkę. W wieku 18 lat kradł samochody i za to trafił do więzienia, gdzie, jak twierdził, był gwałcony przez współwięźniów.

Przeniósł się do Peru, gdzie zaczął mordować małe dziewczynki. Morderstw dokonywał także w Kolumbii i Ekwadorze. W 1980 roku został skazany na dożywocie, w 1994 roku został zwolniony i deportowany do Kolumbii. Tam ponownie aresztowano go i uznano za chorego psychicznie. W 1998 r. wyszedł z przepustki ze szpitala psychiatrycznego w Bogocie i nie wrócił. Jest poszukiwany przez Interpol.

9
police police

1. Luis Garavito - "Bestia"

Według oficjalnych danych, zamordował 138 osób, ofiar mogło być nawet ponad 300.

Garavito urodził się w 1957 roku w Kolumbii. Jego ofiarami były najczęściej dzieci w wieku od 6 do 16 lat pochodzące z biednych rodzin. Garavito podchodził do nich na ulicy, proponował prezenty lib pieniądze. Po zdobyciu ich zaufania molestował swoje ofiary, gwałcił i w brutalny sposób zabijał. Ciała wielu z zamordowanych osób nosiły ślady ciężkich tortur.

Został aresztowany w 1999 r. Ze względu na współpracę z policją ostatecznie skazano go na 22 lata więzienia. Może zostać wypuszczony nawet wcześniej za dobre sprawowanie.

10
Więcej na ten temat: wiadomości ze świata, wydarzenia