Nowoczesne urządzenia dla wiecznie się spieszących

Jolanta Głodowska
A bo szef, korepetycje córki, auto nawaliło... Dobra dobra, już się nie tłumacz tylko zobacz te maszyny - to najlepszy sposób na zaoszczędzenie nieco czasu.

Cinder

Lubicie dania z grilla, ale nie macie czasu stać nad urządzeniem i pilnować potrawy? Grill elektryczny Cinder pomoże wam w tym. Jest bardzo precyzyjny i ma superdokładny termometr. Co więcej, jego grzałki nagrzewają się (i chłodzą) dziesięć razy szybciej niż w zwykłym grillu elektrycznym, co bardzo skraca czas oczekiwania na potrawę. Nie wiecie, ile w ogóle czasu potrzeba na przygotowanie pysznej karkóweczki? Do Cindera dołączono aplikację. Wy wybieracie przepis, a urządzenie samo zrobi resztę, czyli wybierze właściwą temperaturę, a gdy potrawa będzie gotowa, poinformuje was komunikatem na ekranie smartfona. Zaoszczędzony czas na staniu przy grillu, możecie wykorzystać znacznie przyjemniej...

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Manekin do prasowania

Nudzi was prasowanie? Jesteście tak zabiegani, że wolicie iść w pogniecionej koszuli (licząc, że się po drodze sama wyprostuje), bo nie macie czasu na prasowanie? Dla takich jak wy wymyślono manekiny parowe. Naciągasz na nie np. koszulę, uzupełniasz pojemnik z wodą, naciskasz guziczek i magia! Samo się prasuje! W najnowszych urządzeniach możesz programować cały cykl - parowanie, nadmuch ciepłym i zimnym powietrzem, a także dostosowanie do ubrań każdego domownika szerokości ramion i wielkości korpusu. Urządzenie prasuje, a Wy w tym czasie chwytacie za tablet i zlecacie ekspresowi zrobienie świetniej kawy...

Eolo robot manekin do prasowania - sa01

2

GranBaristo Avanti

Tym ekspresem do kawy możecie sterować poprzez Bluetooth. Zamiast tradycyjnego pilota używacie np. tablet lub smartfon z systemami Android lub iOS. Jak to działa? Pracujecie, każda chwila dla Was jest ważna, ale królestwo byście oddali za filiżankę espressso. Nie odrywając się od biurka, na tablecie programujecie kawę. I za chwilę roznosi się cudowny jej aromat. GranBaristo działa do 10 metrów i przygotowuje 18 rodzajów napoju. Niestety, po kawę musicie pójść sami, no chyba, że ustawicie ekspres w zasięgu ręki.

3

Roller Buggy

Znakomity sprzęt dla wiecznie spieszącej się mamy. Roller Buggy to połączenie wózka dziecięcego z hulajnogą. Dzięki niemu błyskawicznie pokonacie każdy dystans. "Pojazd" jest wyposażony w system kontroli prędkość i hamowania, wszak bezpieczeństwo wasze i waszego pasażera jest najważniejsze. Taka wózkohulajnoga to także świetny sprzęt dla mam walczących z wagą - koniec wymówek, że nie macie czasu na gimnastykę! No i znakomity relaks dla tatusiów.

4

Scootercase

Walizki na kółkach to standard, teraz Samsonite proponuje nowe rozwiązanie dla śpieszących się na samolot biznesmenów - walizkę połączoną z hulajnogą. Dzięki niej nie ucieknie wam żaden samolot, nawet gdybyście na Heathrow (Londyn) musieli w ciągu kwadransa zmienić gate z 5 na 56. Co więcej, nie musicie tachać ciężkiego bagażu, a runda przez lotnisko jest dodatkowo znakomitą gimnastyką dla mięśni. Mknąc, możecie być pewni, że nikt was nie tylko nie zatrzyma, ale i ustąpi drogę. Bo kto chce być rozjechany przez hulajnogę? A może jeszcze zostanie trochę czasu na szybką kawę?

5

Prestigio MultiKey

Czas wychodzić, a tu znowu klucze do samochodu "ktoś" schował, a komórka gdzieś się zawieruszyła? Wybawieniem jest Presitigo, czyli lokalizator zaginionych rzeczy. Kiedyś takie urządzenia działały na pilota, dziś należy pobrać aplikację MultiKey dostępną za darmo w serwisie MultiStore. Kliknięcie w aplikację pozwoli odnaleźć podłączone urządzenia mobilne lub klucze czy inne przedmioty, do których dołączyliście MultiKey.

6
Więcej na ten temat: gadżety, kuchnia