Robert Lewandowski. Siedem anegdot z dzieciństwa, o których nie wiesz

Jolanta Korucu
W księgarniach ukazała się autoryzowana biografia Roberta Lewandowskiego dla dzieci. Fantastycznie napisana książka wyszła spod pióra Dariusza Tuzimka, dziennikarza sportowego. Powinien przeczytać ją każdy kilkulatek, który ma marzenia - nie tylko o zostaniu wielkim piłkarzem. Oto najciekawsze anegdoty z dzieciństwa o Lewym
Facebook Facebook

Relacja z siostrą

Robert ma o trzy lata starszą siostrę. Kiedy Milena miała pilnować brata i nie pozwalała mu wychodzić, nawet na trening Robert miał swoje sposoby, aby uwolnić się z uścisku siostry. "Waliłem ją w piszczel, żeby mnie puściła. Była większa, musiałem sobie jakoś radzić? - czytamy w biografii "Lewandowski Wygrane Marzenia" wydanej przez Egmont.

1
MICHAELA REHLE/REUTERS MICHAELA REHLE/REUTERS

Ksywka

Robert jako dzieciak trafił do Varsovii i tam spędził siedem lat. Koledzy i trenerzy z klubu nazywali o Bobek.

2
EFREM LUKATSKY/AP EFREM LUKATSKY/AP

Pierwsze zauroczenie

Po przyjeździe z pierwszego zagranicznego turnieju w niemieckim Straelen, na granicy niemiecko-holenderskiej Robert wrócił zauroczony ilością boisk oraz tym, że są trawiaste. Sam trenował na piaszczystej nawierzchni Varsovii, czyli "Sahary".

3
archiwum domowe archiwum domowe

Tata

Tata Roberta był judoką. Ojciec, choć uważał że szkoda syna do judo, pokazywał mu chwyty. Kiedy Robert miał 12 lat udało mu się powalić tatę. A to był wyczyn bo ojciec miał ponad metr osiemdziesiąt.

4
FOT. KUBA ATYS FOT. KUBA ATYS

Komunia czy mecz

Piłka stała się pasją całej rodziny, a skale pokazuje pewne wydarzenie opisane w biografii. W dniu, w którym Robert szedł do komunii świętej wypadał także termin meczu Varsovii. Zdarzenia te zachodziły na siebie. Ojciec Roberta poszedł więc do parafii i poprosił o skrócenie mszy. Ksiądz się zgodził. Robert przystąpił do komunii i wyrobił się na mecz.

5
RALPH ORLOWSKI / REUTERS / REUTERS RALPH ORLOWSKI / REUTERS / REUTERS

Przyjaciel

Piłkarz ma to szczęście, że w drużynie juniorów w Varsowii spotkał przyjaciela, Tomka Zawiślaka. Panowie trzymają się razem do dziś. Tomek odpowiada m.in. za funpage Roberta. Był też świadkiem na jego ślubie. Okazuje się jednak, że Robert był bardzo skryty jeśli chodzi o sprawy sercowe. Nie zdradził się, że ma dziewczynę. Tomek zobaczył parę razem i tak się dowiedział o istnieniu Ani, miłości Roberta.

6
Facebook Facebook

Mama

Z biografii wyłania się obraz mamy idealnej. Nie dość, że rozumiała pasję Roberta to jeszcze pomagała synowi w jej rywalizacji odwożąc o na treningi. W ciągu kilku lat spędziła za kółkiem setki godzin - czytamy w biografii. A dziś? Nie wciska w syna pierogów i bigosu na święta. Szanuje jego zdrowy tryb życia.

7

Biografia

"Lewandowski Wygrane Marzenia", autorstwa Dariusza Tuzimka, wyd. Egmont

8

Polecamy

9