10 aplikacji mobilnych dla imprezowiczów. Zobacz, z których warto korzystać!

Jakie kluby są najatrakcyjniejsze w danym mieście? Jak dojechać z jednego lokalu do drugiego, jak wrócić do domu? Pomogą nam w tym imprezowe aplikacje. Zobaczcie dziesięć z nich, które naszym zdaniem wydają się najciekawsze i najbardziej przydatne.
fot. Adam Kozak/ Agencja Wyborcza.pl fot. Adam Kozak/ Agencja Wyborcza.pl

PartyMap

W tej aplikacji znajdziesz informacje o aktualnie odbywających się wydarzeniach takich jak imprezy, koncerty, stand-up, seanse kina letniego i samochodowego, imprezy karaoke, warsztaty, imprezy dla dzieci, wydarzenia sportowe, imprezy modowe czy spacery organizowane przez Miasto. Jest dostępna na system Android.

Działa w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Trójmieście - Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz na Śląsku - w Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach, Bytomiu, Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Tychach i Dąbrowie Górniczej.

Informacje o wydarzeniach są na bieżąco aktualizowane, w każdym tygodniu znajdziesz informacje o ponad 1500 wydarzeniach odbywających się w mieście. Oprócz wydarzeń dzisiejszych możesz przejrzeć także te, które będą miały miejsce w najbliższych dwóch dniach.

1
Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

PituPitu

Ta aplikacja za pomocą kalendarza prezentuje bogatą ofertę wydarzeń w konkretnym mieście. Zawiera listę wybranych klubów, pubów, restauracji, kawiarni, szotbarów i innych. Podpowie również jak dotrzeć w dane miejsce. Aplikacja jest przeznaczona na systemy Android, iOS.

Obsługuje miasta: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Olsztyn, Toruń.

2
Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

Going

To kolejny niezbędnik bywalców najciekawszych wydarzeń w mieście: kino, teatr, imprezy, koncerty, spotkania, targi. Pozwoli także na zakup biletu na dane wydarzenie. Dostępna jest na systemy Android i iOS.

Działa jak codzienny kalendarz kulturalny, który zawsze mamy pod ręką. W aplikacji samemu można oznaczać i zapisywać najciekawsze dla was wydarzenia, by o niczym nie zapomnieć, nie zagubić ważnej daty w codziennym biegu i mieć wszystko w jednym miejscu.

3
Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

iTaxi

Aplikacja pozwoli bezpiecznie wrócić do domu taksówką. Dzięki niej możecie zamówić taksówkę bez dzwonienia. Jest dostępna na tabletach i telefonach z systemami iOS i Android.  iTaxi to najszybciej rozwijająca się polska sieć z aplikacją do zamawiania taxi.

Działa w ponad 100 miastach w całej Polsce, łącząc kierowców korporacyjnych i niezrzeszonych. Wybierasz auto na mapie, zamawiasz je i już - obserwujesz jak taksówka do ciebie jedzie. W aplikacji znajdziesz mapę z aktualnym rozmieszczeniem taksówek w swoim mieście i listę kierowców znajdujących się w Twojej okolicy. Wyboru dokonujesz na podstawie: ceny, czasu dojazdu, marki i modelu auta, ocen kierowcy i wielu innych kryteriów.

Możliwe jest także filtrowanie samochodów według trzech standardów: Economic, Comfort, Premium. Dostępne są też taksówki przyjazne zwierzętom, z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz większą liczbą miejsc, jeśli zabierasz znajomych.

4
Fot. Łukasz Głowala/Agencja Gazety Fot. Łukasz Głowala/Agencja Gazety

Uber

To coraz popularniejsza w Polsce aplikacja amerykańskiej korporacji zajmująca się przewozem osób. Po zainstalowaniu jej wystarczy w ustawieniach swojego konta dodać numer karty płatniczej, włączyć geolokalizację i gotowe - możemy zamówić kierowcę na dowolny adres, w kilku miastach w Polsce (i kilkudziesięciu na świecie).

Największe plusy? Nowe samochody ze zweryfikowanymi kierowcami, płatność bezgotówkowa, brak konieczności łączenia się telefonicznie z operatorem (wszystko robimy z poziomu aplikacji), dokładna informacja na temat trasy, którą jechaliśmy - po każdym przejeździe otrzymujemy maila z mapą, na której jest zaznaczona przebyta przez nas droga. Bezcenne dla przemęczonych imprezowiczów, którzy chcą sobie przypomnieć wszystkie ruchy wykonane poprzedniego wieczoru.

5
Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Jakdojade

To aplikacja dla ekofanów, oszczędnych, lub po prostu wielbicieli komunikacji miejskiej. Wszystkie trasy autobusów, tramwajów, trolejbusów, kolejek z 21 miast Polski w jednym miejscu. Po podaniu miejsca odjazdu i tego docelowego, jakdojade.pl pokaże ci optymalne połączenie, według wybranych preferencji - najszybsze lub bez przesiadek. Aplikacja hest dostępna na telefony i tablety z systemami Android, iOS, Windows Phone.

 

Obsługiwane miasta: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów, Grudziądz, Inowrocław, Jelenia Góra, Katowice (GOP), Kraków, Leszno, Lublin, Łódź, Olsztyn, Piła, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

 

 

 

6
Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

Yelp

W Yelp znajdziesz m.in. kluby, restauracje i puby z całego świata. Bogate w funkcje społecznościowe - dzięki ocenom innych użytkowników możesz poznać opinie różnych osób na temat konkretnego lokalu, imprezy, wydarzenia. Nie tylko dla turystów - przydatne dla każdego mieszczucha, który gubi się w natłoku nowych miejsc i nigdy nie wie, które wybrać.

Dostępne na Android, iOS, Windows

7
Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazety Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazety

Shazam

Ta aplikacja przejdzie z pomocą wszystkim, którzy chcą móc odtworzyć w domu klimat weekendowej imprezy. Sprytna aplikacja od razu rozpozna, jaki jest tytuł i wykonawca kawałka, który leci gdzieś w tle, zapamięta twój wybór i poda ci tekst danego utworu.

Jest dostępna na Android, iOS, Windows.

8
fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl

Swarm

Ta aplikacja jest idealna dla imprezowiczów lubiących zmienianie miejscówek i spotykanie znajomych. Wystarczy, że po zalogowaniu włączymy lokalizację - nie musimy już meldować się w miejscu, które odwiedzamy. Aplikacja będzie udostępniać wybranym znajomym nasze położenie. Świetną funkcjonalnością jest też możliwość wysyłania grupowych wiadomości, widocznych dla znajomych, dzięki temu w parę sekund możemy zorganizować wielką imprezę pełną znanych nam osób.

9
Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Tinder

Najpopularniejsza aplikacja randkowa tak naprawdę służy nie tylko do zawierania stricte romantycznych znajomości. Jej funkcje pozwalają na znalezienie rówieśników, którzy znajdują się w bliskiej od nas odległości, jak i tych, z którymi mamy wspólnych znajomych na Facebooku. Jeżeli jesteś samotny w obcym mieście, a masz chęć poimprezowania z kimś nowym, to Tinder nadaje się do tego bezbłędnie.

10
Więcej na ten temat: poradnik konsumenta, usługi