Pięć dowodów na to, że polska reprezentacja jest lepsza od niemieckiej

szykru
Polska zremisowała z Niemcami 0:0. Wystarczy, że Niemcy wygrają lub zremisują z Irlandią Północną i mamy pewny awans z grupy.
Łącznie z czwartkowym meczem w ramach tegorocznego Euro, Polska rozegrała z Niemcami 10 meczów. Bilans tych spotkań nie wygląda dla nas korzystnie - 6 przegranych, 3 remisy i 1 zwycięstwo. Niezależnie jednak od ostatecznego wyniku, mamy dowody na to, że nasza reprezentacja jest znacznie lepsza niż aktualni mistrzowie świata! :)
Agencja Gazeta/Kuba Atys/YouTube/all goals Agencja Gazeta/Kuba Atys/YouTube/all goals

Trener z większą kulturą

Adam Nawałka to klasa sama w sobie. Starannie ułożone włosy, idealnie dopasowana garderoba i wzorowe zachowanie w czasie meczów kadry.

Niestety to ostatnie określenie zupełnie nie pasuje do trenera naszych zachodnich sąsiadów. Doskonałym tego przykładem jest nagranie z meczu Niemcy-Ukraina.

1
MICHAEL DALDER/REUTERS MICHAEL DALDER/REUTERS

Mamy lepszych napastników

Lewandowski i Milik - dwójka naszych podstawowych napastników jest zdecydowanie lepsza od swoich niemieckich odpowiedników. Polski duet w eliminacjach do ME w sumie zdobył 19 bramek, a Robert Lewandowski ostatecznie zakończył ten ranking z mianem króla strzelców.

Dla porównania, Thomas Mueller zdobył 9 bramek - najwięcej w swoim zespole. Drugi w kolejności był Max Kruze, który nawet nie pojechał na Euro do Francji.

2
MURAD SEZER/REUTERS/ Agencja Gazeta/Kuba Atys MURAD SEZER/REUTERS/ Agencja Gazeta/Kuba Atys

Nasi Polacy są lepsi, niż ich Polacy

Bayern Monachium, Borussia Dortmund, AS Roma, Ajax Amsterdam - to tylko niektóre z wielkich klubów, w jakich grają nasi kadrowicze.

Z kolei, w drużynie niemieckiej, jedyny Polak - Lukas Podolski - gra w tureckim Galatasaray Stambuł.

3
Agencja Gazeta/Kuba Atys Agencja Gazeta/Kuba Atys

Lepsi kibice

Tutaj nie ma co się dużo rozpisywać, wystarczy obejrzeć to wideo:

4
Reuters/FRANCOIS XAVIER MARIT/Twitter/Łączy Nas Piłka Reuters/FRANCOIS XAVIER MARIT/Twitter/Łączy Nas Piłka

Mniej znaczy więcej

Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej w swojej historii zdobyła: 4 mistrzostwa świata i 3 mistrzostwa Europy. Ponadto, również cztery razy zajmowała drugie miejsce zarówno w mistrzostwach świata jak i Europy. Oznacza to tylko jedno. Jeżeli Niemcy zdobyliby kolejny Puchar Europy, z pewnością musieliby dokupić następną szafę, aby wyeksponować najnowsze trofeum.

Dlatego również w tym aspekcie polska reprezentacja jest lepsza. Mamy na swoim koncie złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Monachium i dwa srebrne medale za IO w Montrealu i Barcelonie. Poza tym w swojej małej kolekcji posiadały również dwa puchary za trzecie miejsce w mistrzostwach świata - RFN i Hiszpania.

5
Więcej na ten temat: euro 2016, wiadomości sportowe, wydarzenia