Ma szacun na dzielni i zna Raula. Czego nie wiedziałeś o Kamilu Gliku?

olasup
Kariera Kamila Glika nie należała do łatwych. Na początku musiał przełknąć wiele gorzkich słów. Piłkarz udowodnił jednak, że wszyscy, którzy nie chcieli na niego postawić, mylili się. Kim naprawdę jest Kamil Glik?
Twitter / @kamilglik25 Twitter / @kamilglik25

Pół-Polak, pół-Niemiec

Kamil Glik ma podwójne obywatelstwo - polsko-niemieckie. W jego niemieckim paszporcie widnieje nazwisko Glück. Pomimo że piłkarz podkreśla, że czuje się Polakiem, przyznaje, że niemiecki paszport się czasem przydaje.

Skąd niemieckie obywatelstwo Glika? Jego dziadek podczas II wojny światowej został zmuszony do wstąpienia dla Wermachtu.

1
Twitter / @kamilglik25 Twitter / @kamilglik25

Chłopak z osiedla

Glik urodził się i wychowywał na śląskim, górniczym osiedlu o mylącej nazwie "Przyjaźń". To jedna z najstarszych dzielnic Jastrzębia-Zdroju, zostało zbudowane przy kopalni węgla kamiennego "Jastrzębie". Osiedle nie cieszyło się kiedyś najlepszą sławą - przez wiele lat uznawano je za bardzo niebezpieczne.

2
AG AG

Niedoceniony

Wiele osób mówiło Kamilowi Glikowi, że nie ma ani warunków ani talentu do gry w piłkę nożną. Kamil Glik pokazał im jednak, że ciężką pracą można dojść do wszystkiego. Koledzy ze szkółki piłkarskiej wspominają, że Kamil nie odpuszczał nigdy - trenował w każdej wolnej sekundzie.

Ciężka praca otworzyła mu drzwi do włoskiego klubu Torino. Od połowy lipca 2013 roku jest kapitanem włoskiej drużyny. Stał się również filarem polskiej kadry - Adam Nawałka, ustawiając drużynę, jego wybiera jako jednego z pierwszych.

3
Eric Gaillard / REUTERS Eric Gaillard / REUTERS

Kolega Raula

W 2007 roku Kamil Glik trafił do Realu Madryt. Kamil wspomina, że podczas pobyt w Hiszpanii często bywał w tamtejszym salonie odnowy biologicznej. Podczas jednej z wizyt usłyszał "Cześć Kamil, co u ciebie słychać?" od legendarnego piłkarza Realu i jednego z najlepszych napastników na świecie - Raula Gonzaleza.

Pomimo że Glik nie dane było zagrać w pierwszym składzie podczas ważnych meczy hiszpańskiej drużyny, to miał okazję poznać oraz trenować z największymi gwiazdami piłki nożnej na świecie.

4
GIORGIO PEROTTINO/REUTERS GIORGIO PEROTTINO/REUTERS

Szacun na dzielni

Po powrocie z Hiszpanii w 2008 roku dołączył do Piasta Gliwice na dwa sezony. Ogromny szacunek kibiców tego klubu zdobył jednak dopiero, gdy Glik grał już w Torino. Po wygranym meczu z Anglią kibice zauważyli, że Kamil miał na sobie rękawice z herbem tego polskiego klubu. Sportowiec przyznaje, że jest emocjonalnie związany z drużyną ze Śląska.

5
KUBA ATYS KUBA ATYS

Żal za Euro 2012

Kamil Glik dostał się do szerokiej kadry wybranej przez Franciszka Smudę. Niestety ostatecznie selekcjoner postanowił wykreślić go z listy piłkarzy. Glik, pomimo dużych nadziei, nie wystąpił na polsko-ukraińskim Euro.

Rozżalony sportowiec mówił potem, że trener nie podał mu nawet żadnego powodu. Smuda powiedział wtedy, że jest z Glika zadowolony, ale i tak nie puści go na europejskie mistrzostwa.

6
Twitter / kamilglik25 Twitter / kamilglik25

Mąż i ojciec

Kamil Glik od jakiegoś czasu jest szczęśliwym mężem Marty Glik. Para doczekała się córeczki Wiktorii.

7
Więcej na ten temat: euro 2016, glik, wiadomości sportowe, wydarzenia