Polak - fotograf. To niewiarygodne ile zdjęć robimy miesięcznie

Dwie trzecie Polaków robi miesięcznie pond 30 fotografii. Równie często używa do tego aparatu cyfrowego jak i smartfona. Jak często dzielimy się zdjęciami w mediach społecznościowych? - oto wyniki badań "Zoom na Polaków" zleconych przez empikfoto.pl
Empikfoto.pl Empikfoto.pl

Robimy 30 zdjęć, udostępniamy od 1 do 5

2/3 Polaków wykonuje ponad 30 zdjęć miesięcznie. Co ciekawe, tylko kilka z nich trafia na tablice portali społecznościowych. Ponad połowa badanych publikuje średnio 1-5 zdjęć miesięcznie, a 29 proc. nie udostępnia ich w ogóle. W czołówce najczęściej publikowanych fotografii są te z życia codziennego (40 proc.) i rodzinne (33 proc.). Zaraz po nich, trzecie miejsce zajmuje popularne obecnie "selfie", które wykonuje co trzeci badany.

1
Empikfoto.pl Empikfoto.pl

Smartfon vs aparat cyfrowy

Polacy najczęściej wykonują zdjęcia aparatem cyfrowym i smartfonem (kolejno 49 proc. i 48 proc.). Zbliżony wynik oznacza, że smartfony zaczynamy traktować  na równi z klasycznymi aparatami. Potwierdzają to również dane wewnętrzne serwisu empikfoto.pl. W 2008 roku zdjęcia z telefonu stanowiły zaledwie 3 proc. wywoływanych zdjęć, w 2012 odsetek ten wynosił 7 proc., a w 2016 roku osiągnął aż 37 proc.

2
Empikfoto.pl Empikfoto.pl

Robimy zdjęcia rodziny, wywołujemy te z podróży

Najczęściej wykonujemy zdjęcia rodziny (70 proc.), zdjęcia z życia codziennego (52 proc.) i własnych dzieci (49 proc.). Wywołujemy najchętniej zdjęcia zrobione podczas wakacyjnych wyjazdów i podróży (44 proc.)

3
Empikfoto.pl Empikfoto.pl

Słabość do papieru mają kobiety

W kwestii wywoływania zdjęć prym zdecydowanie wiodą kobiety. Do wywoływania zdjęć przyznało się aż 86 proc. badanych pań. Zamiłowanie do fotografii w formie papierowego albumu czy fotogadżetu nie jest udziałem tylko osób starszych - 58 proc. respondentów badania "Zoom na Polaków" to osoby w wieku 18-30 lat.

4