Spotkanie bez awantur? Tych tematów lepiej nie poruszać

Jolanta Korucu
Jeśli nie chcemy spalić dopiero rozpoczynającej się rozmowy albo wdać się w nieprzyjemną słowną utarczkę, lepiej nie poruszać pewnych tematów. Oto lista gorących i drażliwych kwestii

Zarobki i warunki zatrudnienia

Wysokość comiesięcznego przelewu i rodzaj umowy o pracę to w Polsce temat tabu. Ktokolwiek próbowałaby wyciągnąć takie informacje z nowo poznanego rozmówcy, skreśla szansę na dalszą znajomość. Nie działa też argument, że "w Anglii wszyscy mówią o pieniądzach?". Stare powiedzenie "Co kraj, to obyczaj", nie traci na popularności.

1

Wygląd

"Ojej, zupełnie inaczej sobie wyobrażałem panią podczas rozmowy telefonicznej" - takie zdanie może skonsternować rozmówcę. W sumie nie wiadomo, czy jest komplementem, czy też nie. Źle widziane są także aluzje tyczące się czyjejś wagi, wzrostu, koloru włosów. Kwestia wyglądu nie powinna podlegać ocenie drugiej strony.

2
SŁAWOMIR KAMIŃSKI SŁAWOMIR KAMIŃSKI

Sytuacja polityczna

Dyskusje polityczne mogą poróżnić najlepszych przyjaciół, a co dopiero nieznajomych. Dlatego nie mając ochoty na rozpoczęcie politycznej kłótni lepiej nie wchodzić na ten grząski grunt.

3
FOT. MATTHEW ASLETT FOT. MATTHEW ASLETT

Kwestia uchodźców

Z wrześniowego sondażu CBOS wynika, że 56 proc. Polaków jest za przyjęciem, przynajmniej na pewien czas, uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi. To oznacza, że statystycznie łatwo spotkać przeciwników takiego stanowiska. Nie mając ochoty na spory wokół tematu uchodźców, nie warto dać się wmanewrować w populistyczną dyskusję.

4
fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Wyznanie

Kwestie wiary są prywatną prawą każdego człowieka. Nietaktem jest pytanie o wyznanie. Jeszcze większym - dopytywanie, czy rozmówca chodzi do kościoła albo czy modli się odmawiając różaniec.

5
Więcej na ten temat: jolanta korucu, ludzie, styl życia