Red Bull Illume czyli najlepsze zdjęcia akcji 2016 roku

mif
Red Bull Illume to międzynarodowy konkurs fotograficzny, którego tematem przewodnim jest przygoda, sport i akcja. 5646 fotografów ze 120 krajów wzięło udział w tegorocznej edycji konkursu. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez 53 sędziów.

Sankt Petersburg, Rosja/ Victor Sukhorukov

Zdjęcie zostało zrobione w momencie skoku spadochronowego Rosjanina, Semena Lazareva. Mężczyzna w wielkiej mgle zdecydował się na skok z 40-metrowej latarni morskiej.

1

Talin, Estonia/ Jaanus Ree


Autor zdjęcia sfotografował swojego kota, wpatrzonego w wyczynowych rowerzystów występujących na tle wielkiego, białego arkusza.

2

Murnauer Moos, Niemcy/ Lorenz Holder

Autor zdjęcia oraz i towarzyszący mu snowboarder, Max Horn byli pewni, że niemiecka kraina Murnauer Moss będzie zakryta śniegiem. Natrafili jednak na mokradła, co nie przeszkodziła fotografowi z uzyskaniu genialnego ujęcia.

3

Jaromer, Czechy/ Daniel Vojtech

Autor wykonał to zdjęcie na prośbę organizatorów eventu Red Bulla - Flying Bulls.

4
Ken Etzel         309-781-3433 Ken Etzel 309-781-3433

Grampiany , Australia/ Ken Etzel

Zdjęcie zostało zrobione na jednym z najpiękniejszych szlaków świata na Grampianach - australijskim paśmie górskim.

5

Budapeszt, Węgry/ Balazs Palfi

Zdjęcie zostało zrobione podczas Red Bull Air Race w 2015 roku.

6

Hakuba, Japonia /Vegard Aasen

Hakuba jest jednym z japońskich kurortów narciarskich. Zdjęcie zostało zrobione podczas wędrówki górskiej nieopodal wsi.

7
Lorenz Holder Lorenz Holder

Gablenz, Niemcy/ Lorenz Holde

Autor tego niezwykłego zdjęcia, natknął się na malowniczy most przypadkowo. "Jedynym minusem tego miejsca, były liście pokrywające jezioro, wobec tego o odbiciu lustrzanym nawet nie było mowy. Wiedziałem, że muszę zrobić to zdjęcie, więc wszedłem do wody i wszystkie liście usunąłem rękami" opowiada Lorenz Holde.

8
Więcej na ten temat: po godzinach, styl życia, znalezione w sieci