Mężczyźni, których nie cierpią kobiety

PN
Pisaliśmy już o typach kobiet, od których trzymamy się z daleka. Ale czasem trzeba uderzyć się w pierś i przyznać, że my też nie jesteśmy idealni. Wywiad środowiskowy zaowocował poniższą listą facetów, którzy ZDECYDOWANIE nie kręcą kobiet. Publikujemy ku przestrodze, w razie czego wciąż możesz coś zmienić.
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Szowinista

Oczywistym jest, że jeśli ty nie szanujesz kobiet - one nie będą szanowały ciebie. W ogóle cię nie dostrzegą, ale może to i lepiej. Od dawna uważamy, że wyznacznikiem prawdziwego mężczyzny jest sposób, w jaki traktuje płeć przeciwną. Jeśli piękna dama ma uleczyć twoje kompleksy, tudzież urealnić marzenia o władzy - lepiej sobie odpuść. Mizoginizm to jedna z największych bolączek współczesnego świata.

Brak szacunku ma różne oblicza. Szowinistą jesteś nawet wtedy, gdy klepiesz swoją partnerkę po tyłku, albo pozwalasz sobie na seksistowskie dowcipy. W męskim gronie przyjaciół, przy piwie, być może jesteś zabawny, ale, gdy takie zachowanie przeniesiesz również za próg zatłoczonego pubu - stajesz się osobą, na którą można, co najwyżej, splunąć.

Pamiętaj o tym. Różne wady można ci wybaczyć. Ale braku szacunku do kobiet - w żadnym wypadku.

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Dyktator

Jeszcze nie szowinista, ale już facet, którego unikają kobiety. Despotyczne zapędy często bywają zakamuflowane - na początku związku jest przyjemnie, nikt nie rzuca się sobie do gardeł. Dopiero, gdy relacja staje się prawdziwie zażyła budzą się w tobie najgorsze demony. Dyktator to taki facet, który nie pozwala partnerce na wyjścia z przyjaciółkami. Który nie dopuszcza myśli, że kobieta mogłaby mieć własny samochód. Który - w najskrajniejszych przypadkach - przegląda smsy i maile od żony. O przemocy już nie wspomnimy, bo uderzenie kobiety to największe zeszmacenie, jakie może stać się "dziełem" faceta.

Ale despotyczny charakter to również irytujące, pozorne błahostki. Ciągłe telefony, które nie wynikają bynajmniej z troski o partnerkę. Wybór filmu, na który idziecie do kina. Może i wydaje ci się, że stajesz się męski, że potrafisz postawić na swoim, ale efekt jest zupełnie odwrotny. Panie pragną ciepła i opieki, a nie kontroli.

2
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Niegrzeczny chłopiec

Tu cię może zaskoczymy. Wszak pewnie wszyscy wokół od zawsze powtarzali ci, że kobiety uwielbiają niegrzecznych chłopców. Może na pierwszy rzut oka rzeczywiście coś w tym jest, ale - po dogłębniejszej analizie - stwierdzamy, że sytuacja ma się zupełnie inaczej. Jamesa Deana może i fajnie ogląda się na szklanym ekranie, ale spędzać z nim każdy dzień jest już dużo trudniej. "Bad Boy" zwykle wypada dobrze tylko w marzeniach.

Od niegrzecznego chłopaka droga niedaleka do szowinisty czy dyktatora. Bo zaczyna się teoretycznie niepozornymi zachowaniami, kiedy przez faceta przemawia egoizm. A kończy się na braku szacunku do partnerki.

Skąd więc to całe przeświadczenie o tym, że źli panowie mogą być tacy atrakcyjni? Ciekawe uzasadnienie przeczytaliśmy na portalu Sympatiaplus.pl. Autorka pisze tak: "Zły chłopiec wydaje się nieokiełznany. My chcemy być tą, która go okiełzna. To jest pociągające, ale i bardzo wyczerpujące".

3
Och Karol 2 Och Karol 2

Don Juan

Na taki typ facetów jest mnóstwo określeń: uwodziciel, podrywacz, bawidamek, Casanova... Wymieniać moglibyśmy w nieskończoność. Choć tobie po prostu wydaje się, że jesteś szarmancki, ona widzi osobę, której życiowym marzeniem jest zaliczenie każdej laski w okolicy.

Oczywiści flirt jest czymś wspaniałym. Wyzwala emocje nieporównywalne z żadnym innym uczuciem. Zapewne sam pamiętasz pierwsze chwile z nowo poznaną kobietą. Jesteście siebie ciekawi, nie odsłaniacie zbyt wiele, trochę gracie. To jest super, pod warunkiem, że jest wstępem do poważniejszej relacji. Problemy zaczynają się, kiedy flirt zaczynasz traktować mechanicznie, jak sprawdzony sposób na wylądowanie w czyjejś sypialni. Flirtujesz z każdym, gdzie popadnie: z sąsiadką, z panią w sklepie, z koleżanką z pracy, z instruktorką na siłowni.

Tego typu informacje szybko się między paniami rozchodzą. A jeśli raz zostanie ci przyczepiona łatka uwodziciela, już tak łatwo się od niej nie odczepisz i żadna kobieta nie będzie traktowała cię poważnie. A jeśli już przynajmniej dopuści głębszą relację z tobą - na początku przytrzyma cię na wyraźnie wyczuwalnym dystansie. Wtedy dużo trudniej o wzajemne zaufanie, a bez zaufania w związku - ani rusz.

4
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Piotruś Pan

Mawiają, że każdy facet ma coś z małego dziecka. Coś w tym jest. Do pewnego stopnia bywa to nawet urocze. Podkreślamy słowa: "do pewnego stopnia". Ale jeśli nie tylko fascynujesz się graniem na PlayStation, ale i nosisz koszulki z Muminkami, łapiesz Pokemony, a twoje ściany zdobi tapeta z bohaterami "Toy Story" - z uroczego chłopaka stajesz się dużym dzieckiem. A uwierz nam - żadna kobieta nie ma ochoty wiązać się z Piotrusiem Panem, którego największym zmartwieniem jest lekka rysa na karoserii ukochanego samochodu.

Tacy faceci są zwykle bardziej egoistyczni, swoich kumpli przedkładają nad relację z partnerką. Stronią od kompromisów, zawsze muszą postawić na swoim (pierwszy krok do despoty, pamiętasz?). Dlatego jeśli wciąż więcej masz z dużego chłopaka niż z dojrzałego mężczyzny, radzimy dorosnąć. Być może jesteś świetną partią na przelotny romans, ale żadna kobieta o zdrowych zmysłach się z tobą na poważnie nie zwiąże. No chyba że ci to odpowiada.

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Znowu w życiu mi nie wyszło...

Każdy ma przynajmniej jednego znajomego, któremu - w jego własnym mniemaniu - nic w życiu nie wyszło, a jedyne, co otrzymuje od losu to kłody pod nogi. Sami mamy takiego kolegę: od wielu lat pisze książkę, która obrosła już w liczne historie i która ponoć jest fantastyczna, ale za Chiny Ludowe nie potrafimy dojrzeć jej na sklepowych półkach.

Niestety, ale jesteś facetem, musisz więc zachowywać się jak facet. Rozumiemy, że bywają trudne chwile i nie zawsze otoczenie ma różowy kolor. Ale kobieta oczekuje od ciebie opieki, pragnie tylko poczucia bezpieczeństwa (i tego, żebyś był zabawny, choć to jest mniej ważne). Jeśli wciąż się załamujesz i o niepowodzenia obwiniasz wszystkich naokoło - stajesz się niedorajdą. A niedorajda w żadnym wypadku nie jest pociągający.

6
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Maminsynek

O stary, to już przysłowiowa: "gruba rura". Absolutnie rozumiemy to, że matka jest najważniejszą osobą w życiu. Ale pewien wiek, pewna dojrzałość, wymaga od ciebie, byś przestał do rodzicielki latać z nawet największą błahostką. Pierwsza randka? Lepiej nie wspominaj na niej o swojej mamie - może i myślisz, że wydasz się w ten sposób zatroskanym o rodzinę wrażliwym facetem, jednak kobieta najpewniej odbierze cię jako maminsynka.

Jeśli tak często radzisz się matki, pewnie również bez oporów wpuścisz ją do swojego związku. A wszyscy wiemy, że w partnerstwie czy małżeństwie nie ma miejsca na osoby trzecie. Mama chce dla ciebie dobrze, więc - przewidujemy - spróbuje się wtrącić w co tylko może. A wtedy jeśli staniesz po jej stronie, a najpewniej staniesz, po prostu - zginiesz marnie, zginiesz marnie...

7
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Werter

Bohater dzieła Goethego jest naszym pierwszym skojarzeniem, choć może nie w pełni adekwatnym. Mamy tu raczej na myśli niepoprawnych romantyków, którzy uważają, że wasza wspólna droga życiowa już na zawsze powinna być usłana różami. Bez przerwy powtarzasz, że ją kochasz, codziennie przynosisz kwiaty i kupujesz czekoladki... Okej, może trochę wyolbrzymiamy, ale zapewne doskonale wiesz, o co nam chodzi. Jesteś mężczyzną, pozwól sobie od czasu do czasu na prawdziwie męskie zachowania. Nie możesz całe życie być jak książę z bajki, bo - banalnie mówiąc - życie to nie bajka (a ty, choćbyśmy nie wiedzieli, jak byś się starał, nie jesteś księciem).

Odwołamy się znów do portalu "Sympatiaplus.pl". Agata Wilska pisze tak: "Jeśli to tak trwa i trwa i trwa, to ja bym sobie zadała pytanie: a czy będzie komu podcierać pupę dzieciom? Bo komedie romantyczne tego nie przewidują".

8
Małżeństwo z miłości czy z rozsądku? (fot. pixabay.com) Małżeństwo z miłości czy z rozsądku? (fot. pixabay.com)

Kochniś

Specyficzny rodzaj niepoprawnego romantyka. Zakochuje się w kobiecie po obejrzeniu tylko jednego zdjęcia i już na pierwszej randce kreśli plany na temat wspólnego życia. Przewiduje wszystko: nie tylko liczbę i imiona dzieci, ale również miejsce ślubu, wesela, zamieszkania i pochówku. W żartach może to być nawet zabawne (choć zdecydowanie trzeba bardzo uważać, żeby nie przekroczyć delikatnej granicy), ale jeśli plany brzmią śmiertelnie poważnie - kobieta się zraża. Bo aż strach pomyśleć, co takiego wydarzy się później...

Powtórzymy raz jeszcze: nie mów kobiecie, że ją kochasz już po paru dniach znajomości. Nie, nie brzmisz wtedy jak Jack Dawson z "Titanica".

9
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Dzieci? Ble!

Uważaj: jeśli chcesz stworzyć długotrwały, poważny związek, istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo - graniczące wręcz z pewnością - że kobieta zapyta cię o twój stosunek do dzieci. Nie robi tego ot tak, z ciekawości (zwłaszcza, jeśli dyskusje toczą się, gdy miłość dopiero kiełkuje). To, jak mężczyzna obchodzi się z najmłodszymi, bardzo dużo o nim świadczy. Mówi wiele o wrażliwości, naturze, może być również papierkiem lakmusowym, jeśli chodzi o późniejsze wspólne życie...

Ze skrajną sytuacją mamy do czynienia wtedy, gdy facet np. wymiguje się od płacenia alimentów. Choć w zasadzie wtedy przestaje być facetem, a więc nie warto się nad tym przesadnie rozwodzić.

10
fot. wavebreakmedia / shutterstock.com fot. wavebreakmedia / shutterstock.com

Nudziarz!

Wiesz, czego kobiety oczekują od facetów? Poza oczywiście wspomnianym już poczuciem bezpieczeństwa? Innego poczucia - humoru. Wszystkie jak mantrę powtarzają, że mężczyzna musi przede wszystkim umieć je rozśmieszyć. Dlatego dowcipy rodem z imienin cioci zostaw lepiej dla siebie.

I nie opowiadaj jej o kolejnych odcinkach "Gry o tron", jeśli wiesz, że nie ogląda (i nie lubi) serialu. Poprzynudzać możesz sobie przy piwie, wśród kolegów.

11
fot. kadr z filmu Kadr z filmu 40-letni prawiczek fot. kadr z filmu Kadr z filmu 40-letni prawiczek

40-letni prawiczek

Pamiętasz taki film? Grał tam Steve Carell. No, to odsyłamy do niego. Nie ważne, co byśmy napisali - ze sztuką audiowizualną i tak nie wygramy.

12
fot. Roman Seliutin/Shutterstock fot. Roman Seliutin/Shutterstock

Były

To jest chyba jasne, prawda?

13
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Kobiety, których unikają mężczyźni

W tym materiale nie może oczywiście zabraknąć analogicznego zestawienia, w którym ostrzegaliśmy przed odstraszającymi przedstawicielkami płci pięknej. Znajdziesz je POD TYM ADRESEM.

14
Więcej na ten temat: kobieta, miłość, mężczyzna, seks, związek