7 najlepiej zarabiających aktorów serialowych

olasup
Obecnym rekordzistą najlepiej zarabiających aktorów serialowych jest Charlie Sheen, który za jeden odcinek serialu "Dwóch i pół" dostawał 1,8 mln dolarów. Osobom, które znalazły się na tegorocznej liście najlepiej zarabiających produkcji telewizyjnych trochę do tego brakuje, ale kwoty wciąż są imponujące. Wiecie, w którym serialu aktorzy zarabiają najlepiej?
netflix.com netflix.com

House of Cards

O Robin Wright, aktorce grającej główną bohaterkę w House of Cards, zrobiło się niedawno głośno, gdy zażądała od producentów serialu takiej samej pensji jak jej aktorski partner - Kevin Spacey.

Wraz z rozwojem akcji serialu Claire stała się tak samo ważną (lub może nawet ważniejszą) postacią. Mimo to zarabiała mniej niż Spacey. Za jeden odcinek dostawała 400 tys. dolarów, a jej kolega z planu - 500 tys.

Obecnie szacuje się, że za grę w każdym odcinku następnego sezonu oboje dostaną po 1 mln dolarów.

1
MAT PRASOWE MAT PRASOWE

Prawo i porządek

Prawo i porządek to najdłużej puszczany serial nieanimowany, który jest nadal kręcony (17 sezonów). W związku z tym nikogo nie dziwi, że aktorzy dobrze tam zarabiają.

Mariska Hargitay - grająca główną bohaterkę dostaje za odcinek 500 tysięcy dolarów.

Niewykluczone, że stawka będzie jeszcze wyższa, gdy zaczną kręcić sezon 18.

2
Materiały prasowe Materiały prasowe

Simpsonowie

Simpsonowie dorobili się aż 28 (!) sezonów. Aktorzy, którzy podkładają głosy postaciom animowanym nieźle na tym zarabiają.

Na początku lat 2000 gaża dla aktorów wynosiła 400 tysięcy dolarów za odcinek. Obecnie jest trochę gorzej, bo za odcinek dostają 300 tysięcy. Pomimo że to mniej niż kilka sezonów wcześniej, kwota wciąż pozwoliła im załapać się na listę najlepiej zarabiających seriali.

3
Fot. ABC Fot. ABC

Chirurdzy

Ekipa z Chirurgów to wciąż jedni z najlepiej opłacanych w telewizji aktorów. Pomimo że część oryginalnej obsady zniknęła już z ekranów, ci którzy zostali, są doceniani.

Najwięcej zarabia Ellen Pompeo, grająca dr Meredith Grey - 350 tysięcy dolarów za odcinek. Zaraz po niej są Chandra Wilson i James Pickens Junior z 125 tysięcy dolarów za odcinek.

4
ncis ncis

Agenci NCIS

Agenci NCIS to jeden z najchętniej oglądanych seriali dramatycznych. To już 14. sezon, a Amerykanie nadal lubią go oglądać.

Aktor grający głównego bohatera - Mark Harmon - dostaje za odcinek 525 tys. dolarów. Inni aktorzy zarabiają trochę mniej: Michael Weatherly - 250 tys. dolarów, a Pauley Perrette - 175 tys. dolarów.

5
modern family - plakat promocyjny modern family - plakat promocyjny

Współczesna rodzina

Jeszcze w 2014 roku gaże aktorów grających głównych bohaterów nie były aż tak imponujące - 65 tys. dolarów za odcinek. Jednak wraz z rosnącą popularnością, wzrosły również wypłaty.

Obecnie szacuje się, że gwiazdy Współczesnej rodziny - Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet i Sofia Vergara zarabiają po 350 tys. dolarów za odcinek.

Młodsze gwiazdy serialu - Sarah Hyland, Ariel Winter, Rico Rodriguez i Nolan Gould - ok. 100 tys. za odcinek.

6
Fot. Comedy Central Fot. Comedy Central

Teoria wielkiego podrywu

Teoria wielkiego podrywu to bezsprzecznie najlepiej zarabiający serial. Cała siódemka aktorów, która gra w serialu główne role, zarabia w sumie 4,8 mln dolarów podczas jednego odcinka.

Trzech głównych aktorów: Kaley Cuoco, Jim Parsons i Johnny Galecki dostają za występ w jednym odcinku 1 milion dolarów.

Kunal Nayyar oraz Simon Helberg dostają po 750 tysięcy dolarów za odcinek.

Najbardziej poszkodowane są aktorki, które grają w serialu dopiero od niedawna. Melissa Rauch i Mayim Bialik dostają za odcinek po 100 tysięcy dolarów.

7
Więcej na ten temat: aktorzy, po godzinach, seriale, telewizja