Kobiece czynności, których się nie wstydzimy

PN
Choć Marek Koterski nakręcił film "Baby są jakieś inne", a Romuald Czystaw śpiewał, by nie wierzyć nigdy kobiecie, nie wyobrażamy sobie życia bez płci pięknej. Do tego stopnia, że część "damskich" zachowań sami praktykujemy i nawet się ich nie wstydzimy! Tak przynajmniej twierdzą użytkownicy Reddita.
fot. paul prescott/shutterstock.com fot. paul prescott/shutterstock.com

Golenie nóg

Pytanie, jakie na popularnym serwisie Reddit zadał mężczyznom RAVE-IX, było (teoretycznie) proste: "Faceci, jakie kobiece zachowania sami przyjmujecie i nie wstydzicie się do tego przyznać?". Post zyskał oczywiście ogromną popularność. Wybraliśmy dla was najciekawsze odpowiedzi.

"Czasami golę nogi - każdemu to polecam".

Męska depilacja - jeszcze do niedawna temat tabu - staje się coraz bardziej popularna, również ta dotycząca miejsc intymnych. To zachowanie wreszcie przestało być utożsamiane ze sferą seksu, a ludzie zaczęli dostrzegać, że niesie za sobą przede wszystkim zdrowotne korzyści (higiena, higiena i jeszcze raz higiena!)

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Malowanie paznokci

"Kiedyś pozwoliłem córce pomalować sobie paznokcie".

W salonach kosmetycznych można spotkać coraz więcej mężczyzn. Trend wydaje się być do tego stopnia ważny, że niektóre firmy produkują już nawet... lakiery do paznokci dla facetów! Jak czytamy na stronie Easynails.pl, jedna z pierwszych linii tego typu nawiązywała barwami do lakierów nakładanych na karoserie samochodów.

Jednak większość lakierów do paznokci przeznaczonych dla panów to wciąż przede wszystkim bezbarwne kosmetyki, mające zapewnić ochronę.

2

Sikanie na siedząco

"W domu sikam na siedząco i wcale się tego nie wstydzę!"

Podobno siadanie na sedesie w trakcie tej codziennej czynności to domena Japończyków. Jak twierdzą - zwiększa to poziom czystości toalet, gdyż odpryski moczu nie rozprzestrzeniają się wokół deski. Katarzyna Staszak w "Wysokich Obcasach" przytoczyła niegdyś wypowiedź swojej znajomej: "Mój facet nie sika na stojąco, ale zabiłby mnie, gdyby wiedział, że o tym mówię. Zmusiłam go, bo miałam odruch wymiotny nad obszczanym kiblem. 20 lat temu faceci uważali, że siadanie jest niemęskie. Musiałam przyrzec, że go nie wydam".

Inna sprawa, że w pewnym wieku - za sprawą prostaty - łatwiej opróżnić pęcherz na stojąco.

3
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Relaksujące maseczki

"Okazjonalna maseczka bardzo mnie odpręża"

Kolejny aspekt bezpośrednio powiązany z naszą seksualnością. Jeszcze kilka lat temu wizyty mężczyzn w salonach SPA były absolutną rzadkością. Dziś już nikogo nie dziwi facet rozkoszujący się relaksacyjnymi zabiegami. Niektóre zakłady tego typu wręcz reklamują specjalne programy, przygotowane z myślą o "społeczności z Marsa".

4
Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Płacz na "Nędznikach"

Wielu użytkowników przyznało się do fascynacji sztuką kojarzoną raczej z kobiecą rozrywką. Zaliczają się do niej wszelakie komedie romantyczne, melodramaty, a nawet - musicale. Oczywiście nie sposób w tym momencie nie wspomnieć o mężczyźnie, który na Reddicie przyznał się, że wielokrotnie pobił kobiety w quizach wiedzy o kultowym "Seksie w wielkim mieście". Równie dużą popularnością cieszyła się "Plotkara", a na rodzimym podwórku - "Magda M."

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Wolny, romantyczny seks

"Spokojny seks jest najlepszy!"

To tym bardziej ciekawa opinia, bo większość mężczyzn chce być postrzegano jako władczy, doskonali, szaleni kochankowie. Zwykle rozmija się to z kobiecym podejściem do stosunku erotycznego, które zakłada intymność, szacunek i - przede wszystkim - spokój.

Tymczasem niezależne badania już od dawna wskazują na pewne przemieszanie ról i odczuć w tym aspekcie. To faceci coraz częściej chcą kochać się spokojnie, podczas gdy panie oczekują prawdziwych sypialnianych ogierów...

6
Fot. Cartoon Network Fot. Cartoon Network

Sprawdzanie innych facetów

"Przyglądam się innym mężczyznom, co nie oznacza, że jestem gejem"

Wydaje się, że "podglądanie" innych facetów - ich zachowań, stylu, sposobu bycia - to naturalne zjawisko. Chcąc się doskonalić, szukamy inspiracji u pozostałych. Czasami podejrzenie kreacji u konkretnej osoby może wnieść wiele dobrego i odświeżającego do naszej garderoby.

7
Fot. Red. Fot. Red.

Słodkie drinki

"Uwielbiam kolorowe drinki, nienawidzę piwa". "Nie ma lepszego napoju niż pina colada"

To często spotykane zachowanie: facet chciałby napić się czegoś słodkiego, kolorowego, ale ogólne myślenie jest takie, że jak facet idzie do knajpy, to po to, by posiedzieć przy browarze (ewentualnie czymś mocniejszym, ale na pewno nie przy Sex on the beach!).

8
MACIEK SKOWRONEK MACIEK SKOWRONEK

Muzyka

"Uwielbiam słuchać Taylor Swift!" "Jestem bardzo wrażliwy, a dobra muzyka mnie uspokaja". "Tańczę do muzyki Taylor, także śpiewam!"

Gdyby przełożyć to twierdzenie na polski rynek, facet nie powinien zakochiwać się w utworach Varius Manx czy Bajmu. Zamiast Eweliny Lisowskiej milej widziane są zespoły spod znaku Acid Drinkers czy TSA. A żeby do tego trzymać na półce soundtrack z "Pocahontas"...?

9
Więcej na ten temat: gender, kobieta, miłość, mężczyzna, uroda