Operacje plastyczne. Co poprawiają mężczyźni?

Mężczyźni również korzystają z usług chirurgów plastycznych. Oto kilka metod, by naprawić to, co natura popsuła.
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Łysienie

To, że szampony nie sprawią, by włos, który wypadł, wrócił na swoje miejsce, to już pewnie wiesz. Ale nie poddawaj się! Chwaloną metodą jest Smart Graf. To przeszczep - przenosi się pojedyncze mieszki włosowe z innych części ciała, następnie przechowuje w specjalnym roztworze, żeby zapewnić ich żywotność (przeżywa 98%!). Co ciekawe - tą techniką można zagęścić włosy nie tylko na głowie, ale np. zarost. 

Cena: ustalana indywidualnie

1
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Pozostałości po trądziku

By usunąć zmiany potrądzikowe, wykorzystaj laser frakcyjny. Wnika w głąb skóry, podgrzewa w tkankach wodę, która odparowując, wydziela ciepło uszkadzające zbędne komórki. Zabieg boli bardziej niż uderzenie piłką w krocze na boisku. Efekt? Twarz gładka i jędrna.

Cena: ok. 1800 zł za jeden zabieg

2
fot. BigLike Images / shutterstock.com fot. BigLike Images / shutterstock.com

Wyszczuplanie last minute

Hit za oceanem! Nazywa się SculpSure i pozwala wyszczupleć nawet o dwie dziurki paska! Jak? Wykorzystuje moc lasera diodowego o długości fali 1060 mm. Laser nieodwracalnie niszczy komórki tłuszczowe bez naruszenia sąsiadujących tkanek. Gdzie haczyk? Cena. Cóż, jak ma być szybko, to nie może być tanio.

Cena: nawet 5000 zł

3
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Wory pod oczami

Najlepszym lekarstwem jest sen, twierdzą lekarze. Pani z drogerii - że dobry krem. Medycyna estetyczna - że jednak mezoterapia. To zabieg pielęgnacyjny polegający na wstrzyknięciu substancji leczniczych zawierających: kwas hialuronowy, ruszczyk (taka roślinka czyszcząca krew), jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy. Poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. Potrzeba 3-5 zabiegów.

Cena: ok 600 zł

4
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Podwójny podbrudek

Jest to jedna z najbardziej odpornych na odchudzanie części ciała. Na brzuchu kaloryfer, ramiona jak u atlety, a podbródek, jak wisiał, tak wisi? Załatwi to Accent Prime. Technologia: połączenie fali ultradźwiękowej (US) z falą radiową unipolarną o najwyższej na rynku dostępnej częstotliwości 40,68 MHz. Działa na siateczkę włókien kolagenowych, mobilizując je do działania. Zabieg trwa 20 minut, nie boli, efekt widoczny od razu.

Cena: od 500 zł

5
Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Nadpotliwość

Pachy są łatwe w obsłudze - dzięki metodzie MiraDry można raz na zawsze zredukować gruczoły potowe pod pachami (5000 zł). Najtrudniejsza jest twarz. Nie chcesz się świecić na zdjęciach w rodzinnym albumie? Zadziała terapia botulinowa. Polega na wstrzyknięciu w skórę botoksu, który paraliżuje działanie nerwów odpowiedzialnych za pocenie.

Cena: od 600 zł

6